Предваритлно благодаря за всяка информация за Италия!

  • 8 418
  • 20
Здравейте пътуващи мами,
през есента планираме екскурзия до Италия, но.....плановете ни стигат до тук  Embarassed
От тук нататък сте вие....
Разказвайте и съветвайте за всичкакви подробности за които се сещате.
Организирано ли да отидем, с автобус, самолет или кола.
Кои градове? То ако може всички...ама няма как да стане... Рим ще е със сигурност и.. после....
Хайде вие сте ....
Благодаря ви предварително:
Виж целия пост
# 1
Ние ходихме неорганизирано през пролетта до Северна Италия - Милано и Торино. Всички резервации си ги направихме по интернет.
Самолетният билет до Рим ще ви излезе ок. 210 евро на човек, с кола не знам как е, но с тези "зелени карти"... Tired За Рим няма да ви стигне и седмица да разгледате, така че не си правете сметката да го претупате за 2-3 дни Wink
Ако сте планували да посетите и някои градове в северната част на страната като Венеция, Верона и т.н., имайте предвид, че пътят от Рим дотам е към 800 км., т.е. един цял ден с влак.
Не знам какво да ти кажа друго, така че питай, инфото ми е сравнително прясно.
В Италия е сравнително скъпо, особено в северна Италия. По-скъпо е от повечето европейски държави, а също и от Щатите. Хотелска стая в сравнително добър хотел в центъра не е по-малко от 80 евро на нощ, там където бяхме ние. Пиците са ужасни, спагетите са средна работа Simple Smile Абе като цяло, ако не бяха забележителностите и архитектурата, не бих повторила да отида там  Wink
Питай каквото те интересува конкретно Grinning
Виж целия пост
# 2
Миналата год. си направихме една екскурзия за 2седм. из Италия, а отделно май по-често ходиме до Италия отколкото до родния град Confused, миналата седмица пак бяхме там.
Нашият маршрут беше:
Тревизо - много красиво градче, съвсем близо до Венеция ~20мин. с влак.
Венеция - ако пътувате с кола, паркинга е 25 евро на ден и хотелите са доста скъпи, така че повечето туристи спат в Местре - малко по евтино, нещо като предградие и от там с влакче до Венеция. 1 - 1.5 ден е достатъчен, за да се видят моста Риалто, Двореца на дожите, площада Сан Марко, да се разходите из романтичните улички с много канали, църквите, да се возите на гондола ~100 -120 евро, ако се наеме в по затънтените канали при пазарлък може и малко по-евтино. За Венеция характерните сувенири са маските, през февруари се организира пищен карнавал и изделията от мурано глас, стъкло, което се произвежда на о-в Мурано. Има наистина много красиви неща, е не са евтини...
Флоренция - това е италианския град, който най-много ми хареса, изключително романтичен, с много исторически паметници, страхотни църкви - Санта Мария Кроче, Санта Мария Делфиоре, Галерия Академи, Галерия Уфиции абе много има за разглеждане във Флоренция и духа на самия град е един такъв...романтичен и различен. Страхотен град е!
Сиена - много приятно градче с типичните малки улички, абе в един такъв старинен стил - 1/2 е достатъчен
Пиза - кулата, която наистина е много наклонена и май кой знае какво друго няма да се види
Рим - най-много ме впечатли ватиканската църква Св.Петър - 1ден, безбройните фонтани и пиаци. Има доста за разглеждане.Другото, което си струва да се види е  Тиволи - вила Д`Есте - там е приказно красиво, мисля, че се води вилата със 100 фонтана. Намира се на около 30-40км. от Рим.
Неапол - изключително ме разочарова, такава мръсотия не съм виждала никъде по света
Помпей - всичко е наистина много запазено и е интересно да си види.
В Милано ходиме само на шопинг или по работ, защото наистина има страхотни неща за пазаруване, ама за гледане - нищо.
Това май долу горе беше нашия маршрут с кола. Част от нощувките ни бяха в хотели, които резервирахме през интернет или агенция, а друга част наехме апартаменти - доста по-добър вариант, само че обикновенно има изискване поне 3нощувки. В Италия хотелите наистина са скъпи за това което се предлага, супер тесни стаи, не кой знае каква закуска - с малки изключения.
Ако ходите с кола ви трябва доста добра подготовка, както за пътя, така и за местата, които искате да посетите има много за четене и за гледане. Храната, като цяло не е лоша, но си е доста скъпичко да се храниш по ресторанти. Пиците, които аз съм яла са били наистина страхотни, но пък там ядох най-гадните спагети, едни недоварени, едва едва може да ги преглътнеш. Ако седнеш в заведение навън се плаща по-скъпо, освен това трябва добре да се гледа в цените, защото ние във Венеция се оказа, че сме си поръчали по 1ч.бира за по 7евро бройката Shocked
В Италия има страхотни места, ама както навсякъде трябва някой местен да ти ги покаже.
Друго сега не се сещам, ако не ме домързи ще пусна малко снимки.
Виж целия пост
# 3
Ние понеже ще сме за първи път в Италия и затова не изключвам и варианта с организирана екскурзия от България.
Виж целия пост
# 4
Ние понеже ще сме за първи път в Италия и затова не изключвам и варианта с организирана екскурзия от България.

Най-добре така, ще видите най-много места, ако сте с организирана екскурзия.
Забравих да кажа, че там почти не говорят английски и ни беше трудно да се оправим по гарите и т.н., добре, че един от компанията знаеше малко италиански.
По заведенията има някаква необяснима такса, за това че ползваш маса, която е ок. 2-3 евро на човек Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5

По заведенията има някаква необяснима такса, за това че ползваш маса, която е ок. 2-3 евро на човек Rolling Eyes

коперти Simple Smile и за мен беше необяснимо Simple Smile по-скоро е такса "покривка", но ако се намери някой да го обясни точно, ще се радвам.
ние отидохме самостоятелно. До Рим със самолет, после с влак до Неапол. Влаковете са организирани много добре, има информационни центрове по гарите/обозначени с i/, където се говори английски и можеш да си запазиш хотел в някой град, или пък да ти начертаят маршрут и изобщо да те упътят. В тези центрове има безплатни туристически карти и много брошури, които са от полза. Но основната информация бяхме набавили предварително от интернет и си набелязахме програма. Хотели наемахме в околностите на жп-гарите - това не е много добро място, пълно е с азиатци и изобщо паплач, но не сме се чувствали застрашени повече от обикновено. И без друго е пълно с туристи навсякъде. Возили сме се и с градски автобуси, и с метро, и с корабче/от Неапол до Капри/. И с междуселищни влакчета/не знам точно как се наричат/ ходихме до Помпей и Соренто.

Организирана екскурзия е доста добър вариант, спестяваш си много чуденки, но пък да си организираш сам е сладка тръпка Simple Smile


Виж целия пост
# 6
Доста съм обикаляла Италия. Най-много ме впечатлиха Ватикана, Пиза, о. Сицилия, Алберо Белло (но не е туристическа дестинация, просто градчето е невероятно), Рим естествено си заслужава, но Венеция- не толкова (имах по-големи очаквания). Неапол и Флоренция са приятни градчета. В Помпей не можах да отида, но много искам и се надявам да го посетя. Като цяло повече ми харесаха малките градове и курортите.
Виж целия пост
# 7
Ние ходихме на организирана екскурзия, т.нар. "Гранд тур". Обрисахме доста места за една седмица - Римини, Сан Марино, Рим, Флоренция, Сиена, Пиза, Помпей, Венеция. Пътувахме със самолет София-Римини-София, а в Италия обиколката беше с автобус.
Историческите забележителности са впечатляващи, но според мен времето ни беше недостатъчно - имахме само 3 дни в Рим, по цял ден обикаляхме, ако имахме още време, още бихме пообикаляли.
Флоренция и Венеция са невероятно красиви места, които поразгледахме набързо.
Помпей също беше много впечатляващ за мен. Там имахме един ден, което си е горе-долу достатъчно.
Единственият недостатък беше, че българските тур-оператори работят с някаква италианска фирма, която развежда руснаци и на място ни закачиха към една руска група. Екскурзоводите бяха изключително груби и агресивно настроени. Само се чудеха как да изкарат пари от нас и къде да ни набутат. Ако нещо им се противопоставехме или поискахме нещо повече се почваха едни панаири, ругатни...
Ако разполагате с малко време, май е най-добре да потърсите тур-оператор, защото самостоятелно трудно ще разгледате толкова много места, колкото може да ви покаже професионалист. Но от друга страна, ако решите да ходите чрез агенция, първо поразпитайте дали някой е пътувал чрез същата агенция и дали е доволен.
Пожелавам изпълнена с впечатления почивка и после да разкажете!
Виж целия пост
# 8
Съветвам  те да погледнеш офертата на Алфатур.
www.alfatour.bg
Ние ходихме с тях до Италия. Обиколен тур с автобус. Много сме доволни. За мое най-голямо учудване пътуването не ни се видя тежко /на мен ми беше за първи път с автобус и то на дълъг път/. Екскурзоводката е невероятна - казва се Ина. Интелигентна, съвестна, с чувство за хумор и най-важно много задълбочени познания за историята и живота в Италия. През целия път разказва интересни неща. Освен това, хотелите са много добри и в централната част на градовете. Не губиш време да търсиш хотела, не ти трябва време за реанимация след дълго шофиране, препоръчват ти къде да отидеш и ти дават практически съвети. Цената на екскурзията не е за подценяване. Ако тръгнете сами с кола ще ви излязат един куп допълнителни разходи - зелена карта, такси за пътища, гориво, скъпи хотели ....
Виж целия пост
# 9
Съветвам  те да погледнеш офертата на Алфатур.
www.alfatour.bg
Ние ходихме с тях до Италия. Обиколен тур с автобус. Много сме доволни. За мое най-голямо учудване пътуването не ни се видя тежко /на мен ми беше за първи път с автобус и то на дълъг път/. Екскурзоводката е невероятна - казва се Ина. Интелигентна, съвестна, с чувство за хумор и най-важно много задълбочени познания за историята и живота в Италия. През целия път разказва интересни неща. Освен това, хотелите са много добри и в централната част на градовете. Не губиш време да търсиш хотела, не ти трябва време за реанимация след дълго шофиране, препоръчват ти къде да отидеш и ти дават практически съвети. Цената на екскурзията не е за подценяване. Ако тръгнете сами с кола ще ви излязат един куп допълнителни разходи - зелена карта, такси за пътища, гориво, скъпи хотели ....
Peace
Два пъти вече пътувам с тази фирма до Италия и съм страшно доволна, а за Ина думи нямам - върха мацка.
Рим - трябва ти поне седмица да го разгледаш. Невероятен е!
За Ватикана  - един ден ще ти е малко
Верона и Венеция - заслужава си!В близост до Венеция - курорта Лидо ди Йезоло - страхотна плажна ивица... Hug
Неапол - супер мръсно е, но наблизо е Помпей и Везувий и има какво да види човек. Наблизо с корабче, взето от пристанището се стига до остров Капри - приказно място;
Флоренция - невероятна!
Моят съвет - щом ще ходиш за първи път, отиди организирано от тур агенция.
Виж целия пост
# 10
Обмисляйки подробностите около нашето пътуване и естествено... с ваша помощ, за което голямо БЛАГОДАРЯ, се спираме на варианта организирано пътуване с тур агенция. В следствие препоръките на наша позната май се ориентираме към варианта самолет, защото на дълго и широо разказа как сваляли по границите _най вече Словения ) и.. всичко отива по дяволите.
Етап ІІ
Търсим Тур оператор..
Виж целия пост
# 11
Утре пак ще питам, но май беше Алфа Тур и може да дадат 5 - 6% отстъпка от цената като за познати. Това е сериозно.
Виж целия пост
# 12
И мен ме шокира мръсотията в Неапол, но не е така мизерна като у нашенско. Просто чарът на Неапол е по-различен от на другите градове. Разхождах се през нощта, когато кипи бурен живот там- улични задръствания, рокери, скейтбордисти, сватби... Страхотна атмосфера!
Виж целия пост
# 13
Мой колега се завърна от страхотна екскурзия в Италия миналата седмица. Екскурзията била 10 дни и мноооого обиколна, съответно и изморителна, но пък каза че екскурзовода бил изключителен професионалист.
Ето ти сайта на агенцията -
www.spatia-tour.com
Виж целия пост
# 14
Бяхме с Бохемия по-миналата седмица, Венеция, Падуа,Пиза и Флоренция. Нямам забележки относно организаторите, видях много красиви неща и места. Но за първи и последен път тръгвам из Европа с автобус... Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия