Детските консултации - на колко време?

  • 1 013
  • 7
Здравейте на всички
Имаме проблем. Записахме малката при личната лекарка, при която сме записани цялото семейство, а тя ни увери, че до една година бебетата ги изпраща за консултации при педиатър, който да ги следи по-обстойно. И до скоро беше така. В последните няколко месеца обаче ако ми се е налагало да водя детето на преглед извън обичайната консултация педиатърът иска друго направление, а личната лекарка казва че направлението било за 45 дни. И сега се оказва ,че за последно детето ми е било на консултация в края на април. Днес изпратих мажа ми за направление и тя пак му обяснявала, че в края на май е пускала и то важи за 45 дни. Пълна бъркотия. Много съжалявам, че не я смених.
И още един въпрос. Кога се прави профилактичен преглед при очен лекар? За малката ще настоявам като направи 1г. Момченцето ми ще бъде първи клас и искам да направя такъв преглед, защото досега никога не му е правен и това ми беше отказано - нямало такава практика и щом детето нямало оплаквания значи всичко е наред. За мен това е безотговорно изказване.
Вие как процедирате и кажете ми ако аз бъркам, но поне до една година мисля, че децата трябва да се преглеждат всеки месец.
Виж целия пост
# 1
"че до една година бебетата ги изпраща за консултации при педиатър, който да ги следи по-обстойно."

->Абсурдно и нелогично е хора, нямащи специалност педиатрия да "изследват" и "лекуват" деца до 18 годишна възраст. Просто защото едва ли някога могат да знаят кога и за какво "да препращат".

Педиатрията е една от най-сложните специалности в медицината. Обяснението-"те имат специалност педиатрия" не е логично. Който има специалност педиатрия не преглежда възрастни. Ако са "взели" специалност" в рамките на специализация "Семейни лекари" с обща "разходка" из педиатричните клиники, то това си е просто смешно.

"Риформата" в Бг постигна своето-това, което и в Африка не се случва.

Водете детето си при педиатър-гарантира спокойствие.
Виж целия пост
# 2
аз водя Анелия при нашата лична лекарка.Тя по принцип е педиатър-невролог.До годината ходихме веднъж месечно,ако нямам някакви оплаквания.До втората година ходихме на 3 месеца,а сега на 6 месеца ще ходим. Grinning
Виж целия пост
# 3
"Тя по принцип е педиатър-невролог."

->Значещо 5 години специализация по (само и единствено) педиатрия + 4 още години специализация детска неврология. Със съответните документи за това.
Виж целия пост
# 4
Преди да стане общопрактикуващ лекар е работила дълги години в болницата като педиатър-невролог.Това исках да кажа.
Виж целия пост
# 5
До годинката ходихме всеки месец,сега на 3 месеца.За очния лекар найстина няма задължителен преглед на 1год.
Виж целия пост
# 6
Съветът ми е да запишеш малкото си дете при педиатър като личен лекар , и то при препоръчан от други майки. Семейството ми има един GP, дъщеря ми- друг, от която съм много дъволна. Никога не чакаме с Тити, и дума не дава да стане, че може да откаже направление, а е и страхотен човек и професиналист! Препоръча ми я майка с дете, доста по-голямо от моето.
Успех!
Виж целия пост
# 7
До годинката се ходи поне 1 път месечно, след това до 2 годинки на тримесечие. Има изследвания на кръв и урина на 6 и 12 месечна възраст. Би трябвало да има задължителен профилактичен преглед при ортопед (до навършване на 2 м.), мисля, че и очният преглед е задължителен на годинката. Е, мога и да греша, че с тези вечно променящи се договори със здравноосигурителната каса... newsm78

За момченцето ти, малко преди началото на учебната година трябва да мине на профилкатичен преглед: мерки, теглилки, кръвно налягане и на очен лекар.

Не разбирам положението с направленията. Бих те посъветвала да си намериш JP- педиатър. Ще ти е по- спокойно.
Само да вметна, че нашето JP освен педиатър, е и детски ревмокардиолог Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия