Трихомоназа???

  • 1 957
  • 7
Здравейте, преди 2 семици си правих профилактичната цитонамазка и гинеколожката ми каза, че рак нямам , но имам трихомоназа  Shocked и се предавала само по полов път...за това четох доста, така че няма да коментирам. Интересното е, че 40 дни след като родих и спряха лохиите ми правиха цитонамазка и там излезна трихомоназата. Тогава уж за по-сигурно ми взе и влагалищен секрет и тогава каза, че е чисто. newsm78 А в родилното (понеже родих със зелени води) резултата от влагалищния секрет показа E Coli  newsm78 Сега след като изчетох толкова неща се чудя при какво точно изследване се разбира дали със сигурност имам трихомоназа (а не E Coli например), защото след цитонамазката лекарката беше категорична, че е това и даже ми каза, че при влагалищен секрет не се вижда тази болест  newsm78 Сега се лекуваме и двамата с мъжа ми с Флажил ударни дози (чак ни се замаяха главите в буквалния смисъл).  Tired
Виж целия пост
# 1
Никой ли не знае  newsm45
Виж целия пост
# 2
Трихомоните се виждат нативно под микроскоп т.е. докторката ти взема секрет и го слага върху стъкълце и веднага се гледа под микроскоп без да оцветява или прави друго нещо на стъклото- трихомоните се виждат перфектно те са с т.нар. ондулиращата мембрана. За разлика от трихомоните, Ешерихия коли е бактерий, който нормално го имаме в червата и при нарушаване на хигиенните условия може да премине във влагалището и да предизвика възпаление. Е.коли се доказва чрез микробиологично изследване и се прави съответно антибиограма, за да се види с какъв антибиотик е най-добре да се лекува
Виж целия пост
# 3
На мен пък от резултатите на цитонамазката излезна остър колпит,а доколкото разбрах и четох в нета това е възпаление на влагалището,причинено от бактерии,но какви точно незнам.Тук идва и моя въпрос възможно ли е да са трихомони и щеше ли да излезне директно това при изследването-каква е разликата между заразяване с трихомони и остър колпит.Иначе ми откриха и раничка на матката.Дали е възможно и да е от това възпалението...Имам много въпроси,но майче трябва да намеря време да ида до гинеколожката.Чухме се само по телефона д ами каже резултатите от цитото и ми изписа Тинидазол,но само на мен и в конска доза newsm78 #Crazy
Виж целия пост
# 4
Острия колпит е общо понятие, т.е. причината за възпалението на влагалището най.общо може да се дължи на бактерии, трихомони, гъбички. Най-добре е да се срещнеш с гинеколога и да обсъдите причината за възпалението newsm32
Виж целия пост
# 5
А може ли Трихомоназата да се види не само под микроскоп, ами и на цитонамазка  newsm78 Аз толкова четох по въпроса и останах с впечатление, че се виждат само под микроскоп, но как тогава ги е видяла на цитонамазката  newsm78 и как така не могат да се видят при изследване на влагалищен секрет (по нейни думи) newsm78
Виж целия пост
# 6
Цитонамазката са прави за друго. там се изследват клетки и може евентуално да се установи възпаление, но не и причината. Необходимо е изследване на влагалищен секрет newsm32
Виж целия пост
# 7
Уф, ми тя тогава защо реши, че е трихомоназа  ooooh! тя изобщо нищо не е гледала на микроскоп, взе си секрета с една дълга клечка и си го прати в лабораторията... Всъщност може там да са гледали на микроскоп  newsm78 Ние с мъжа ми толкова време не смеем да се пипнем, само се тъпчеме с хапчета  ooooh! А и даже ми каза 10 дни като свърша и със свещичките да дойда за нова цитонамазка, но тъй като по здравната каса ми се полага 1 годишно да си я платя  Money не е ли по-логично да ме прегледа с направление и да си вземе секрет да си го гледа под микроскопа, защо да ми взима пак цитонамазка  newsm78 май парички й се искат  Money
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия