спят ли децата при вас?

  • 2 873
  • 89
здравейте мамита.та въпроса ми е това и как се справяте вие с проблема.аз по принцип съм много против да спи при нас, но не мога да се преборя.буди се по 100 пъти на вечер и докато не я взема при нас не се успокоява.всяка вечер си казвам че няма да стане пак на нейното ,но към 3-4 не издържам и пак е до мен на леглото.чудя се да няма някакъв зор детето,да не е зъбче/венеца е страшно подут и отдоло има малка бяла точка/дайте съвет и благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Тази тема е многократно обсъждана във форума и има противоположни мнения по нея. Аз не виждам някакъв особен проблем в това детето да спи при родителите си, ако това го успокоява. Моят син от раждането си спи почти до мен, защото дърпам детското легло плътно до спалнята и когато той пожелае си идва направо при мен. Приятно ми е да го гушкам, мъжът ми няма нищо против детето да спи при нас - на всички ни е ок. Не мисля, че ситуацията трябва да се драматизира и ще дойде ден, когато детето само ще пожелае самостоятелност. В момента то има нужда от успокоението от моето и на баща му присъствие и не мисля да го лишавам от това и да си вгорчавам излишно живота отделяйки го насила, против неговото желание. Просто ще изчакам. Hug
Виж целия пост
# 2
и при нас е така и аз винаги го вземам
Виж целия пост
# 3
Не, не спи при нас не давам! Naughty Само два пъти се е случвало , когато е бил болен и е имал висока температура , за да следя температурата и когато правя компреси  Rolling Eyes Иначе се гушкаме примерно сутрин , но за спане не позволявам! Всеки си има легло и спи в него! Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Вече мога смело да кажа, че след като три години и половина бяхме с едно, а след това и с две деца в леглото...това вече е история:)
Взехме двуетажно легло и настана мир:)
Сега и двете спят на втория етаж, а на нас първите няколко вечери ни беше неестествено широко и се будехме по навик в двата края, полегнали странично в поза "мирно".

Всичко е до дете и родители...няма правила.
Аз не издържам на детски плач, особено пък ако е за нещо толкова естествено като това, детето да не се чувства добре и да иска някого до себе си...
Виж целия пост
# 5
Същия проблем имам с моят син - 10 мес.Първо се успокояваше с бибата после с вода после при мен в кревата и накрая свикна и с това и пак се буди по 100пъти От наколко дни си е в кревата като се събуди не иска нищо освен гушкане реве тръшка се и т.н оставям го да си реве сам първата нощ плака близо час и половина рвтората се събуди 1път пи вода и заспа ра вчера плака 15мин. и си заспа спокоен Надявам се да се скоро да се научи да заспива сам защото иначе до 2-3год.това ни чака както много майки В книгите пише че дори да са зъби не можеш да му помогнеш и че след 6м трабва да са се научили да спят цяла нощ.По добре да го научиш по отрано че после е по трудно и са по издръжливи и инатлий.
Виж целия пост
# 6
Откакто се е родил досега нито веднъж не е спал при нас.През цялата нощ си спи и чак на сутринта се буди.За щастие със спането в неговото си легло нямаме проблеми.
Виж целия пост
# 7
Всеки си има стая и легло!  Peace
Виж целия пост
# 8
И двамата спят при нас. Не мисля, че е нужно да ги отблъскваме или да не ги гушкаме, когато имат нужда от топлината ни.  Hug Ето, баткото вече ще стане на 4 годинки и иска да си спи сам. Малката е на 2 и половина и също вече няма нищо против да си спи сама. Но пък на нас не ни се пускат  Laughing и често си ги взимаме да си ги гушкаме. Огромно удоволствие е...  LaughingНе мисля, че това ги прави невъзпитани или нещо подобно.  newsm78
Виж целия пост
# 9
От няколко месеца спи при нас, защото в стаята, в която е креватчето бе наводнена и изби мухъл под прозореца ooooh!.Сега ни очаква ремонт и след него - връщане по местата Laughing.Но си мисля, че ако детето има проблем, плаче или е неспокойно и присъствието на родителите го успокоява - то нека си спи при тях.С времето ще отмине този период.
Виж целия пост
# 10
Винаги са спали самостоятелно, а от 5 мес. възраст - и в тяхната си стая. Никога не съм могла да затворя очи и да потъна в сън, след като знам, че дечицата ми са в леглото. Пък и като ги науча така, а те си лягат в 20,30 ч., аз трябва да си лягам с тях, така ли? Заспиват си с  най-голямо удоволствие сами, а като има човек в стаята, започват да капризничат. В леглото ни вместо да заспиват, започват да ни търсят за игра....

А като спят при вас - къде остава интимният живот на родителите при едно такова положение?
Виж целия пост
# 11
здравейте мамита.та въпроса ми е това и как се справяте вие с проблема.аз по принцип съм много против да спи при нас, но не мога да се преборя.буди се по 100 пъти на вечер и докато не я взема при нас не се успокоява.всяка вечер си казвам че няма да стане пак на нейното ,но към 3-4 не издържам и пак е до мен на леглото.чудя се да няма някакъв зор детето,да не е зъбче/венеца е страшно подут и отдоло има малка бяла точка/дайте съвет и благодаря предварително  bouquet
Иска ми се понякога да спи при нас, но не - като дойде на леглото и пощурява да показва всичките си номерца Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Не,не спят и никога не са спали.Спят си в отделни легла,а от преди година-в отделна стая.Гушкането си е гушкане,обаче стане ли време за лягане-всеки да си знае мястото.Не съм привърженик на тезата "то ще се откаже само".Това отказване може да стане и на 4-5 годинки,а за мен и съпруга ми не е в реда на нещата едно петгодишно дете да спи м/у мама и тате.
Виж целия пост
# 13
Заспива на нашият креват, после го преместваме и още при първото си събуждане, което може да е и в два през нощта, започва да плаче да го преместим пак в нашето легло  Hug местим го и така не зная до кога.
Виж целия пост
# 14
Дори и да заспи при нас, след това го местя на неговото легло!
По едно време имаше навика да се буди нощес и сам да се мушка при нас, но една вечер след строга забележка от страна на тати, се отказа от това самичък
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия