ЕФЕКТЪТ ОТ ПРОТЕСТА ВЪВ ВАРНА

  • 458
  • 6
Е, значи можело все пак нещо да се направи. И дано обещанията не са само празни приказки. Ще поживеем и ще видим и дано все пак се облажим от по-евтините купони за кухня и по-ранното настаняване на слънцата ни в детско заведение.

Прочетете какво пише в днешния Стандарт:

Детската храна по-евтина с 40 ст.

Варна. Падат цените на купоните в детските кухни във Варна. Сега се плащат до 1,60 лева на ден. Поевтиняването ще стане до месец и ще бъде с 30-40 стотинки, съобщи вчера кметът Кирил Йорданов. Варненски майки протестираха в събота до Морската градина срещу социалната политика на държавата за детските надбавки и за отглеждането на дете до 2 г. Протестът беше срещу недостига на места в градините и скъпите  кухни. През септември във Варна ще има електронен регистър за местата в забавачките и настаняването ще става с участието на майките, за да няма недоволни, обеща кметът. Така също във Варна ще бъдат възстановени 460 места, с които са намалели забавачниците от извършената реституция, и ще бъдат открити нови 123 места.
Виж целия пост
# 1

 Купоните за храна във Варна са най-скъпите в цяла България! това е направо безобразие! Аз например вече не взимам храна от там. НЕ стига, че е ужасно скъпа, ами и храната е ужасно малко. Сега акто намалят цените, ще падне и грамажа. Ще видите  Stop

Относно по-ранното настаняване на децата в детските заведения- на който му се налага е ОК, но като цяло, аз лично не подкрепям бързането в тази насока. Детето има нужда да бъде в семейна среда колкото се може по-дълго. И яслата в такъв момене, може да не окаже благоприятно въздействие на детето, още повече, ако то е с по-лабилна психика (ох, пак се отплеснах  Crazy )

Иначе е добре, че все пак е имало резултат от протеста. Друг е въпроса, че по ТВ казаха,ч е майчинството ще стане една платена година, което мен лично не ме устройва. Нито пък ме устройват техните 90% от заплатата. ЗАщото някои сфери са все още слабо платени, което означава, че бихв зимала горе долу пак толкова, колкто взимам и сега, с тази разлика, че сега го взимам 2 години, а тогава само една. Крайно недостатъчно......
Виж целия пост
# 2
 ShockedКолко струва купона във Варна?

 1.60лв?
 Един лев и шейсет стотинки.  Shocked
Виж целия пост
# 3
ShockedКолко струва купона във Варна?

 1.60лв?
 Един лев и шейсет стотинки.  Shocked


Аха  Stop
Виж целия пост
# 4
Уат дъ хелл у толкинг абаут?

Потресен съм - е какво има за ядене - за тези пари трябва да има пържола в менюто.

Ужас, аз за 1.60 мога да сготвя прекрасна манджа и супа.  #Cussing out

В Русе е 0.70 ст. и си е сносна храната - Иван, който не е злояд не може да изяде супата и яденето на едно.
Виж целия пост
# 5
Цените във Варна не са за коментар. Отваряш си устата и оставаш така.... Потресена! Това е положението. И с 40 ст. да падне ЛЕВ и ДВАЙСЕТ пак си е много за буламача който предлагат.  Crossing Arms А количеството също е под всякаква критика - едно малко чарпаче  #2gunfire
Виж целия пост
# 6
голяма работа ще да е кухнята във Варна! толкова скъпа храна, дано е и толкова качествена...
майчета, не ви ли излиза по- евтино сами да си готвите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия