Лозови сърми, как?

  • 40 780
  • 8
Мами днес съм решила да правя лозови сърви. Кажете ми някоя хубава рецепта  newsm78
Виж целия пост
# 1
  HugЕто мойте лозови сарми ,които правя 10-12 години ,а ги зная от баба ми,така ги прави и майка ми защото цялото  семейство обича ориз и го готвим във всички варианти.
Продукти:

лозови листа, 1 ч.ч. ориз, 2 глави лук, 2-3 домата или 1 ч.ч доматен сок (консерва ), 1/2 ч.ч. олио, магданоз, джоджен, чубрица,черен пипер и сол на вкус, 3 ч.ч. кисело мляко

Начин на приготвяне:
В мазнината се прибавят последователно и се задушават леко ситно нарязания лук, оризa и ситно нарязаните домати. Посоляват се, заливат се с малко вода и се оставят на тих огън, докато се поеме водата. Свалят се от огъня и се овкусяват с черния пипер и ситно нарязаните магдноз и джоджен. От тази смес се слага по-малко в лозовия лист и се свиват сармички. Поставят се в тенджера, на дъното на която се поставят някоко лозови листа, притискат се с чиния и се заливат с топла вода. Варят се на тих огън, докато останат почти на мазнина. Поднасят се с кисело мляко.  chef
Виж целия пост
# 2

Лозови сърми със сирене

1 ч.чаша ориз
1 глава лук
150 гр.сирене
1 кубче бульон
чубрица,черен пипер
Запържва се лука,към него се прибавя изчистения и измит ориз.Долива се 1 ч.чаша бульон и се оставя да къкри докато ориза го поеме.След това се маха от котлона добавя се сиренето и подправките и се навиват малки сармички.

Лозови сърми с гъби и стафиди

 1 ч.чаша ориз
1 глава лук
4-5 гъби
1 шепа стафиди
150 гр.сирене
1 кубче бульон
чубрица,черен пипер

Запържва се лука,към него се прибавя изчистения и измит ориз.Долива се 1 ч.чаша бульон и се оставя да къкри докато ориза го поеме.След това се маха от котлона добавят се гъбите,стафидите и подправките и се навиват малки сармички
Виж целия пост
# 3
Лозови сърми с гъби и стафиди
Тази много ми хареса - ще пробвам  Peace

Иначе моята рецепта е същата като на  nelii75.
Виж целия пост
# 4
Днес правих сърми4ки по рецептата на nelii75 Станаха страхотни  bowuu
Виж целия пост
# 5
А да има вариант на лозови сърми с кайма?  newsm78
Виж целия пост
# 6
  bouquetАз ги приготвям като по описания по горе начин само ,че запържвам каймата с лука и тогава прибавям останалите продукти!!!!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Снежи, сърмите със сиренето варят ли се след като се навият?
Имам една много приятна рецепта за лозови сърми със сирене, но се пекат на скара.

Аз правя лозови сърми с кайма и ориз - това е една от най-любимите манджи на мъжа ми.
Запържвам лука, добавям каймата, да се позапържи, кимион, чубрица, кориандър /много малко/, накрая ориза. Черен пипер, морков.
С плънката навивам сърмичките, подреждам ги в тенджера, заливам ги с доматено пъре разредено с вода и варя на много тих охън, с чиния вътре.
Стават страхотни.
Виж целия пост
# 8
Посни лозови сарми

Плънка:
1 ч.ч ориз
2 гл. лук
1/2 ч.л червен пипер
1-2 щ.черен пипер
2 ск.чесън
1 сл копър пресен, 
сол
2-4 сл олио

Тиган: 2-3 сл олио+ лук - пържи се 1-2'
  + ориза - пържи се 3-4'
+сол+червен пипер -пържи се 1-2'
+1/2 ч.ч вода - когато се изпари водата и остане на мазнина + копъра - пържи се 1-2' + счуканият чесън и веднага се маха от котлона.

Завиват се сармички, подреждат се в тенджера,отгоре чиния.
Налива се вода  1 пръст под тях и  се варят 1 час на слаб огън/да къкрят/

Сервират се със сос Снежанка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия