има ли нужда от "кенгуру"?

  • 2 287
  • 26
Здравейте,мами!
Наши приятели решиха да ни подаряват кенгуру,
но несъм убедена до колко е полезна тази вещ.
Какви са вашите наблюдения?
Бебето ми е на по4ти 3 месеца,доста е тежи4ък,
дали ще му е удобно в кенгуру,може ли да свикне
в него до такава степен,4е после да иска все на ръце да го носим?
..И забелязах,4е цените в магазина са м/у 13-16лв.Защо си мислех,4е са по-скъпи,да неби да има и фалшиви??
..предварително съм ви
благодарна за всеки отговор Simple Smile
Виж целия пост
# 1
аз ползвах кенгуру. Сега имам страхотни модели, бебето може да лежи и т.н. Аз ползвах защото ме беше страх да пътувам с количка по трамваите. Ако намеря някой да ми я качи, хубаво, ако не тръмбовах пеша от Надежда-3 до Надежда-2. С кенгуруту ми беше по-удобно. Дияна даже спеше в него. Носех я й с гръб към мен, защото беше много любопитно и все искаше да оглежда света около нея Wink
Виж целия пост
# 2
Вили, ами при нас си вършеше много хубава работа. Аз започнах да ги слагам от новородени вътре, но спрях някъде като направиха по 6-7 месеца, че почнаха много да тежат и ме заболяваше гърба. За това, че детето ще свикне да го носите на ръце от кенгурото мисля, че няма такава опасност. И все пак като се замисля дали за 3-4 месеца си струва да купуват такова нещо. И за тая цена определено се замислям за качеството му Embarassed  Confused  Казвам това, защото сестра ми на времето беше ми изпратила едно от Б-я и няма да кажа какво стана с него - скъса се на второто слагане и беше страшно неудобно. Това е мое мнение, нека и другите си кажат
Виж целия пост
# 3
Аз го ползвах само първите три месеца и сега така ми стои...
Виж целия пост
# 4
И аз доста го ползвах със сина ми...да отидеш до магазина, напр.
Ако ще ти подаряват  да е наистина качествено, а не за 16 лв. Wink
Виж целия пост
# 5
Определено е необходимо,върши страхотна работа.
Виж целия пост
# 6
Аз доста ползвах кенгуруто когато Анна беше малко бебе, докато ми натежа и не й купихме самар да я носим на гръб. Много е удобно когато се ходи на разходки на места където не е удобно да се бута количка, ако има много хора наоколо винаги ми беше по-удобно да си я нося в кенгуруто вместо да се опитвам да си проправям път с количка. А и вкъщи понякога като съм вършела разни работи и тя е искала да гледа и да е с мен и да 'взима участие'. На нас ни дадохда кенгуруто от племенника ми (с 8 месеца по-голям от Анна). И на мен тези цени, които казваш ми се виждат много ниски, за да е качествено.

За второто бебе мисля, че ще ми е още по-необходимо, защото поне в началото мога да го нося него в кенгуруто, а Анна например да я бутам в количката. Въпреки, че тя рядко влиза вече в количка, понякога се уморява и иска да спи в количката. А двойна количка не ми се купува. Но този път мисля или да си купя или една приятелка ми е обещала да ми даде от този тип кенгуру, които стават от самото раждане (удобни са за кърмене например, можеш дори да си ходиш и да си суче детето), а и за по-голямо бебе/дете да го придържат седнало до хълбока.


Виж целия пост
# 7
Колко голямо трябва да е детето,за да можеш да го слагаш в кенгуру ?
Виж целия пост
# 8
Цитат на: nadeto123
Колко голямо трябва да е детето,за да можеш да го слагаш в кенгуру ?


аз вече съм забравила, май я сложих в кенгуру след 2рия месец
Виж целия пост
# 9
Цитат на: MM
Аз доста ползвах кенгуруто когато Анна беше малко бебе, докато ми натежа и не й купихме самар да я носим на гръб. Много е удобно когато се ходи на разходки на места където не е удобно да се бута количка, ако има много хора наоколо винаги ми беше по-удобно да си я нося в кенгуруто вместо да се опитвам да си проправям път с количка. А и вкъщи понякога като съм вършела разни работи и тя е искала да гледа и да е с мен и да 'взима участие'. На нас ни дадохда кенгуруто от племенника ми (с 8 месеца по-голям от Анна). И на мен тези цени, които казваш ми се виждат много ниски, за да е качествено.

За второто бебе мисля, че ще ми е още по-необходимо, защото поне в началото мога да го нося него в кенгуруто, а Анна например да я бутам в количката. Въпреки, че тя рядко влиза вече в количка, понякога се уморява и иска да спи в количката. А двойна количка не ми се купува. Но този път мисля или да си купя или една приятелка ми е обещала да ми даде от този тип кенгуру, които стават от самото раждане (удобни са за кърмене например, можеш дори да си ходиш и да си суче детето), а и за по-голямо бебе/дете да го придържат седнало до хълбока.




От къде може да се вземе такова кенгуру,аз кърмя и идеята много ми допадна-за съжаление не живея в София и навярно,ще трябва да питам по магазините,дали нямат каталози и евентуално да си поръ4ам такъв тип.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: nadeto123
Колко голямо трябва да е детето,за да можеш да го слагаш в кенгуру ?

Трябва да си държи главичката изправена самичко.

А в слинг можеш да го разнасяш навсякъде от първия ден.
Аз доста ползвам и двете.
Виж целия пост
# 11
Не можеш да го поръчаш тук. По  интернет можеш, ако имаш кредитна карта. Но по-вероятно нямаш, затова
- пусни търсачката на "слинг" - обсъждали сме го (този шал е слинг)
- пиши лс на Raya, помоли я да ти прати инструкции как да си го направиш сама, лесно е.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: villie
[От къде може да се вземе такова кенгуру,аз кърмя и идеята много ми допадна-за съжаление не живея в София и навярно,ще трябва да питам по магазините,дали нямат каталози и евентуално да си поръ4ам такъв тип.


Ами много скъпо ще ти излезе да си поръчваш от тези слингове.
Все още не са много популярни у нас и не си заслужава да хвърляш парите, които им искат.
Можеш ли да шиеш?
Виж целия пост
# 13
Цитат на: vedrra
Цитат на: nadeto123
Колко голямо трябва да е детето,за да можеш да го слагаш в кенгуру ?

Трябва да си държи главичката изправена самичко.

А в слинг можеш да го разнасяш навсякъде от първия ден.
Аз доста ползвам и двете.


аз я слагах, но кенгуруту беше високо отзад и добре подпираше главата, зависи какво кенгуру се купи. Аз не съм ги разглеждала скоро, не знам Чико какви имат
Виж целия пост
# 14
Абаджиева също буквално до вчера изпращаше съвети за ушиването и връзването им.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия