През какви периоди от време се прибирате в бг?

  • 2 452
  • 53
Интересно ми е да нау4а как се организирате в това отноШение: естествено в зависимост от служебни и семейни ангажименти.(а и не на последно място, в зависимост от местоположението ви на световната карта) Embarassed Ходите ли си често и за колко време? Идват ли ви често на гости близките? ИзобЩо как се справяте с разстоянието, което ни дели от роднините?

Аз примерно, до скоро си ходех на всеки 3/4 месеца са седмица, две, през лятото и за пове4е. Ако ли не ми идват на гости. Този път, по сте4ение на обстоятелствата не съм виждала майка си от 6 месеца, но Ще се постарая да не се повтаря.

А при вас как е?
Виж целия пост
# 1
При мен връщането до Бг е на сравнително големи периоди...случвало ми се е да са и от около 2-3 год.
 Последно съм била в родината април миналата година...и не ми се очертава ходене до догодина.
 Обикновено един път годишно родителите ми идват при мен.
 И дъщеря ми ходи всяко лято там.
 Но не чувствам липса ...свикнала съм да съм далеч..а и се чуваме почти всеки ден!  Hug
 
Виж целия пост
# 2
Гледам поне веднъж годишно да се вясна там, колкото да си разваля настроението. Най-голямата пауза ми беше 2 години, кацнах на морето и пътувах с влак до София, гледах през прозореца и ми беше мъчно от видяното. Ако човек се прибира по-често, не му прави впечатление нито мизерията, нито простотията.
Да не кажете, че не казвам добра дума: единственото, заради което се прибирам и се радвам, като го правя, е, че виждам роднините и приятелите си. И затова си струва и по-честото отскачане.
Виж целия пост
# 3
Два пъти годишно... ама преди да си намеря работа, стоях по цяло лято на морето!  grinning039

 Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Аз много рядко си ходя, но за сметка на това целогодишно имаме гости.
Решила съм вече на 1-ви януари график да правя за цялата година  Laughing  Party
Виж целия пост
# 5
Обикновено 3 пъти годишно Wink. Идват ни и гости, както роднини така и приятели. Позволявам си сравнително чести пътувания, но е така защото още сме без деца, с тяхната поява нещата ще се променят със сигурност Wink.
Виж целия пост
# 6
Ние си ходим всяка година, миналата - 2 пъти  Mr. Green Тази ще пропуснем и живот и здраве се надяваме баща ми да дойде да ни погустува.
Винаги тръгвам със смесени чувства. И аз като Liska - татко и семейството на сестра ми са хората, заради които си ходим.
Виж целия пост
# 7
веднъж годишно гледам да се прибирам. и все обикаляме тук и там . много е разбито и никой не го е грижа  Sad
Виж целия пост
# 8
и а3 гледам поне ведньж в годината да си отида до Родината....най-вече 3аради татко и сестричката ми преди, сега И 3а малката племеничка....добре че е нета, иначе ooooh! Sad
Виж целия пост
# 9
Рядко. Причините са много, но най-вече, че нямам къде да отседна. Миналата година ме покани моя братовчедка, която беше преди това тук и явно се чувстваше длъжна. Апартамента така и така е свободен през лятото, но тази година....не ме покани.Мечтая си за едно малко, мое място, ама дали ше стане? Иначе е ужасно, когато имаш за хоби ходене  по екскурзии, защото трудно се комбинират с ваканции до България. Казвам си, че ако един ден имам дете и съм тук, ще си ходя по- често ,заради детето.

Иначе сестра ми идва всяка зима на гости, майка ми отказва напълно. Всички са добре дошли, но за толкова време само 1 братовчедка и мъжът й са дошли. Понякога ми е мъчно.... Cry, най-вече за това какъв инат е майка ми. Като се сетя и  Close
Виж целия пост
# 10
Калинке, дано не е недискретен въпроса ми, но майка ти заЩо не иска да ти дойде на гости . Не и се захваЩа с пътуването или си има други при4ини?
ЗаЩото моята доста я притесняват полетите, но със зор като я накарах да дойде веднъж, ве4е посвикна. Пък и какво да прави милата, аз съм тук, а брат ми в Москва, та и се налага.

Ако веднъж склони и твоята да дойде може и да свикне... ooooh!
Виж целия пост
# 11
denise, майка ми е страшно труден характер. Една година я кандърдисвах да си извади паспорт. Тогава, май, имаше проблясък на желание. Извади го. След това желанието се изпари. Казах си, че сигурно не иска да пътува сама и най-лесното е да я вземем с кола. Само трябваше да си приготви малко дрехи и да влезе в колата. Обаче, такива доводи ми изтъкна, че се чудех да плача или да се смея. Доводи свързани с духовните й разбирания.И тъй-като 5 седмици се държа ужасно жестоко с мен и какво ли не преживях, си отдъхнах, че не иска да дойде с колата. Гадно звучи, но в такава депресия ме вкара ваканцията и след това, че имах нужда от глътка въздух.

Сега й казвам тя да дойде тази година....Отказва. И аз вече не знам какво ще я накара. Може би, си права, че ако веднъж дойде ще стане по-лесно. Обаче, дали аз ще го доживея този момент, не знам. Правя се, че не ме засяга много. Ама всъщност   Cry  Cry  Cry
Виж целия пост
# 12
Аз си ходя два пъти в годината за по една седмица/лятото и за коледа/.Нашите ми идваха на гости за по 3 седмици преди,но откакто баба ми е на легло няма на кого да я оставят и за това не са идвали от доста време.
Виж целия пост
# 13
Първите три години от живота ми в Испания не си ходех въобЩе.
Откакто родих имам потребност да се прибирам всяка година за по два месеца.Зареждаме се там. Hug
Тази година оба4е интервалът се слу4и половин година. Wink
Виж целия пост
# 14
Калинке, моя баща беше така. Постоянно обещаваше, че ще дойде другото лято, после казваше за нова година, айде на лято и така се измъкваше. Не знам защо, не можах да го разбера  Confused Накрая му купихме билет и му казахме, че е платен и полета е на еди коя си дата, ще го чакаме на летището и се надяваме да слезе от самолета  Wink
В началото мрънка много, да сме го сменяли на името на майка, не можел сега и тн. Обяснихме му, че билета е купен и не може да се смени - или идва, или билета изгаря. Е, дойде  Wink Накрая чак не му се прибираше, насълзиха му се очите. Сега прави планове как да си нагласи 1 седмица отпуска, че да ни дойде на гости  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия