Силна алергична реакция- съвети за действие

  • 9 931
  • 18
Детето ми  направи силна алергична реакция. Обривът започна с малки петна, като обхвана цялото тяло. В момента реагира към всякаква храна. По спешност и предписаха Преднисолон Ф (от групата на кортикостероидите), както и биха същото като инжекция. От 24 часа няма подобрение.
Колко дни продължава подобна реакция?
Нужна ли е хоспитализазия (в моя случай детето има апетит и е бодро, без промяна в поведението)?
Кои храни са безопасни  при силен обрив?
Каво да правим ако нещата се влошат?
Можем ли да излезем навън и как да избегнем алергена, ако примерно полен или някое животно (в моя случай, бяхме на почивка и имаше котка в жилището)?
Моля майки, които са преживяли същото да споделят опита си.
Надявам се да сме полезни!
Виж целия пост
# 1
Колко ще продължи реакцията зависи от това, дали е премахнат алергенът. Калина беше така от антибиотик, даже лицето й се поду и искаха да ни приемат в детската токсикология в Пирогов. Лекарят й предписа доста противоалергични лекарства и диета и тя постепенно започна да се оправя. Диетата включваше много малко неща - солети, бисквити, картофи и никакви млечни продукти, шоколад.
Не знам какво да те посъветвам, но ако забележиш дори лек оток по личицето на детенце, веднага го заведи на лекар - предполагам, че ще му бият Урбазон.
Аз мога да ти изброя доста противоалергични лекарства, но най-добре е лекар да го види и да му ги изпише.
Виж целия пост
# 2
  Освен еднократното инжектиране на Преднисолон Ф, при такава реакция поне седмица след това се взимат и допълнителни антихистаминови препарати. Кларитин например... но и аз да не изреждам.
  Щом реакцията продължава, задължително отидете пак на лекар!

  Все пак не предполагаш ли от какво е алергията?
Виж целия пост
# 3
Можеш да му даваш бисквити( без какао), солети, варени картофи, ориз, немъхести плодове.В никакъв случай шоколад, ядки, чипсове, снаксове, сокове - в тях има консерванти.Стискам палци всичко да мине бързо!
Виж целия пост
# 4
 Подобно нещо преживяхме с Марти преди време - писах някъде - еритема мултиформа беше нашето. Вдигна и много висока т, която се повишаваше с увеличаването на обрива. При него биха урбазон 3 дни, после метилпреднизолон през устата по схема, искаха да ни взема в болница, за да вливат венозно разни неща, но аз отказах  - смятам, че стресът щеше да бъде много по-голям. Обрива почна трайно за избледнява след 4тия ден. Беше на много строга диета - в общи линии вод и картофи яде, после много бавно и славно захранване, много внимавайте с дом. любимци, цветя, прахове за пране - избягвайте всякакви алергени. Открихте ли от какво е реакцията? Нашата беше към антибиотик.
Виж целия пост
# 5
Обривът се измества към крайниците. Коремът и гръбчето са чисти. Нямам идея защо. Утре съм на консултация при алерголог. Днес бях при личния педиатър, постави и инжекция. Мисля, че нещата почват да се нормализират, но въпреки това все още обривът се усилва при всякаква храна.
[/quote]
 
  Все пак не предполагаш ли от какво е алергията?

Тъй като миналата седмица бяхмена почивка в Сандански, там хвана  чревен вирус с висока температура и разстройство 6-7 дни. Мина на лечебна Хумана и ми направи лишей по лицето (алергията и до момента се изразява само с подобни лишеи). Спрях я на 3 ден и минах на каши (Хумана и Нестле), ябълка и ориз. Към края въведох и пюрета картоф и морков. Вместо мляко давах силно разредена каша. Според мен организмът реагира точно на това. Пренасищане с едни и същи храни. Вече няма разстройство, но има алергия. Какво да правя незнам, дано утре ми дадат идея на прегледа.
Не ми се повтяря пак с картоф, бисквити и ориз.
Благодаря на отзовалите се!

С какво можем да облекчим сърбежа, крем с цинк подходящ ли е, защото при шарка с това се действа?
Виж целия пост
# 6
Ние сме в същото положение от 4-5 дена.Мария направи такава алергична реакция в събота, оказа се от антибиотик.Цялата се обрина и така продължи до понеденик.И нея също искаха да я оставят в болница на системи,но аз отказах.Сега пие метилпреднизолон по схема и пази диета + Ериос като противоалергично лекарство.Едва от вчера обривите започнаха да избледняват леко. #Crazy
Виж целия пост
# 7
Ениена стискам палци да се оправи малката принцеса. Praynig
Виж целия пост
# 8
Можеш да мажеш с Фенистил гел - той е за сърбежи от алергичен характер, слънчеви изгаряния и ухапвания от насекоми. Подходящ е за деца.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви!!!

 Hug
Лошото е, че обривът отново се активира.
Виж целия пост
# 10
Вики като беше бебе на 4 месеца направи подобна алергия - само по крачетата и ръчичките т.е. по откритите част. Бяхме включили Райд в контакта. След Урбазона за 4-5 часа изчезнаха обривите, но и алергенът ни беше ясен и оттогава не сме ползвали тези таблетки.
Виж целия пост
# 11
Имах много силна алергия до пубертета, така и не разбраха лекарите от какво е. Имала съм няколко алергични шока като по-малка, 4-5 клас, почти нищо от прегледите не помня, бях неадекватна.
След инжекцията би трябвало обрива да понамалее, след взимане на хапчетата - постепенно да изчезне.
Виж целия пост
# 12
Ако виждаш че обривите се засилват не чакай до сутринта, отидете на лекар.Това за което се сещам допълнително към другите лекарства е ампула витамин C. Мисля, че трябва да даваш и противоалергичен препарат.
Виж целия пост
# 13
............
С какво можем да облекчим сърбежа, крем с цинк подходящ ли е, защото при шарка с това се действа?

  Освен с Фенистил гел, както вече са ти казали, можеш да мажеш против сърбежа с Алергозан или Псило - балсам.
Виж целия пост
# 14
синът ми беше на 3 месеца и получи алергия от пюре-тогава му предписаха фенистил на капки-обривът беше на петна като паяжина и изчезна за половин ден,след като започнахме с фенистила.А сега в момента е с шарка и прочетох,че питаш с какво се облекчава сърбежа-пие перитол и микстура алба за мазане-има ефект,облекчава го.Дано съм ти била полезна и бързо да оздравеете.Успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия