Обрив и после температура?

  • 877
  • 7
На Вики й излезе обрив в петък. Имаше пъпки по ръцете, лицето и гърба. По корема й бяха съвсем малко, имаше и по сгъвките на ръцете. Очевидно я сърбяха, защото се чешеше и плачеше. Педиатърката каза, че вероятно е от претопляне или е алергична реакция. От вчера обривите почти ги няма. Днес обаче сутринта към 5 часа вдигна температура 37.6, като до обяд достигна 38.5. Вдига Т бързо, след което се изпотява й челото й става студено. Не мога да й меря често температурата, защото много пищи и не дава. Ходихме пак на лекар преди малко, прегледа я, каза, че дори гърлото не й е зачервено. Детето си яде, весело е, играе си и по нищо не показва, че й е зле. Според лекарката, или е нещо вирусно, или е от зъби. Изключва, да е шарка. Прочетох темата на Чоколина от преди няколко дни, която е подобна, но не намерих отговор на въпросите си.
Искам да питам, на вашите дечица ставало ли им е така и от какво би могло да бъде?
Благодаря ви много за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Да е яла нещо по-различно?Прилича ми на алергична реакция!Целувки на красавицата и бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 2
Да е яла нещо по-различно?Прилича ми на алергична реакция!Целувки на красавицата и бързо възстановяване!

Яде два пъти телешко месо, преди да излезе обрива - т.е в петък и събота. Сложиха я на диета и от понеделник яде картофи, хляб и обикновени бисквити.
Благодаря за пожеланията.
Виж целия пост
# 3
Ходихме днес пак на лекар, защото сутринта вдигна 39.1. Педито каза, че е вирусно. Но мен ми е ужасно притеснено.
Мами, никой ли нищо повече не знае?
Виж целия пост
# 4
По същият начин беше и моето дете преди 5 дни, но получи и разстройство.Лекарката каза, че е претоплен.Бяхме в провинцията, беше голяма жега, а и в колата не се дишаше.Учудих се, че след като се скриха пъпките вдигна температура, но било нормално.Той също ядеше и е всел.Лекарката изписа само ампули витамин С и Ентерол.
Виж целия пост
# 5
Биляна, а за колко време свали температурата? Защото при нас е вече втори ден.
Виж целия пост
# 6
Първия ден го намазах с белтък и му сложих чорапи с оцет и вода.Свали я веднага.На сутринта пак имаше малко и повторих същата процедура.След това не е вдигал.
Виж целия пост
# 7
благодаря
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия