Искам да споделя ...

  • 2 910
  • 48
... и да ми кажете, че постъпих правилно.

Значи аз завърших семестриално, и прекъснах по майчинство дипломирането си.
Прецених, че ще ми е по-трудно сега с дипломната работа, защото малкия си го гледам още, а догодина ще е на градина вече. И да не си давам много зор.
Освен това - прекъсването ми носи 80 лв. на месец + зд.осигуровки = към 100 лв.

Мисля, че постъпих правилно.

Но сега си говоря с колегите си, всички се дипломираха миналата седмица, всички. Е, няма други майки, само аз.
Само аз останах за догодина, с някакви непознати ще съм на защита ...
Едно чоглаво ми стана и криво.  Sad

Вие как бихте постъпили на мое място - 1. дипломирате се навреме, или 2. отлагате, разработвате дипломна работа спокойно и вземате 100 - те кинта още една година? (да спомена, че не вземам майчинство  Close и няма и как да тръгна на работа, та тези пари са си сериозни за нас).
Виж целия пост
# 1
Правилно си постъпила  Peace! Какво значение има с кого ще си на защитата си? Подготвяш се вкъщи, отиваш на деня - дори няма нужда да се виждаш с останалите дипломанти! Не се натоварвай излишно с въпроса дали е било правилно или не - вече си го решила и изпълнила, какво ще промениш с терзанията си? Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 2
Ох, не знам.
Всеки сам решава за себе си. По принцип аз бих била по-склонна да се дипломирам навреме. Но аз съм такъв човек. Не обичав да проточвам нещата.
Обаче ти си прецинила. Не бива да ти е криво. Така си го решила. Било е правилно. Пък и година време не е кой знае колко. Ще си защитиш дипломната работа. Peace
Виж целия пост
# 3
Аз бих си гледала детето,бих си взимала парите и бих си живяла живота.Кво пък толкова като се дипломираш другата година.До колкото разбрах,няма кой да ти гледа детето и дори и дипломирана няма да можеш да започнеш работа.
Радвай се на малкия,пък до година ще му мислиш за дипломиране,много важно,че ще е с някви хора,които не познаваш,важен е крайния резултат,нали?
Виж целия пост
# 4
Не зная дали си постъпила правилно...но аз постъпих по същия начин.Даже аз постоянно прекъсвам и записвам между двете бременности LaughingСега са ми останали няколко изпита и край.Но не бързам-все докато съм по майчинство ще ги взема.При мен проблема е по-скоро финансов-уча платено,а след като си купихме жилище в София/с ипотека/просто у-щето остана малко назад Embarassed,но ще го завърша.Уча с децата,ходя на изпити с децата и мъжа ми ме чака отвън с тях...ами не може всичко накуп-все пак децата ми веднъж са малки и не могат без мен.Но ще го завърша WinkУспех ти желая!
Виж целия пост
# 5
Аз съм от припряните хора, не търпя отлагане, обичам нещата да стават възможно най - бързо.
Най - вероятно бих се дипломирала, въпреки, че по правилно решение си взела ти -  допълнителния стимул след като нямаш майчинство си е от значение.
Освен това винаги има време за всичко, стига да има желание. Не съжалявай за отминали неща newsm10
Виж целия пост
# 6
След като не ходиш на работа и не смяташ да ходиш още една година - защо се тръшкаш? За да станеш безработен висшист?
Аз също се дипломирах 3 г. след колегите си, защото работех на пълен работен ден по специалността си от 2 курс и ме домързя...
Виж целия пост
# 7
Аз не виждам нищо нередно и отчайващо в това, че си отложила дипломирането си! На твое място сигурно и аз бих постъпила като теб - нали е заради детето. Нищо, че ще се явяваш на защитата с непознати - това не е повод за притеснения. Важното е добре да си подготвена, да имаш достатъчно време и сили, за да се концентрираш върху дипломната си работа. А това ще стане, когато детето ти тръгне на градина. Да ти споделя, че аз също отложих дипломирането си с няколко месеца. През юни си взех държавния изпит, а за септември оставих защитата на дипломната работа. Причината беше, че в пети курс така ме беше хванал животът за гушата, че от забавления не ми остана време да си напиша дипломната работа. А ти поне си имаш основателно извинение! Simple Smile Не се притеснявай и успех! Grinning
Виж целия пост
# 8
Аз не бих отложила дипломирането си.
Извинението "безработен висшист" не го приемам. Никога не знаеш, дали няма да изскочи шанс за работа.

Както и да, минало свършено. Дерзай.
Виж целия пост
# 9
Правилно си постъпила  Hug

Не е страшно, че ще бъдеш с непознати, от моя поток 150 човека, само 37 завършихме, всички останали по една или друга причина продължиха по различно време с различини колеги, няма страшно  Hug
Виж целия пост
# 10
Аз не бих отложила дипломирането си.
Извинението "безработен висшист" не го приемам. Никога не знаеш, дали няма да изскочи шанс за работа.



Абсолютно съм съгласна. Не се знае кога и какво може да се случи- хубаво е нещата да се вършат навреме. От личен опит ти го казвам.
Първото си следване го прекъснах, заради работа. Минаха няколко години в изкарване на пари и ми прекратиха правата в университета... Млада и зелена на 21.
Е, нека ми сега- на 28, 3 курс, с две деца и на крачка от лудницата....

А ти защо не взимаш пари от майчинството?
Виж целия пост
# 11
На мен ми предстоят държавни изпити юли месец, даже сега уча /уж.../ Също гледам Калина сама, в смисъл без никаква помощ от страна на бабите. Обаче аз съм такава порода, че трудностите ме амбицират още повече - някакво такова парче мазохистче...Страшно трудно ми беше, а и продължава да ми бъде следването, но не съм си и помисляла да прекъсвам, защото искам да го приключвам това учене и да ми се маха от главата. Аз и сега имам работа, която ме устройва /като се върна от майчинството, де/ и няма да бързам да си търся друга по специалността, просто случаят ми е такъв, че имам ли някаква несвършена работа, ме човърка отвътре и не мога да стоя спокойно.
Виж целия пост
# 12
Аз си отложих дипломирането (и без да ми дават кинти)- първият път бях бременна, вторият- бебето беше на 3 мес. Дипломирах се когато стана на 6 мес. и пак не знам що беше тоя зор- вече 5 год. станаха, а не съм търсила работа  Crazy
Виж целия пост
# 13
 Tired Смотано ми е, заспала кифла съм - сега можеше да дам малкия на ясла, да се дипломирам и да изкарам някой лев.
Но пък той можеше да боледува и да ме изгонят от работа ... знае ли човек.  ooooh!

Не вземам майчинство, защото точно три месеца преди да родя приеха, че студентите редовно се водят неосигурени, дори да имат трудов стаж (аз нямах, но можеше да се запиша някъде). И вече нямах време.

Една година вземах по 100 лева, и това е. Е, нали пък тази стипендия от 80 лв. е един вид компенсация. Сметнала съм, не съм се набутала.  Mr. Green

Ем тъй, ем тъй ... моите заминаха да се черпят за дипломирането.  #2gunfire
Виж целия пост
# 14

 Бе най-хубаво щеше да е да си завършиш с курса си и тогава да раждаш, ама пусто съдба.........

Според мен както си постъпила е най-правилно. Не виждам какво те бърка с кого ще си на защита, или с кого ще се дипломираш. Важното е да го направиш все пак  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия