Много ми е криво..

  • 2 683
  • 24
И ако знаете за какво. До преди няколко дена бяхме решили да се местим в Пловдив. Да, но не успяхме да намерим работа за мен и в крайна сметка моят човек тръгна по интервюта в София. Но преди това бяхме направили глупостта да си издадем квартирата и от днес сме "на улицата". Или по - точно багажът ни е при майка ми и снощи спахме като италианско семейство в маломерния и двустаен.. Моят човек обаче не е напуснал все още и сега, за да може да си вземе последната заплата, трябва да изкара до края на седмицата в Пловдив.. И какво се оказва - цяла седмица сама без гадже и на всичко отгоре трябва сама да търся квартира, което ми е за първи път в живота... И умирам от страх и депресия. Да не ме излъжат ако дам капаро, какви ще са наемодателите, съседите.. И отделно и като съм сама ми е съвсем криво (не сме се разделяли за повече от 1-2 дена и то при голяма необходимост..) и така...
Мерси на всички, които ме изчетоха и сори ако темата ви се струва неудачна. Важното е, че на мен ми поолеква като знам, че мога да го напиша... Confused  Всеки с проблемите си....
Виж целия пост
# 1
Уф...голяма каша е в главата ти..ми се струва newsm78...Ама ми е познато!

Нямаш ли никакви познати...някой поне който да ти помогне, пък дори и с малко?
Виж целия пост
# 2
Уф...голяма каша е в главата ти..ми се струва newsm78...Ама ми е познато!

Нямаш ли никакви познати...някой поне който да ти помогне, пък дори и с малко?


За кашата си абсолютно права.. А за познати - обадих се на над 10 човека, но засега няма нищо.. Наемите са скочили ужасяващо! А пък моят човек няма и възможност да пътува, за да си идва, защото ще трябва да работи само за пътя тази седмица.. И така  Cry
Виж целия пост
# 3
съжалявам! съчувствам ти! дано бързо намериш квартира... а за местене при него мислили ли сте?
Виж целия пост
# 4
съжалявам! съчувствам ти! дано бързо намериш квартира... а за местене при него мислили ли сте?
Ами не. Той просто ще трябва до края на седмицата да е там и ако си вземе парите в петък и всичко се приключва.. Въпросът е по - скоро моментен, но това не пречи да ми е кофти  Cry
Виж целия пост
# 5
Уф...голяма каша е в главата ти..ми се струва newsm78...Ама ми е познато!

Нямаш ли никакви познати...някой поне който да ти помогне, пък дори и с малко?


За кашата си абсолютно права.. А за познати - обадих се на над 10 човека, но засега няма нищо.. Наемите са скочили ужасяващо! А пък моят човек няма и възможност да пътува, за да си идва, защото ще трябва да работи само за пътя тази седмица.. И така  Cry

За наемите знам...просто не ми се говори на тази тема!!! Sad

Дано всичко се оправи бързо Praynig...пък ти пиши..дано ти олеква така Hug
Виж целия пост
# 6
Уф...голяма каша е в главата ти..ми се струва newsm78...Ама ми е познато!

Нямаш ли никакви познати...някой поне който да ти помогне, пък дори и с малко?


За кашата си абсолютно права.. А за познати - обадих се на над 10 човека, но засега няма нищо.. Наемите са скочили ужасяващо! А пък моят човек няма и възможност да пътува, за да си идва, защото ще трябва да работи само за пътя тази седмица.. И така  Cry

За наемите знам...просто не ми се говори на тази тема!!! Sad

Дано всичко се оправи бързо Praynig...пък ти пиши..дано ти олеква така Hug


Мерси  Hug Олеква, наистина...
Виж целия пост
# 7
Пловдив се променя и май не към добро. Поне относно пазарът на труда. Но пък си остава тооолкова романтичен!
Мисли наопаки  Simple Smile - моментната ви раздяла, замо ще разпали огъня!
А ти каква точно работа търсиш, че се сетих за нещо.
Виж целия пост
# 8
съжалявам! съчувствам ти! дано бързо намериш квартира... а за местене при него мислили ли сте?
Ами не. Той просто ще трябва до края на седмицата да е там и ако си вземе парите в петък и всичко се приключва.. Въпросът е по - скоро моментен, но това не пречи да ми е кофти  Cry
СПОКО!!! сигурно ти е гадно, но още малко... седмицата ще свърши, без да усетиш!   bouquet
Виж целия пост
# 9
Позната история...Ам да споделя все пак!
Преди 2,5г моят приятел кандидатства за нова работа в западна компания за позиция в София, където междувременно живеехме. Одобриха го като кандидат за фирмата, но му предложиха позиция в Пловдив.И тогава се започна-аз рева по цял ден, защото не мога да прежаля София, предстои ми дипломна защита и яко четене, той работи в Пловдив и в петък се прибира да се видим.Така изкарахме 2 месеца, докато аз приключих със защитата и накрая тръгнах след него кво да правяПреди не се бяхме разделяли за 2 дни, много тежък период беше, като прибавим заминаването в напълно непознат град....НО, щом се обичат хората, страшно няма. По-спокойно, паниката е най-големият ти враг. Първо трябва да решите къде ще живеете-съвсем ли отписахте Пловдив? Тук работа не се намира толкова лесно както в София, но все пак се намира. От друга страна разходите за наем и транспорт са далеч по-малко. Ако пък решавате София-хубаво, можеш да се свържеш с някоя агенция и да огледаш за жилище, а някой приятел да те придружи за съпорт такива решения трудно се вземат от сам човек.Или пък изчакай гаджето ти за оглед, нали се връща в СФ в края на седмицата?
Хайде, много късмет и направете най-доброто за вас!
Виж целия пост
# 10
Пловдив се променя и май не към добро. Поне относно пазарът на труда. Но пък си остава тооолкова романтичен!
Мисли наопаки  Simple Smile - моментната ви раздяла, замо ще разпали огъня!
А ти каква точно работа търсиш, че се сетих за нещо.
Завършила съм Библиотечно - информационни дейности. Работила съм и като офис мениджър (4 години), а сега работя като координатор ресурсен център. При нас проблемът е по - скоро в заплащането, което бих получавала. Не можем да си позволим да е под 500, защото имам 250 лева на месец само кредити, които изплащам. Като сложиш и квартирата + консумативите.. Става ужас...
Виж целия пост
# 11
съжалявам! съчувствам ти! дано бързо намериш квартира... а за местене при него мислили ли сте?
Ами не. Той просто ще трябва до края на седмицата да е там и ако си вземе парите в петък и всичко се приключва.. Въпросът е по - скоро моментен, но това не пречи да ми е кофти  Cry
СПОКО!!! сигурно ти е гадно, но още малко... седмицата ще свърши, без да усетиш!   bouquet

Знам, че си права... Но пуста му любов  Embarassed Иска ми се да заспя и да се събудя в петък...  Praynig baby_neutral
Виж целия пост
# 12
Ок, пускам ЛС!
Виж целия пост
# 13
Позната история...Ам да споделя все пак!
Преди 2,5г моят приятел кандидатства за нова работа в западна компания за позиция в София, където междувременно живеехме. Одобриха го като кандидат за фирмата, но му предложиха позиция в Пловдив.И тогава се започна-аз рева по цял ден, защото не мога да прежаля София, предстои ми дипломна защита и яко четене, той работи в Пловдив и в петък се прибира да се видим.Така изкарахме 2 месеца, докато аз приключих със защитата и накрая тръгнах след него кво да правяПреди не се бяхме разделяли за 2 дни, много тежък период беше, като прибавим заминаването в напълно непознат град....НО, щом се обичат хората, страшно няма. По-спокойно, паниката е най-големият ти враг. Първо трябва да решите къде ще живеете-съвсем ли отписахте Пловдив? Тук работа не се намира толкова лесно както в София, но все пак се намира. От друга страна разходите за наем и транспорт са далеч по-малко. Ако пък решавате София-хубаво, можеш да се свържеш с някоя агенция и да огледаш за жилище, а някой приятел да те придружи за съпорт такива решения трудно се вземат от сам човек.Или пък изчакай гаджето ти за оглед, нали се връща в СФ в края на седмицата?
Хайде, много късмет и направете най-доброто за вас!

Ами май съвсем го отписахме. Още повече (дано не ме оплюеш) се бях обаждала на една жена (нещо като врачка) за съвет и тя ми каза да не заминаваме за Пловдив, защото това било клопка. И дори той да взема по - малко тук, по - добре било да си останем. И аз като чух и това, както не бях успяла да си намеря работа и съвсем се отказах..   Embarassed А иначе за приятеля си права - ще трябва да взема някой. Страх ме е, че с всеки изминат ден като че ли все повече се качват и цените на квартирите и да намериш нещо изгодно си е чист късмет... И затова днес само ровичкам из Интернет и Позвънете, но от 2 - 3 обяви, които ми допаднаха, засега ми остава само един евентуален оглед за утре. Всичко се взема за секунди....
Виж целия пост
# 14
Успех. Дабре че сте без деца Wink споко - нали знаеш, че може и много по-зле...
Просто търси и не се поддавай на униние!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия