Да реагираме!

  • 1 466
  • 39
Това, което не мога да проумея, е как е възможно цял свят на така, ние на терсене! И то за здравето на бебета става дума!
За да не се обяснявам надълго и нашироко, прилагам е-мейла, който изпратих на предаването ТВ БЕБЕ, по повод на предаването им днес, пишете им ио вие! Как може и от национален ефир да си говорят глупости!!!

До предаваенто на БНТ Тв БЕБЕ -  e-mail: tv_bebe@abv.bg

"Уважаеми създатели на предаването ТВ бебе,
пиша ви още преди да е завършил днешния брой, тъй като съм много възмутена от чутото в него.
Предполагам, че имате доста възможности за консултация на твърденията в предаването си и съм много лошо изненадана, че в едно такова предаване, с доста голяма аудитория, се твърдят неща, който отдавна са отречени и доказано неполезни за здравето на бабето. Световната здравна организация препоръчва бебетата да бъдат единствено кърмени, без да се внасят никакви други артикули към менюто, било то вода, сокове, каши и т.н.
Въпросните стандарти са приети и у нас - за справка http://www.evroportal.bg/article_view.php?id=727191 Национален план за действие "Храни и йранене 2005-2010 г.", приет на 18.08.2005 г. от Министерски Съвет.
На фона на тези факти у мен буди недоумение и възмущние изказаната днес от вашата трибуна препоръка, в края на втория месец да започне да се дават плодови сокове на бебето!
Очаквам вашата адекватна реакция!!!
Румяна Заралиева, майка на бебче Константин, роден на 10 май 2006 г."
Виж целия пост
# 1
Rumya, точно преди малко гледах същото предаване и по същия начин се ядосах за тия сокове  #Cussing out ..
Ей аман от говорене наизуст  #2gunfire .. Едно си баба знае, едно си бае.. Докога така Crossing Arms
Виж целия пост
# 2

и аз го гледах и не можех да повярвам на ушите си  Rage.Подкрепям изказването на Руми . newsm10Безобразие  newsm61
Виж целия пост
# 3
Ще им пиша и аз. Close
Трябва да се борим за безпомощните бебета ,щом няма кой да ги защити. Confused
Виж целия пост
# 4
Скъпи ,ТВ Бебе,
много неприятно изненадана останах от предаването ви.
Нещата които се наговориха са неадекватни меко казано.
Моля ,не дезинформирайте бъдещите и настоящи майки ,които нямат друг източник на информация ,
освен ТВ ,списания и педиатри.
http://72.14.221.104/search?q=cache:I0ZyEmGnl14J:karmene.greatno … ;client=firefox-a
Ето малко информация по въпросите ,които бяха дискутирани.

Прочетете моля и Националния план на Република България за 2005-2010:
http://www.evroportal.bg/article_view.php?id=727191

Истината е ,че Бълария остана една от малкото страни ,където западът изхвърля ненужната вече продукция от изкуствени млека. Тук никой няма интерес да агитира младите жени да кърмят и да захранват късно. Педиатрите си учат по старите учебници ,без да се интересуват дали има нещо ново или не.
"Новото" е в крайна сметка най-старото. От край време хората са били отглеждани без часовници ,кантари и изкуствени млека. Това е и най-лесният начин да се отгледа бебе ,гарантирам за това.

Аз лично имам бебе на 9 месеца ,което отглеждам предимно с кърмене.Захранването дойде естествено ,след 7-мия месец ,а сокове не е близвала. Почти е проходила ,много е енергична и усмихната и почти никога не плаче. Кърмя я на поискване ,а не с режим. Когато тя реши ,че е гладна ,тогава яде. Мога да ви разказвам много ,но няма никакъв смисъл.
Ако действително се интересувате от адекватна информация ,на следния адрес има преводи от всякакви чуждестранни(и нашенски) сайтове ,свързани с храненето и кърменето на бебетата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Ще се радвам ,ако се позаитересувате и надявам се скоро да направите предаване за кърменето и храненето ,което да даде наистина полезна и ценна информация на вашите зрители.


Ето какво измъдрих.  Ако имате забележки ,казвайте преди да съм го пратила. Приемам всякакви критики.
Виж целия пост
# 5
Здравейте,
Може би съм поредната възмутена майка днес (надявам се да е така). Мисля, че вече е крайно време хората, които поемат отговорност от национален ефир да съобщават нещо, да проверяват всяка информация по темата. Но разбира се вината не е само ваша. Министерство на Здравеопазването трябва също да поеме своята част от вината за масовата дезинформация на младите и неопитни родители.
Искам да попитам до кога майките ще трябва сами да се ровят и да търсят адекватна на съвремието информация за отглеждането на децата си, докога ще се ширят схеми на отглеждане, необновявани от 30 години? Уж сме тръгнали към ЕВРОПА! Е, хайде поне вие от медиите да направите нещо по въпроса!
Ето ви един линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 смятам, че ще е полезно да прочетете информацията от тази Библиотека, както и да разгледате с какво се борим ние всички майки от този форум. Но ви съветвам и да мислите докато четете, да потърсите и други източници, да се консултирате по възможност със специалисти от чужбина... тогава може би ще направите различното предаване, което ще сложи началото на НОВОТО мислене за отглеждането на бебето.
А ние на драго сърце ще ви погостуваме, за да ви разкажем с какво се борим всеки ден, от къде търсим информация и как отглеждаме децата си максимално близо до естественото, без да се лишаваме от удобствата на цивилизацията.
Благодаря за вниманието.
С уважение - Ася Иванова, майка на Сияна Иванова, родена на 11.07.2005 година (все още активно кърмаче)


Ето това изпратих аз. Надявам се наистина да успеем да направим нещо Grinning поне да обърнем внимание Praynig
Виж целия пост
# 6
Assinka ,браво!!! Страхотно писмо си им написала!   bouquet  bouquet  bouquet
Мехлем за душицата ми. Grinning
Виж целия пост
# 7
И аз им писах. Домързя ме  Embarassed затова пратих съобщението на Rumya  с леки изменения...
Виж целия пост
# 8
Леко съм им колежка (само съм завършила журналистика и съм работила тук-там малко), та ги ударих на чувствителна професионална Wink нотка Laughing Много боли като ти кажат, че не си си свършил работата Wink
Иначе аз пък харесах твоето напълно лично отношение по темата, а и примерът как отглеждаш детето си в две изречения е добра подбуда да отворят и наистина да прочетат Grinning
Дай боже обърнат внимание Praynig
Виж целия пост
# 9
Реагирах!
Пратих и аз писмо в смисъл, че не са в час и няма полза от такива кратки и осакатени предавания, а напротив - може да има вреда. Чуйте само - бебето наддава 500 грама на месец. Ние не сме роботи! Колко наивни майки по селата веднага ще почнат да дават адапте/кисело мляко, ако установят, че бебето им не наддало толкова. Да не говорим за сока!
Виж целия пост
# 10
Леко съм им колежка (само съм завършила журналистика и съм работила тук-там малко), та ги ударих на чувствителна професионална Wink нотка Laughing Много боли като ти кажат, че не си си свършил работата Wink
Иначе аз пък харесах твоето напълно лично отношение по темата, а и примерът как отглеждаш детето си в две изречения е добра подбуда да отворят и наистина да прочетат Grinning
Дай боже обърнат внимание Praynig

Радвам се ,че се е получило ,тъй като доста набързо го скалъпих.
Надявам се да обърнат внимание!!!  Praynig Praynig Praynig

Много се чудих и какво да напиша на "Събджект" ,за да не мяза на спам. Накрая взех че написах: "За храненето на бебетата".  Thinking
Вие какво написахте ,или сте оставили празно?
Виж целия пост
# 11
Ами написах "възмутена съм". Писмото ми е реакция на това, с което не съм съгласна, въпреки че накрая се получи обща оценка на предаването.
Виж целия пост
# 12
Аз писах "храни и хранене"... ама сега наистина мисля, че трябваше да напиша - възмутена съм Naughty
Нищо, важното е, че ще се усетят Wink
Виж целия пост
# 13
Правилно сте реагирали. Ако повече такива реакции се получават след всяко предаване, ще има ефект. Аз пък в началото гледах предаваето и се чудех дали да не им пиша като стигнат до раждането и кърменето много да внимават какво ще кажат, ама после реших, че са спрели до раждането на бебето и не го следя.
Виж целия пост
# 14
Ужас направо, аз родих първо преди 11 години и още оттогава знам, че не е хубаво ранно захранване. Но много на идиот ме изкарват, когато спора за това. Дори скоро една майка ранно захранила детето си напрово ми се измя /нали вече съм дъртичка.

Аз знаете ли как полудявам пък като почнат да ме убеждават, как трябвало да си връзваме крачетата на децата с повойчета и пеленки за да им се изправят крачетата. Наистина това са ме убеждавали последно преди 8 години, една майка , която беше някъде от селата около София и бабите това я навиваха. За съжаление хората трябва и да се просвещават правилно, като раждат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия