Биба или гърда при колики?

  • 1 283
  • 21
Бебка е на 2 месеца и често има колики през деня. Тогава има желание да суче нонстоп, защото така се поуспокоява. В тези моменти суче доста нервно, личи си, че я боли.
Наскоро се научи да смуче биба и в такива моменти я използвам. Това правилно ли е? Имам предвид, че като се нахрани коремчето й много се надува, а като виси на гърда с часове - поема още мляко и коремчето й направо ще се пръсне...Това май още повече усилва коликите...
Виж целия пост
# 1
Аз не съм ползвала биба в никаква ситуация. Винаги съм гледала на биберона като вид заместител и на нещо, което нарушава връзката между мен и детето.

По време на коликите също имахме проблеми, че като хапнеше и почваше да го боли. Ние решавахме проблема с опити да го приспим, защото като заспеше и всичко минаваше. Та във вечерните часове правехме всичко възможно да му помогнем да не го боли и да заспи. При нас действаха следните неща:
- разходка с кола. Заспиваше без грешка и спеше по 2-2,5 часа дори и на светло в голям магазин за домашна техника например.
- разходка на рамото на татко, подпирайки се с ръчички и гледайки наоколо. Това е успокоене за около час, защото таткото омалява. Това не помага за приспиване, но реването престава. Другите методи за притискане на коремчето при нас не помагаха. Но трябва да се опитат.
- разнасяне на ръцете на мам, баба или който там друг е под ръка . Мисля, че в този период си е съвсем оправдано малко повече разнасяне. Детето наистина си го боли.
- кърмене до приспиване, ако не е спал доста време. Но ако определено е ял доста пробвам другите методи и после пак на гърдата.

Малко е ситуацията като Чукчата, който удрял главата в стената и казвал: "Ах колко е хубаво!" И като го питали кое му е хубавото, той казвал. "Между двата удара е хубаво." Та коликите са труден период, но имат край и могат да се преживеят и с грижи и внимание, ако не сте привърженици на лекарствата.
Виж целия пост
# 2
Инка е много изчерпателна:)Директно отговарямна въпроса с кратък отговор-гърда. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И аз разнасях до откат, но давах и биба, че иначе СИяна много гълташе въздух. Тя имаше колики три месеца и една седмица и от втория някъде разпознавах плача от глад и този от колики Sad Плачеше толкова много, че като можех да я успокоя с биба го правех. Освен това съм давала всичко знайно и незнайно който каквото ми каже... имаше ефект само и единствено носенето на ръце и друскането докато не заспи с коремче, опряно или в гърдите ми, или в ръката ми (ако я друсах на коляно)... Ревеше ми се, но всичко минава и колкото и да не ти се вярва ужасяващият спомен за червеното ми от плач бебе е почти загинал. Помня, че много плачеше, но не помня подробности Praynig
Виж целия пост
# 4
При нас и сега се появяват понякога гадните колики...аz пък и давах бибата с капки Саб. Знам, че не е много правилно, но при Симона действаше екстра, а и явно не пречи на кърменето поне в нашият случай...другото си е раzнасянето обърната на ръце и топлите хавлии на коремчето...
Виж целия пост
# 5
при нас беба се успокоява от шума на сушуара, а понякога и заспива на този шум.
Виж целия пост
# 6
 Вземи еспумизан л и давай на беба по 25 капки преди кърменето-много помага,белийв ми Peace
 Важно е преди да папа да и дадеш капките,иначе не действа Naughty
 
Виж целия пост
# 7
 А и в допълнение не пропускай да се оригне след като папа,за да излезе въздуха,който е поела по веме на храненето.Успех Peace
Виж целия пост
# 8
Щом бебето е станало на 8 седмици можеш да даваш биба.
 Довери се на инстинктите и преценката си!
Виж целия пост
# 9
Инка е много изчерпателна:)Директно отговарямна въпроса с кратък отговор-гърда. Simple Smile

newsm10
Виж целия пост
# 10
Вземи еспумизан л и давай на беба по 25 капки преди кърменето-много помага,белийв ми Peace
 Важно е преди да папа да и дадеш капките,иначе не действа Naughty
 

Какво ли не пробвах - Саб, Еспумизан, Лефакс...Дори Бейбинос, но много реве като й го давам, дори и с кърма да е смесен в лъжичката...Пробвала съм преди кърмене, по време на кърмене, веднага след кърмене...Не виждам някакъв ефект обаче
Виж целия пост
# 11
Миличка, при нас беше така - мога само да ти съчувствам. На Сияна й помагаши най-вече Инфакол, но това го разбрах като свърши опаковката - разбираш, че пак плачеше, но не по два часа, а по 20-30 минути. Иначе съм давала и стърготинка индийско орехче в кърма, чай от гьозум (джоджен), копърово семе, Мастика Shocked (не можах да намеря анасон и сложих една ч.л. мастика в 150 мл. вряла вода да изпари алкохола), но и това не помогна... само майка, която е преживявала такива колики знае за какво говоря. И конски фъшкии да ме бяха казали да й дам, сигурно щях Cry Нощем спеше при нас като през цялото време съм държала ръката си на коремчето й. Общо взето само моята топлина я успокояваше. Сега съжалявам, че нямах столче за кола... комшийката разказа, че бебко са го слагали там (понеже е по-свитичък), слагали са му възглавничката на НУК против колики (сипва й се топла водичка) да си я гушка и той така се е унасял и заспивал. Та, ако не си пробвала нещо то гореизброените - давай. Може пък при вас да има ефект Hug
Виж целия пост
# 12
Ти сама ще откриеш какво помага на бебето ти...Ако помага бибата, давай, не е вече толкова малко бебето.Аз пробвах всичко, от хомеопатия до медикаменти, които ни даваха с рецепта, както и всичко, което ми бяха казвали познати...разбира се гърда, но тя не я успокояваше -спираше да реве, докато суче и после почваше още по-силно да реве, никога не заспиваше на гърда...при нас единствено бибата помагаше и я давах без угризения, все пак няма мамите, които се изказват категорично против бибата да ми гледат детето как се мъчи, а аз...
Виж целия пост
# 13
Аййй, как ме пренесохте обратно в онези ужасни дни. И при нас нищо не помагаше. Така се дереше горкото, че ми се искаше да има начин да я раждам всяка седмица и да ходя с шевовете и натъртените ребра 3 месеца само и само нея да не я боли.
Брррр. Как съм ревала и аз с нея и как съм се молила. И баща и как вместо да ми опора и да ме успокоява само обикаляше и през ден ми натякваше, че това не било нормално и на детето му имало нещо пък аз проклетата не искам да се обадя на лекарката  #2gunfire
Заспиването - мисия (почти) невъзможна. Не само вечер, но и през деня. Често я люлеех (с притиснато коремче) по 2 часа за да поспи 5 мин. Още от към 20тия си ден спеше вечер по корем. Беше ме страх малко, но като се опитвах да я обърна се събуждаше и се започваше наново. Асинка не съжалявай за столчето за кола - ние имахме и не ни помогна. Изключвах и разни неща от менюто си - също без ефект.
При нас май единственото действащо нещо бяха хомеопатичните лекарства, но не мога да кажа със сигурност, защото ги започнахме като бяхме на около 2,5 м. (когато така или иначе се очаква коликите да изчезнат от самосебеси). Реших, че са помогнали, не защото всичко и е минало като с магическа пръчица (хомеопатията действа бавно), а защото както при Сияна на Асинка 2 дена след като свършиха пак започна да се дере почти денонощно. Започнах да и ги давам пак като беше на 3 и една седмица и пак се кротна.
Биба съм и давала докато стана на 1 м. (след като се е нахранила и е ясно, че има желание да суче а не да яде) после тя сама не искаше.
Имаше нещо и че ако бебето яде през по-малко от 1- 2 часа е добре да се започва от гърдата от която е яло последно, защото предното мляко предизвиквало по-силни колики.
Стискам ви палци. Дерзайте. Наистина е ужасно докато трае, но после се забравя, макар и по-бавно отколкото болките от раждането например
Виж целия пост
# 14
ние  редуваме и биба  и гърда и капки  но  най добре   се  чувстваме  носени  на  ръце  от  тати  или  мама
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия