Операция против хъркане

  • 4 869
  • 3
Здравейте!
Чувал съм,че може с оператевна намеса,да се реши проблема с хъркането по време на сън!
Не мога да намеря обаче инфо за това.Ако случайно някой може да помогне с информация,ще съм му благодарен.
Къде се прави такава интервенция,някой има ли познат,който си е направил,колко струва,има ли рискове и др.подобни въпроси ме вълнуват.
Виж целия пост
# 1
Това не е типичен за жена проблем, но аз съм си правила. В края на бременността мъжа ми започна да забелязва нощем, че в определени моменти прохърквам и според него започвам да се задушавам и той постоянно ме будеше. След раждането на детето ходих на лекари, казаха ми че е съчетание между настъпили хормонални промени, запушен носен канал (затова си отварям устата за да дишам) и някакви сраствания по гърлото. Различни специалисти предложиха:
1. Рязане на "петлето" - видя ми се много касапско и ме беше страх;
2. Операция с лазер - била без такива кървища, навих се и в последния момент ми правиха операция по някакъв нов метод, не е лазер, а нещо като игла, с която се въздейства под повърхностния слой на небцето. Общо взето безболезнено, без рани, храниш се нормално, 2-3 дни имаш чувството, че леко те боли гърло като при настинка и говориш като с пресипнал глас. Та това било последна дума на медицинската технология, напълно безрисково, само дето ефект нямаше при мене, очевидно не е отстранена истинската причина, но хората ме предупредиха коректно, че няма гаранция 100%.

Та по принцип причините за хъркането може да са различни, дори на нервна почва. И ако причината не е отстранима с такава операция, тя е безпредметна. Но понеже най-често причината е прорастване на "петлето", затова при доста хъркащи скъсяването му с операция решава проблема.

Това е което аз знам, не съм медицинско лице...Но може би е най-добре да отидете на специалист УНГ, той ще се опита да диагностицира и да види причината (не е лесно обяче) и ще ви каже има ли смисъл от такава операция...
 
Виж целия пост
# 2
Мъжът ми си прави преди около 2 години такава операция във Военна болница. Не се налага престой в болницата, има различни методи. При мъжа ми ефекта беше нулев, даже докато му зарастне започна да хърка още по-силно.
Виж целия пост
# 3
На една приятелка мъжът и си преви някаква операция, но не знам точно каква. Нямаше ефект.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия