Залутани в шкафа с козметика...

  • 655
  • 10
Да изброя колко мазила за тяло притежавам:
Стягащ лосион за тяло на Ейвън
Johnson's holiday skin lotion
Антицелулитен крем
Крем за стрии
Крем за бюст
Отделно SPF кремчета и такива за след слънце

Предполагам, че и вие имате някакъв подобен асортимент
Всички тези неща се мажат по различни места по тялото, някои на цялото, повечето трябва да се ползват всеки ден.  Винаги ме е страх, че ако мажа едно  върху друго, без да съм отмила първото, може да си взаимодействат и да се получи кофти комбинация. Така стана с един душ гел и лосион, с който се намазах след това, цялата станах на червени петна, и оттогава не смея, горепосочените продукти ги редувам в различни дни. Като се загледам в гората шишинца в шкафа и се чудя на кое беше ред днес, ми се струва, че жените наистина сме откачени. Вие как се справяте?
Виж целия пост
# 1
О-о-о и намен до гуша ми дойде.Все се чудя с кое по-напред да се намажа newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 2
ми не се справям Sick
и аз се чудя как да комбинирам овлажняващ,стягащ лосион и лосиона за тен на джонсън ooooh!

аз се сещам за отделни джобчета и във всяко пъхаш по едно лосионче,надписваш понеделник,вторник... Mr. Green и така Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Ограничаваш лосионите до 2 максимум и спестяваш доста  Peace
Виж целия пост
# 4
Знам, ама като имам и целулит, и стрии,и увиснали цици, и отпусната кожа, и съм бяла като сирене, защото нямам време за плаж.......
мале, какъв караконджул се изкарах Sick
Виж целия пост
# 5
Старая се да ползвам една и съща марка козметика или да не ги мешам. Напр. в момента душгела и лосиона са ми на Лаура Вандини. След баня мажа всичко освен бедрата и дупето, които клепам с антицелулитен на Нивея и петите, за които ползвам специален крем за крака. Миризмите им са подобни, така че нямам проблем със смесването. Пък и по-добре да мириша на няколко различни аромата, отколкото да си докарам някоя реакция.
Виж целия пост
# 6
Не се справям по-добре, май, особено с тези за тяло.... Имам:

- стягащ лосион за тяло на Dove с някакви водорасляци (спорадично ползван, защото много ми лепне, обикновено на ръцете до гърба и на гърба мазан)
- 3 (три) опаковки гел за бюст на Avon (хем от старите бутилчици, че и трите започнати, ползвани от време на време, сега вече не)
- омекотяващ крем за крака пак на Avon (също много рядко ползван, забравям просто)
- бебешко олио за тяло на J&J (не знам защо седи, имала съм предвид сигурно да си го мажа някъде, но не би, скоро му изтича срокът на годност, ще взема да го хвърля)
- блестящ лосион за тяло за засилване на тена на Avon (най-старият вариант от преди 2 години, след като почернея слагам тук-там по малко, но понеже приличам на статуя на Тутанкамон, много блясък, много нещо, го смесвам с тоалетно мляко - ще има от 2 години да изкара)
- антицелулитен гел на Leocrema от серията криотерапия (много опаковки измазах миналото лято, доволна бях, но тази артисала, сега не мога да мажа, ще чака до другото лято)

Сега към цялата какафония се добавиха:
- антицелулитен крем за бременни на Gerard's (маже се само на краката и дупето, може и на ръцете)
- крем против стрии за бременни на Gerard's (маже се на бедрата и гърдите, може и на бедрата, ако има опасност от стрии там)
Последните две засега ползвам редовно с едноседмично прекъсване, че нещо ме мързеше. Но така или иначе всеки път се замислям кое за къде е #Crazy

Това е от мен (само за тялото), за лице списъкът е още по-дълъг. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
И аз съм така. Тъкмо вчера мъжът ми ме пита как съм помнела кое за какво и след кое е.  hahaha
В момента имам лосион за стягане, за блясък, 2 за тен, отделно автобронзат и един подхранващ за суха кожа. Сега ще си идваме в БГ за 2 седмици и разбира се веднага сме на морето, така че ще си купувам и мляко/олио за плажа и за след плажа.  Simple Smile. Май ще ми трябва отделен куфар за всичките ми мазила Joy
Виж целия пост
# 8
 ooooh! страшна бъркотия. Старая се да ограничавам наличието им до минимум и по необходимост. Досадна ми е поселдователността, но резултатът от дългомесечното мазане с крем против стрии е, ако не да няма стрии съвсем (имам малко все пак), поне мека кожичка  Peace. Сега ми е по-суха и пак бих искала да се мажа редовно, но ме мързи и не остава време. Иначе преди лягане сядам пред тоалетката и се почва: крем за тяло, за бюст, против целулит/стягащ, за крака, за ръце, за лице, за очи. Всеки е за отделна област и не ги наслагвам един върху друг. Дори и да няма отрицателен ефект от взаимодействието им би могло да се наруши за каквото там са предназначен. Сутрин - блестящо кремче за тяло за хубав тен  Flutter. Аман с тези процедури ..... doh
Виж целия пост
# 9
Много ме дразнят различните по вид и големина, десетки опаковки мазила и затова съм ги свела до минимум. Използвам едно мазило до последна капка и чак тогава се сдобивам с ново.
Освен това съм убедена, че всички тези рекламирани чудодейни средства имат само заглаждащ и временен ефект, затова се опитвам да работя по въпроса за стягането и пр. чрез разумно хранене (ъ-ъ-ъ  Rolling Eyes) и спорт. Много полезно убеждение.  Joy Joy Joy
И пак си мисля, че имам твърде много мазила и се чудя как да ги намаля, ама като гледам, аз съм просто един аматьор.   bouquet
Виж целия пост
# 10
истината е, че периодично откривам в гардероба неща, които не подозирам, че имам  smile3544
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия