Нощно хранене -аз ли обърках нещо

  • 532
  • 13
Мили мамита неотдавна се представих в отбора на кърмещите мами и аз като много други търся съвет и информация.Последната си набавям и сама доколото мога за да не досаждам.
Ето и проблема.Доскоро дъщеря ми -до миналата седмица се хранеше към 10-10.30 вечерта и после през ноща в интервала от 2-3.30 когато си иска.Кърмя я на поискване без да включвам в менюто и вода или чай.Не приема и залагалка единствено цица.И всичко това е по желание на бебето сама отказа и шише и залъгалка.Отскоро обаче беба увеличи нощните си хранения.Например след като е яла около 9 вечерта започна да яде и в 12 и после към 2.30-3.30 и сутринта 6.30-7.30.
Снощи обаче ставах около 4-5 пъти през ноща бебето беше нервно давах и да суче и тя не заспиваше както обикновенно и на ръце я носих и я гушках нищо не помогна.Призори заспа и се събуди в 7 за да яде, после яде в 9.30 и сега спи.
Аз ли обърках нещо та бебето ми се изнерви нормално ли е да търсят толкова често цица през ноща при положение че не го е правила и трябва ли коремчето и да си почива по-дълго през нощната пауза , нормално ли е като пораства вместо да спинка по-дълго тя да се храни по-често.Чувствам се объркана и виновна.
Съжалявам ако въпросите ми са глупави , но съм на ръба на физическото изтощение и ме е страх че след няколко такива нощи ще ми ставе лошо през деня както и  днес ми е зле а съм сама с бебето.
Благодаря че ме изчетохте.  bouquet   
Виж целия пост
# 1
Така като гледам май ми прилича н първа криза в растежа Grinning Споко, карай така няколко дни и нещата ще се оправят. Пий повечко течности, хапвай мюсли... погрижи се за себе си да не се изтощаваш. А бебето и честото цокане ще се погрижат за останалото - кърмата ще се увеличи. Само потърпи 3 до 7 дни.
Да те успокоя при мен става за два дни, но просто моят организъм отреагира много бързо на тези неща.
Бас държа, че ще се включат и мами, които са се борили и 10 дни с подобни състояния. Пък и самата Деси ще сподели нейният опит, който е много полезен в това отношение Hug
Виж целия пост
# 2
на тази възраст и ние имахме такъв период,но аз си улесних живота като взех бебо да спи при мен
когато се събуди,му давам да цока,а аз си дремвам
не казвам че веднага се  реши проблема,но за около седмица-две свикна,сега си спи непробудно,само зацоква по някое време,спейки,после пуска и продължава да си спи
първото ми дете си спеше в креватчето,и макар че правеше големи нощни паузи,съм я кърмила доста през нощта,и то седнала ooooh!,да ме пита човек защо!улесни си живота и вземи бебо при теб,дори може би(ако не ти е неудобно) можеш да спиш гола-на бебчетата много им харесва допира до мама,а и кърменето  е по-лесно
а часовете,в които бебчето ти се буди са идеални за стимулиране на лактацията,така че явно си знае работата-осигурява си повечко манджа Simple Smile
Виж целия пост
# 3
на тази възраст и ние имахме такъв период,но аз си улесних живота като взех бебо да спи при мен
когато се събуди,му давам да цока,а аз си дремвам
не казвам че веднага се  реши проблема,но за около седмица-две свикна,сега си спи непробудно,само зацоква по някое време,спейки,после пуска и продължава да си спи
първото ми дете си спеше в креватчето,и макар че правеше големи нощни паузи,съм я кърмила доста през нощта,и то седнала ooooh!,да ме пита човек защо!улесни си живота и вземи бебо при теб,дори може би(ако не ти е неудобно) можеш да спиш гола-на бебчетата много им харесва допира до мама,а и кърменето  е по-лесно
а часовете,в които бебчето ти се буди са идеални за стимулиране на лактацията,така че явно си знае работата-осигурява си повечко манджа Simple Smile

 Peace

Всичко е нормално и ще се отрегулира до няколко дни.
Повече спокойствие и разбиране от страна на близките ще помогнат   bouquet
Виж целия пост
# 4
Има нещо, което можеш да опиташ, за да не се чувстваш изморена. Използвай да поспиваш, когато спи бебето.
Моят син беше почти по същия начин на вашата възраст. Ядеше на всеки два часа нощем, а поспиваше повече през деня. Оказа се, че някак сме обърнали дневния режим на нощен. На втория месец си спря сам нощното хранене, а към третия си го върна обратно и така сме и до днес. Нощем суче поне три пъти пиявичката  Joy
Иначе, колкото повече расте бебчо, толкова по-малко ще спи.  Laughing
Виж целия пост
# 5
момичетата добре са ти отговорили! Аз само да ударя едно рамо - за морална подкрепа -ще мине!   bouquet
Виж целия пост
# 6
Ние нямаме и месец и ядем по 2 пъти през нощта!
Дано и мойто и твойто го израстат  Joy
Виж целия пост
# 7
Не си объркала нищо, просто бебето расте, а с него расте и нуждата му от храна!
Давай да суче, когато си поиска и кризата ще отмине за няколко дни. Не се притеснявай! За първите седмици е нормално да има такива кризи, ние имахме по една всяка седмица докъм осма седмица  Mr. Green и оцеляхме. Нощната почивка се увеличи от 2 часа на 7 часа и половина постепенно през тези 3 месеца. Важното е да следваш нуждите на детето.
Виж целия пост
# 8
Както са казали момичетата, ще мине, и после пак ще дойде Mr. Greenние периодично имаме такива кризи, но минимум папаме по 1 път на нощ. за всеки случай ще ти кажа да не правиш грешката да светваш лампа и да сменяш памперс /ако не е наакан/ така бебето се разсънва и после пък не можеш да го приспиш. Действай на тъмно, ако спи отделно от теб - вземи го като се размърка при теб, нахрани си го легнала и после го върни /ако не те мързи/ Peace, въобще гледай да си песиш силите.
Виж целия пост
# 9
Освен кризата в растежа, бебо може да има и колики, но пак важи рецептата - предлагай цицата всеки път, когато бебо се чуства зле - нещата отминават и остава само прекрасното усещане!
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Мила Вили нито въпросите ти са глупави ,нито досаждаш бе ,момиче!АААА шамари![smilie=smile3503.gif]  love001
И сега по същество знам през какво минаваш и при мен беше така,мислиш си че нещо не е както трябва,че бъркаш,спи ти се,изморена си и ....... абе ужас.При мен тези моменти не бяха много отдавна,но сега като се сетя си се смея сама - не се притеснявай,това е от възрастта на бебчо и ще отмине.Само бъди търпелива! smile3521
Няма страшно!
Целувай бебчо!
Гушкайте се и бъди щастлива!
Да ти е живо и здраво мъничето!
Не го насилвай за нищо,нека живее щастливо и доволно!
 newsm10  love001 smile3503 newsm51
Виж целия пост
# 11
И при нас беше така.Скоро(преди 2 седмици) се повтори пак-след последното ядене(към 9ч.), се събуди и в 12,30 и в 4ч. и в 5,30, и все е гладен.После отмина.
Виж целия пост
# 12
сега в жегите,аз дори немога да си спомня колко пъти е ял вечерта бебо newsm78А може и да е криза..
Виж целия пост
# 13
Дам, спасението и за двама ви е да спинкате заедно, таак ще сте по-спокойни, по-наспани и добре нахранени!
Не се вини за нищо, явно си има нуждичка рожбицата малка а по твоите сили е да помогнеш. Wink Всяко зло за добро нали знаеш. Аз пък бях доволна (и още съм) когато дъщеря ми се буди по няколко пъти на нощ, дори да ти звучи мазохистично, така бях спокойна че е добре и всичко е наред. Случвало се е да прави големи паузи, ходех да надничам дали диша и се въртях около нея като ранено животно:crazy:, луда работа. но природата си знае работата.
Така че спокойно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия