Каишка за прохождане Chicco или Chipolino

  • 4 503
  • 23
Преди известно време бях видяла в каталога на Чиполино каишката им за прохождане и ми се стори по-добра от тази на Чико. Имаше нещо като колан, което ми се струва по-сигурно. От друга страна знам, че повечето майки купуват тази на Чико. Посъветвайте ме коя е по-добра. Вече ходим за ръчички и мисля, че е време да се пробваме с каишката. Мерси на всички  Hug
Виж целия пост
# 1
Не ползвай каишката за самото прохождане. Ако бебето ходи само, може да я ползваш, но винаги да е хлабава, т.е. никога не му позволявай да виси на нея. Иначе свикват, че каишката ги крепи и при първото ходене без нея се залетяват напред и следва ожулен нос.
При ходене следва да разчитат основно на краката си.
Когато я водиш за ръце, също не бива да виси, не бива да я усещаш тежка, тежестта трябва да си я поема тя.

Каишката съм ползвала да връзвам щерката за количката, че колана го откопчаваше сама и един път не бях видяла, без малко да я изсипя при слизане от тротоара.
Виж целия пост
# 2
И аз се бях зачудила за каишки,ама докато му взема,взе че проходи  Laughing
Виж целия пост
# 3
Не ползвай каишката за самото прохождане. Ако бебето ходи само, може да я ползваш, но винаги да е хлабава, т.е. никога не му позволявай да виси на нея. Иначе свикват, че каишката ги крепи и при първото ходене без нея се залетяват напред и следва ожулен нос.
При ходене следва да разчитат основно на краката си.
Когато я водиш за ръце, също не бива да виси, не бива да я усещаш тежка, тежестта трябва да си я поема тя.
..........
Подкрепям изцяло.
Виж целия пост
# 4
Ако ще взимаш -  по-добре Чико Peace
Виж целия пост
# 5
Изобщо не се препоръчва да се използват такива приспособления, а детето да се остави постепенно да проходи само - отначало лазейки, а после - подпирайки се на разни мебели или на възрастен. Въобще не трябва да се насилва да ходи, а това да стане постепенно, според силите на детето. Grinning
Виж целия пост
# 6
По добре не ползвай повод за прохождане - природата не е знаела за него и е оразмерила бебетата да прохождат сами, без негова помощ. Grinning
Със сина ми пробвах - създаваше повече затруднения, отколкото полза.
По добре с тия пари купете хубави обувки за прхождане.
Успех на малкия пешеходец
Виж целия пост
# 7
Никога не съм ползвала такава каишка за прохождането на детето. Смятам, че е безсмислено.
Виж целия пост
# 8
Никога не съм ползвала такава каишка за прохождането на детето. Смятам, че е безсмислено.

И аз така
Виж целия пост
# 9
Изобщо не се препоръчва да се използват такива приспособления, а детето да се остави постепенно да проходи само - отначало лазейки, а после - подпирайки се на разни мебели или на възрастен. Въобще не трябва да се насилва да ходи, а това да стане постепенно, според силите на детето. Grinning


Наистина това е най-добрят вариант.  Peace
Виж целия пост
# 10
Ние ползвахме на Чико, но наистина е по-добре без каишки за прохождане. На мен и детето не ни беше много удобна, но от време на време я ползвахме. Peace
Виж целия пост
# 11
Изобщо не се препоръчва да се използват такива приспособления, а детето да се остави постепенно да проходи само - отначало лазейки, а после - подпирайки се на разни мебели или на възрастен. Въобще не трябва да се насилва да ходи, а това да стане постепенно, според силите на детето. Grinning


Наистина това е най-добрят вариант.  Peace
Peace
Виж целия пост
# 12
каишката е да се ползва, когато детето вече е проходило , но залита от време на време- да не пада и да се удря, а да го задържиш. преди това каишката е безмислена
порхождането е добре да стане в сигурни ръце - на мама и тати
Виж целия пост
# 13
Колан на Дияна й сложих 1-2 пъти, беше ми неудобно и се отказах.
Виж целия пост
# 14
Ми аз на баткото му бях купила 2 - ей така заради дизайна  Mr. Green и в резултат не сме ползвали нито едната - така и не влязоха в употреба.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия