Ингвинална (слабинна) херния и бременност

  • 2 664
  • 2
Мамета, някой сблъсквал ли се е с такава гадост? Sad
Дофтор сега ми сложи диагнозата - по-добре нямало да стане, трябва операция, но по възмножност след раждането  Cry. Болката е ужасна само след 5 минути ходене или стоене права. Има ли някой идея дали е възможно нормално раждане в тая ситуация? Колко лошо може да стане? Ще ходя на хирург следващите дни, ама до тогава не мога да чакам Sad.
Изобщо не знам как ще ги изкарам следващите 3 месеца, единствената ми утеха е, че ще гушкам едно пискливо слънчице. 

Виж целия пост
# 1
Здравей, Nessa   bouquet

Добре дошла в моята компания, или по-точно аз - в твоята. Вчера ми откриха ингвинална херния и хирурга ми каза, че се налага операция след раждането, като за да не се стигне до усложнения каза, че не трябва да вдигам тежко, да се напъвам - също. Влез на адрис http://www.bb-team.org/articles/000735.php там има инфо за хернията и нашия вид страдание. Съжалявам, че те боли толкова много. Аз изпитвам само подръпване на мястото и лек сърбеж. Имах я като малка, вследствие на 7 години активно занимаване с худ. гимнастика. После и друг спорт, но изчезна.
Хирурга каза, че се е възобновила от налягането в корема от бременноста. На 19-ти влизам в 7-ми месец и май ще става по-зле.
Нужно е секцио, а аз съм против него, и ми се реве    Cry
Операцията е неизбежна и е важно да се пазиш, защото имаме още няколко месеца и то най-тежките
Успех и чакам мнения от мами, които имат нашия проблем  Rolling Eyes
Довечера ще кажа на акушер-гинеколога ми
Ще и стане лошо, но какво да се прави
Виж целия пост
# 2
Привет Милена!
Много ти съчувствам, че си в моята компания Sad. Аз през цялото време се успокоявах с това, че няма рискове за бебето, но сега поне съм на финалната права, теб не искам да те мисля.
Междувременно мойта херния вече е и от двете страни. За щастие само от едната страна е болезнена. Мога да споделя с теб какво ми казаха до сега всички лекари и хирурзи, които ме преглеждаха - поне за малко успокоение. Принципно в по-късните месеци на бременността по-трудно може да се стигне до сериозни усложнения (имам предвид защипване и операция преди раждането), защото бебето като расте избутва стомаха и в предната част не остава кой знае колко много, което да излиза навън. Не, че е невъзможно де. Другото - ако стане много зле положението след 37-мата седмица вадят бебето и кърпят майката... За щастие, мисля, че ще ми се размине. Иначе дофтора и в болницата до последно ще ме наблюдават и се надяват на нормално раждане. Другия проклет проблем - не препоръчват хернията веднага да се отстрани, защото стените на целия стомах са много меки и деформирани от самата бременност, трудно се поддават на зашиване и риска от рецидиви е много голям. Така, че операция минимум 6 седмици след раждането. И като капак - не може да оперират и двете хернии на веднъж. Както и да е, най-много се моля за нормално раждане, че иначе с 3 кръпки не се виждам. Макар, че положението при мен последните 2 седмици се влоши, та ми остава само да се пазаря за  Praynig голям късмет.
Когато всичко мине, ще пиша какво е станало. Надявам се, че ще е полезно.
От мен мнооооого късме и да гушкаш сладко, малко бебче, когато му дойде времето!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия