Въпрос за кърменето???

  • 468
  • 11
Имам въпрос към по-вещите и опитни мами. Зададох го в друга тема, но вероятно там никой няма да го види и да ми отговори. Август месец ми се налага да оставя Миа за една седмица. Мислите ли, че за толкова време може да се отбие, като я хранят само с биберон? И дали ако все пак това стане, когато се върна бихме могли, отново да се научим на кърмене?

Дадобавя, че сега кърмя, но едно от храненията също го приема с биберон, защото ми се налага да съм извън дома

 
Виж целия пост
# 1
Моята беба по сте4ение на обстоятелствата беше на шише за 10 дни и после не искаше да су4е(когато беше на 2 седмици). С много мъка след това отново запо4на..Твоята ще е по-голяма и според мен няма толкова бързо да забрави гърдата, но ти трябва да се изцеждаш много 4есто(предполагам 4е знаеш)докато те няма...
Виж целия пост
# 2
мисля, че няма да се отбие, но zа всеки случай могат да я хранят с лъжичка Peace.
Виж целия пост
# 3
Да, разбира се, че ще се изцеждам! Ще поддържам лактацията, макар, че съм почти сигурна, че млякото , ще понамалее за десетина дни, но това ще се корегира, когато се прибера. По-скоро ме притеснява дали бебето, няма да забрави да суче или по-лошото да неиска да суче от гърда, като е по-лесно с биберон Thinking Може би идеята за лъжичка е добра, но не зная дали, ще се съгласят "гледачите"

Аз сега се цедя и замразявам за да има кърма за тези 10дни, защото хич не ми се иска да минава на АМ
Виж целия пост
# 4
мисля, че няма да се отбие, но zа всеки случай могат да я хранят с лъжичка Peace.
и аз така съм чувала
Виж целия пост
# 5
А защо не опиташ от сега да й даваш с биберон /поне едното хранене-след като се изцедиш/ -така до август месец ще е свикнала както на гърда така и с шише и вероятността да се отбие е по-малка.  newsm78
На мен ми се наложи да дохранвам и няколко пъти съм хранила Криси само с биберон. Страхувах се, че ще се отбие, но за щастие сега още повече предпочита да е на гърда.

Успех!
Виж целия пост
# 6
todorovibg, по стечение на обстоятелствата, се цедя и едното хранене така и се дава с биберон, за което мъжа ми се смее, че така и той кърми успешно вече второ бебе!  Laughing
Виж целия пост
# 7
В никакъв случай не я оставяй постоянно на шише.Много е мъничка,мн вероятно после да обърка засукването.
Най-добрия вариант е с лъжичка.
Оф-незнам,и 10дни не са малко време.Ама щом това е единтсвения начин....
Виж целия пост
# 8
Пробвайте още от сега да давате изцеденото с чашка! Виж в библиотеката как се прави.
Виж целия пост
# 9
Мъни, прочетох за чашката, но това ще са 10дни, което си е бая време...а там пише да не се практикува за дълго, т.е за не повече от 1-2дни newsm78

Навремето майка ми ме е хранила с лъжичка, защото не съм понасяла никакви биберони, но сега не съм сигурна, че ще има това търпение. Ще дам препоръка, така да храни и Миа, но не мога да се налагам, защото и без това трудно склонявам някой да ми погледа детенце, а да се доверя на детегледачка е още много малка, още повече че ще отсъствам не само през деня, но и нощем.

Направо се отчайвам, но наистина няма начин и трябва да я оставя...
Виж целия пост
# 10
Не се от4айвай, няма да забрави напълно, щом и даваш шише веднъж на ден и сега...Може малко да се бонтува в на4алото като се върнеш,но с търпение от твоя страна пак ще свикне(ако въобще отвикне). Моята поне, поплака "малко" след 10те дни (малко е 15 минути сутринта и около 5 при следващото хранене), и аз си поплаках,но накрая стана...
Виж целия пост
# 11
mel_inda , много ти благодаря за окуражителните думи. Надявам се да не забрави много, пък аз ще съм упорита, то се знае.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия