За лозовите сърми.

  • 824
  • 11
Днес се опитах да направя лозови сърми. Никога не бях правила нищо от сорта, не знаех и плънката как се прави. Та така взех една готварска книга, направих плънката, увих в листата, наредих в тенжерата. В книгата пишеше да сипя вода да покрие сърмите, така и направих. Познайте какво видях като отворих капака след десетина минути smile3516 видях един ужасен бъркоч Sick от кайма, лук и ориз с лозови листа. Всичко беше на каша smile3515. Направо ми идеше косата да си оскубя smile3511. Така и не разбрах къде сбърках, спазих всички указания много точно Crossing Arms обаче уви.

Моля ви кажете къде съм сбъркала или как се правят точно. Вече няма да се доверявам на готарски книги Whistling!
Виж целия пост
# 1
като завиваше сърмите пристискаше ли ги леко? С какво ги притисна така,че да не " шават "?  chef
Виж целия пост
# 2
Ами не съм ги притискала с нищо! То в книгата пишеше само да ги наредя и да сипя вода. А с какво се притискат?
Виж целия пост
# 3
Аз ги притискам с чиния, захлупена с вътрешното надолу. Дали ме разбра  newsm78
Виж целия пост
# 4
с чиния отгоре се притискат.Нищо важното е да са станали вкусни.Мойта свекърва така прави мързеливи сърми,без да ги навива.Слага всичко на дребно нарязано в тенджерата и вари
Виж целия пост
# 5
като ги свивам задължително леко ги притискам, незнам дали правилно ти обясних и задължително ги притискам с чиния при варенето. Успех като правиш другия път   Party
Виж целия пост
# 6
Ако ги правя в тенджера ги притискам с чиния.Но напоследък ги правя в тавичка във фурната.Там определено нямат нужда от притикане.
Виж целия пост
# 7
Ето какво съм пропуснала...чинията. Аз само наредих и сложих капака. Сега няма да ги ядем а ще ги изхвърля защото и двамата сме гнусливи. Приличат на помия...няма да ги ядем.
Виж целия пост
# 8
Изсипи това, което се е получило в тавичка и го запечи, докато се поизпари водата, ако е много. После наръсваш малко кашкавал отгоре, запичаш и...............няма начин да не ви хареса! И аз правя едни такива мързеливи сарми, които не се завиват , а се слагат продуктите и се варят. Вкусът си е като на другите сърми.
А ако ти е много течността в тенджерата, излей от нея и запечи останалото.
Виж целия пост
# 9
Освен това се варят на по-слабо.Силният огън също може да ги развари.
Виж целия пост
# 10
Освен това се варят на по-слабо.Силният огън също може да ги развари.

Точно! Това ти е грешката, а не притискането.

Никога не ги притискам с чиния. Но запомни- силният огън е за пържене, а средният и слабият- за варене.
Виж целия пост
# 11
Ок мерси ! Другия път ще знам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия