Свекърви и кърмене

  • 4 688
  • 82
Ето ви темичката за абсурдите, свързани с кърменето, на милите ни съкровища Laughing
Виж целия пост
# 1
Ами на мен, преди 1 година, когато се роди бебка и огладняваше често, все ми се караше, дето не спазвам задължителния интервал от 3 часа. Също така да не кърмя нощем. Е, да ама като се събуди гладно?! И то не е глупаво детето, не се лъже със сладка водичка. Пийне малко вода, млъкне, и след 5 минути пак започва да вика. Иска си своето, детето. Така де, свекървата тогава ми натякваше, че нямам кърма. Но ето, вече година и 1 месец си кърмя успешно (което на нея не й се е отдало нито с първото, нито с второто. Но това няма значение, тъй като според нея да кърмиш след 6 месеца вече е простотия).
Хайде, като се сетя пак ще пиша, има още много!
BEST WISHES!  bouquet Ц
Виж целия пост
# 2
Ами моят принос ще е много скромен, защото аз явно съм по-проклета от свекърва си и всякакви опити за подобни съвети ги пресичах в зародиш... Обаче жената беше толкова убедена, че ако изпращам гости ще ми спре кърмата, че накрая стигнахме до абсурда дори от погачата само нея да не изпращам, въпреки че беще видяла как си изпратих останалите гости. Не че не исках да я изпратя, но тя избяга тайно, без майтап... Като се замисля, ами може би затова имам кърма сега, нали  Wink
Виж целия пост
# 3
Ами моята свекърва веднъж директно ме упрекна, че с това мойто кърмене не позволявам на друг да гледа детето - то като е гладно, ако не е на кърма, ще може и тя да го нахрани, а сега - само на мен се пада честта Wink
По принцип всички ме подкрепяха в кърменето, но по отношение на захрнването:
Бисери на свекървата:
"Детето не говори още, защото не му давате сладко (разбирайте вафли, шоколад и бонбони на дете на една годинка) и мозъчето му не се развива без сладко"
"Като не му давате водица ще остане бавноразвиващо се"
"Добре де, не го захранвайте щом не искате, само малко ябълчица му настържете на рендето да опита"
"Дайте да му топнем биберона в колата, че да му е по-сладичко" Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
"Дайте да му топнем биберона в колата, че да му е по-сладичко" Rolling Eyes
Shocked Това ще да е някоя новост, поне за мен. Явно медът е отживелица, давай колата. Mr. Green
Виж целия пост
# 5
На мен ми е казвала,че ако не го кърмя 8 часа,кърмата ще ми се развали и ще трябва да го отбивам.Дани от третия месец спря да яде през нощта и тогава прави и по-големи интервали от 8 часа,но през деня си се кърмим и не забелязвам да ми се е развалила кърмата.
Виж целия пост
# 6
И моята свекърва може да е не е от най-лесните, но поне за кърменето мога с чиста съвест да кажа, че никога не е взимала отношение.Напротив, дори е казавала, че щом детето иска да си цока, нека цока.  bouquet
Виж целия пост
# 7
Аз пък в началото се дразнех като казваха "цоца", "цока", "наня", "бозае", но може грешката да е в моя телевизор  Rolling Eyes, щото за мен кърмачето суче. Peace Може и въпрос на диалектна форма да е. newsm78
Виж целия пост
# 8
Макар темата да е за абсурдите на свекървите, аз ще похваля моята Sunglasses
Питала ме е дали още продължаме с Гого и като отговоря Да - тя казва "Нека, нека, давайте" Simple Smile
Самата тя е кърмила мъжа ми до 1г2м, а малкия му брат - до 2г4м (родила го е на 40, ако има значение). Онзи ден ми разказваше как е намазала гърдите си с някакво горчиво лекарство, за да отбие малкия Wink

И аз казвам цока понякога, не знам от къде съм го прихванала, не ми прави впечатление Thinking
Виж целия пост
# 9
ОО тука много мога да напиша:
Бебето реве: "Ти нямаш кърма, дай му нещо да яде"
Само първите месеци - 2-3 кърмата е нужна.
Като си тръгваха гостите ми да гледам на другата страна, за да не си тръгне кърмата с тях.
Вече трябвало да го отбия, че след годинката е извращение и ще ми се смеят и гаргите.
И прочие, и прочие ...
Апропо, свеки е кърмила само от едната гърда първия си син /мъж ми/ 6 м., а втория - йок - не й е дошла кърма /по думите й/.
Докато майка ми е кърмила мен година и три /отбила ме е като е била бременна с брат ми в 3-4 месец/ и брат ми - 1 г. и 9 м. От нея знам, че кърменето е най-естественото нещо на света.
Виж целия пост
# 10
А относно термините:
Моята казва: "Дай му да цица" или "Иска цицка", което ми е супер грозно и съм й правила много забележки.
Виж целия пост
# 11
Свекърва ми е твърдо за кърменето и много съжаляваше, когато Марти се отказа от цицата на 9 месеца. Беше и ясно, че не мога да съчетавам до безкрай моята работа и кърменето, но пак съжаляваше.
За сметка на това бившата ми свекърва беше голям бисер в тази област Tired Да не съм кърмела нощно време, да спазвам стриктно режима, да пие по много водичка, да съм дохранвала и т.н. Най- странното в цялата работа е че тя беше кърмила и двете си деца до 2 годинки и то спазвайки всички тези неща много стриктно Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Макар темата да е за абсурдите на свекървите, аз ще похваля моята Sunglasses
Не е само за абсурдите, просто идеята дойде от другата тема за абсурдите въобще. Хубаво е, че има и такива като твоята свеки. И аз много не мога да се оплача, но има и изцепки понякога
Виж целия пост
# 13
Аз относно кърменето не мога да се оплача,каза да кърмя колкото може повече,само дето отначалото ми разправяше да не пия вода по време на кърмене..така и не ми стана ясно защо.  newsm78
Виж целия пост
# 14
И аз няма да съм от оплакващите се,но виж това важи за мен с пълна сила:
Ами моята свекърва веднъж директно ме упрекна, че с това мойто кърмене не позволявам на друг да гледа детето - то като е гладно, ако не е на кърма, ще може и тя да го нахрани, а сега - само на мен се пада честта Wink
Не съм получавала упреци,но така чувствам нещата,ако не кърмех щеше да се натиска да гледа повече бебка и да ме кара да се връщам на работа.
Иначе и тя е душа,но с мераците си да я гледа,чак ме кара да ревнувам  Embarassed
И относно водата,голям зор беше,но се примири  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия