Плодови пюрета

  • 1 187
  • 29
Здравейте,

Въпросът ми е от кога започнахте да давате плодови пюрета. Вчера бяхме на детска консултация и ни казаха да започваме да се захранваме с 2 пъти по 20 грама на ден. Въпреки това обаче ми е малко странно, защото бебчо е само на 2 месеца. Повечето мои познати започват такъв тип захранване от третия месец. Забравих да допълня, че ние сме на изкуствено хранене.

Предварително Ви благодаря за отговорите   Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Първо зависи от теб кога ще започнеш да даваш, а след това от педиатъра.Лично аз съм привърженик на ранното захранване и започнах да давам плодови пюрета от третия месец, защото до преди това бебето ми имаше силни колики.Но като видях, че те се върнаха ги спрях пак.Ако нямаше колики детето ми щях да продължа да ги давам.Тук не един път са се водили словестни битки за и против ранното захранване.Ще ти се замае главата, ако почнеш да четеш постингите ни и съвсем ще се объркаш.Най-добре е сама да прецениш кога да започнеш!
Виж целия пост
# 2
Аз смятам, че по-удачно е да ги включиш по-късно, след като си минала през кашите и зеленчуковите пюрета. Аз пък съм привърженик на късното захранване/ние също сме на адаптирано мляко/ newsm32
Виж целия пост
# 3
от 4 месец
Виж целия пост
# 4
от 3мес., но съжалявам(коликите ни се увеличиха, също бяхме на ам) трябваше дори по-късно 5 или 6, никой не ми беше казал че се започва винаги с ябълка-сок или пюре за захранване. моят съвет е: изчакай, сега ви е много рано!
Виж целия пост
# 5
Зависи кога искаш да захранваш. Аз съм за късното захранване и затова по4нах да ги давам около 6-я месец, бях вклю4ила ве4е кашите.
Виж целия пост
# 6
Плодово пюре започнах да давам когато навърши три месеца. Иначе моята педиатърка също ми каза на два месеца и половина да започвам да и давам по малко.
Виж целия пост
# 7
Малко преди  четвърти месец започнах по-малко да давам.Смятам,че след втори е твърде рано.
Виж целия пост
# 8
И ние сме на изкуствено хранене и се захранихме на 5м и 5 дни.Аз не исках да бързам и на консултацийте само кимам с глава и лъжех че съм давала.Не ми се сменя нито лекар,нито ми се влиза в спорове.
Виж целия пост
# 9
Започнахме с плодовите пюрета от третия месец. Преди това бях давала сокче от ябълка.
Виж целия пост
# 10
Смятам, че е по-добре да изчакаш и да въведеш първо зеленчуковите пюрета. А ако започнеш сега с плодовите трябва постепенно да стигнеш до 30мл на ден общо - значи два пъти по 15мл между храненията, ти си преценяваш кое е правилно за детето ти.
Виж целия пост
# 11
Здравейте,

Въпросът ми е от кога започнахте да давате плодови пюрета. Вчера бяхме на детска консултация и ни казаха да започваме да се захранваме с 2 пъти по 20 грама на ден. Въпреки това обаче ми е малко странно, защото бебчо е само на 2 месеца. Повечето мои познати започват такъв тип захранване от третия месец. Забравих да допълня, че ние сме на изкуствено хранене.

Предварително Ви благодаря за отговорите   Simple Smile

Захраних я след 6-я месец с плодови пюрета първо Peace
Виж целия пост
# 12
Захраних с плодови пюрета в края на 3-ия месец
Виж целия пост
# 13
На каката дадох на 2 месеца, но съжалявам, че започнах толкова рано. На малкото ги включих мааалко преди 6-тия месец, но пък тогава още кърмех. Моето лично мнение е че 4-ти месец е просто перфектен, в случай че не си падаш по късното захранване след 6м.
Виж целия пост
# 14
Аз започнах с плодови пюрета на 3 навършени месеца.Преди това бях давала сокче от ябълка и морков.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия