Панирани тиквички

  • 12 921
  • 11
Някой от вас панирал ли е тиквички?Стават ли хубави?
Виж целия пост
# 1
Аз правя тиквички бюрек,но са голяма играчка.
Режа тиквичките по дължина на ивици и ги запържвам леко.След това слепвам две по две с яйце и сирене,овалвам в брашно,яйце и галета и пържа.Стават страхотни.

Предполагам че и панирани без нищо стават вкусни!
Виж целия пост
# 2
Аз правя тиквички бюрек,но са голяма играчка.
Режа тиквичките по дължина на ивици и ги запържвам леко.След това слепвам две по две с яйце и сирене,овалвам в брашно,яйце и галета и пържа.Стават страхотни.

Предполагам че и панирани без нищо стават вкусни!

аз заради пърженето ги запичах в тавата ветрилообразно (но на кръгчета) , но не до пълна готовност, а до леко омекване. Така само панирах и ставаше доста по-бързо.

и така само панирани ще станат, но да се осолят предварително, да могат да поомекнат малко.
Виж целия пост
# 3
Да, панирам много често. Така са ми най-вкусни. И стават по бързо от пържените! Мъжът ми също ги предпочита панирани.
Виж целия пост
# 4
Аз правя тиквички бюрек,но са голяма играчка.
Режа тиквичките по дължина на ивици и ги запържвам леко.След това слепвам две по две с яйце и сирене,овалвам в брашно,яйце и галета и пържа.Стават страхотни.

Предполагам че и панирани без нищо стават вкусни!
Ще опитам.Звучи ми доста вкусно.  chef
Виж целия пост
# 5
Панирам да. Като си приготвям панировка от яйца, брашно, подправки чер пипер, копър и малко бира (не давам пропорции, защото го правя на око, но трябва да стане гъстичко като кексово тесто). Обърквам в една купа всичко това и в тази течност топвам тиквичката и после в тигана. Вкусничко е доста.
Виж целия пост
# 6
Аз правя това и вкъщи много си го хапваме:
Чипс от тиквички


Продукти:
2  тиквички
1 яйце
100 гр.настърган кашкавал
2 с.л. хладка вода
50 гр. галета
сол на вкус
Приготвяне:
1.Нарязваме тиквичките на тънки кръгчета.
2.Разбиваме яйцето със хладката вода.
3.Смесваме галетата със кашкавала.
4.Посоляваме всяко кръгче тиквичка,овалваме го във брашно ,после го топим във яйчната смес и накрая овалваме във галетата с кашкавала.
5.Пържим всяко кръгче от двете страни.
Виж целия пост
# 7
Панирам да. Като си приготвям панировка от яйца, брашно, подправки чер пипер, копър и малко бира (не давам пропорции, защото го правя на око, но трябва да стане гъстичко като кексово тесто). Обърквам в една купа всичко това и в тази течност топвам тиквичката и после в тигана. Вкусничко е доста.

А преди това подготвяш ли тиквичката по някакъв начин /пържена, печена/ или не - слагаш я сурова? Ако я слагаш сурова, не остава ли сурова вътре, след изпържването на панировката?
Виж целия пост
# 8
Панирам да. Като си приготвям панировка от яйца, брашно, подправки чер пипер, копър и малко бира (не давам пропорции, защото го правя на око, но трябва да стане гъстичко като кексово тесто). Обърквам в една купа всичко това и в тази течност топвам тиквичката и после в тигана. Вкусничко е доста.

А преди това подготвяш ли тиквичката по някакъв начин /пържена, печена/ или не - слагаш я сурова? Ако я слагаш сурова, не остава ли сурова вътре, след изпържването на панировката?
Разбира се, че не остава сурова, Нарязваш си ги на колелца или на ленти, както искаш, но не много дебели. Като за пържене. Стават вкусни.
Виж целия пост
# 9
Аз панирам тиквички само с брашно. Първо нарязвам тиквичките по държина на много тънки ленти, които оставям в хладилника за 1-2 часа, за да им се отцеди водата. След това ги овалвам в брашно и пържа в гореща мазнина - стават много хрупкави, като чипс.
Виж целия пост
# 10
Благодаря Марулка, довечера ще пробвам! Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Панирам да. Като си приготвям панировка от яйца, брашно, подправки чер пипер, копър и малко бира (не давам пропорции, защото го правя на око, но трябва да стане гъстичко като кексово тесто). Обърквам в една купа всичко това и в тази течност топвам тиквичката и после в тигана. Вкусничко е доста.

Аз също така панирам,но не слагам яйца.Става вкусно,да,даже много.Панирам така доста неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия