Изследвания за детска градина?

  • 725
  • 4
Моля, споделете прясно инфо какви изследвания трябва да се направят на дете, което ще постъпва в детска градина и не е ходило на ясли преди това. Разбрах, че васерман е отпаднал и не се изисква вече.
Търсачката ми изкара доста стари теми, за това питам в нова темичка.
  bouquet
Виж целия пост
# 1
На мен преди една година ми искаха кръв и урина и бележка от педито , че не е в контакт с заразно болни.Също така имунизационен паспорт, акт за раждане и удостоверение за брак ра родителите(за това не съм сигурна newsm78)
Виж целия пост
# 2
Преди месец това което приготвих бяха- чревни изследвания /които включват ако и лепенка на дупето/ ,както и васерман на единия родител. В някой градини искат и кръвни изследания. Могат да се ползват тези профилактичните който се правят на 3 години. Кръвните изследания важат 6 месеца. Чревните изследания две седмици. Имай го впредвид при тръгването.
На мен не са ми искали кръвни иследвания,но васерман правих,както и всички във Варна.
Документите пак  са различни в различните градини. Аз носех медицинска бележка от джи пи то ,че е здрав и няма контакт с заразно болни и  Здравна лична карта на детето.Пак джи пи то я дава.
Добре е да видиш вашата градина какво точно иска.
Виж целия пост
# 3
Ми аз бях вчера на родителска среща и там казаха, ама не си носех химикал и не можах да запиша нищо  Blush
Виж целия пост
# 4
ние правихме Васерман,чревни и кръвни/които се правят на 3год/
Накрая бележка от Джипито,че е здрав/това заключение важи 3дни,а чревните важат 1мес,макар че мед сестрата в градината ми каза,че вече важали 2мес Rolling Eyes/
Някой знае ли със сигурност колко важат чревните изследвания?Питам,защото сега се в ремонт и след месец дали ще ми се налага да ги правя пак Close
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия