Възможно ли е да е шарка?

  • 841
  • 2
Ще заведа Емма при пед-ката следобед, но да питам и тук. Има две пъпки по челото, една на бузата, на палеца на ръчичката и на лактите по една. Приличат на ухапано от комар. Няма по тялото и по крачетата. Спи с чувал, затова си мисля дали не е комар. Вчера сложихме Акт Хиб, в листовката пише, че една от страничните реакции е атипичен обрив. За шарките знам, че започват с висока Т, може ли да е шарка, при положение, че няма Т  newsm78
Виж целия пост
# 1
Почти със сигурност не е шарка, но заведете детето да го види лекаря. Успех!
Виж целия пост
# 2
Моя син изкара варицела преди 1-2 седмици. Не е вдигал абсолютно никаква Т. Първата пъпчица, която ми направи впечатление беше на кръста под памперса, 3-4 дни преди да се появи сериозния обрив. Следващите пъпчици бяха на лицето 1-2, общо взето изобщо не приличаше на шаркав. Чак на 5-6 -ти ден след първата пъпка беше вече сериозно опъпчавен и си приличаше на шарка. Така че, това че няма Т е хубаво, но не е гаранция не е шарка.
Неговите пъпки от варицелата приличаха на мехури, пълни с течност, но си имаше и обикновени големи, червени пъпки, които приличаха на ухапано от комар.

Пиши какво е казала педката, дано все пак не е шарка Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия