Моля за мнения ви!

  • 990
  • 24
Нямах кърма след секциото, дойде ми на третия ден, но след проблемите с бебка, започнах да пуша много и реших да не кърмя...
Не съм кърмила пет дни, днес реших да си стисна зърното и ей така ми потече без проблем, започнах да я цедя и се оказаха 20г.
Храня с НАН антирефлускно, защото от другото малката повръщаше.
Въпроса ми е, може ли поне сутрин да кърмя и да дохранвам с НАН и другите хранения да се с адапте или въобще да не си правя експерименти? Rolling Eyes
Много ми се иска поне сутрин да и давам малко кърма, защото след раждането беше на антибиотици и системи, преливаха и плазма, дано това и помогне...
Благодаря за отговорите!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Можеш, да. Не само сутрин, а и през деня можеш да кърмиш.
Но все пак - по колко пушиш на ден?
Виж целия пост
# 2
Абе, доста...май по 20 цигари, но ако я кърмя сутрин ще спирам 12 часа преди това.
Възможно ли е след кърмата да давам веднага АМ, колкото тя поиска?
Виж целия пост
# 3
Възможно е, но е добре да дохранваш от чашка/лъжичка/спринцовка, за да има стимул да суче от теб Simple Smile
А не можеш ли да понамалиш цигарите, щом не можеш да ги спреш?
Виж целия пост
# 4
Абе ще ги намаля, но ако се изцеждам с помпа ще избегна ли спринцовката?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Grinning Имах предвид да я дохранваш с АМ от спринцовка, т.е. не от шише, за да не привиква към бибероните. Или ти смяташ само с изцедена кърма от шише да я храниш, а не от гърда директно?
Виж целия пост
# 6
Знам ли как ще е най - добре.... newsm78
Виж целия пост
# 7
Брей, нямате стигане двете... Докато си напиша отговора, вие изписахте цяла страница. Като капак, ми "изтекла сесията", и ми се затри всичко.

Бубс, виж как изглежда варианта "хранене със спринцовка на новородено" - не е страшно, само така звучи


(офф: страхотна дъщеря имаш. Да я нацелуваш!)
Виж целия пост
# 8
Знам ли как ще е най - добре.... newsm78
В идеалния вариант - бебето е малко и можеш не само да го кърмиш с дохранване, но и с малко търпение и воля да преминеш изцяло на естествено хранене само от гърда Grinning
Помисли и прецени какво искаш Simple Smile

Копирам си мнението до jam от вчера, мисля, че ще ти е интересно да прочетеш:

Искрено се надявам да успееш! Бебето ти заслужава!
За да му тече млякото, можеш да пробваш да изцеждаш малко гърдата преди кърмене - докато се задейства рефлекса на потичане, така че като захапе и сукне леко, вече да тече млякото.
Също другите неща, които вече са споменали момичетата - кърмене в сънно или заспало състояние. Да даваш добавката от чашка/лъжичка/спринцовка. Да предлагаш начесто - на всеки час, ако трябва, при всеки признак на глад. Нощното кърмене е много важно и за двама ви, така че опитай да няма пауза по-голяма от 4 часа нощем. Няма нужда да го будиш за кърмене - само му потъркай зърното до устата и пробвай да захапе.
Прочети тези статии - вярвам, че ще са ти от полза.

Събуждане на сънливо бебе

Премахване на добавката от адаптирано мляко
Завръщане към кърменето
Назад към гърдата, историята на едно възстановено кърмене
Прекалено късно ли е да започнем да кърмим бебе на една седмица?

Не изцеждам достатъчно мляко. Какво мога да направя?

Понеже Марти е недоносен и роден с проблеми, важно е да поема достатъчно от задното, по-мазно мляко. Пробвай да кърмиш с компресия на гърдата, което и ще помогне със ситуацията на не-теченето на мляко (т.к. ти помагаш не само да потича от по-задното мляко, но и потичането изобщо).
Виж целия пост
# 9
Ох, ще пробвам сутрината и ще пиша как е минало...
Благодаря ви от сърце  bouquet
Педиатърката ми беше категорична че ще отровя бебето и веднага да преставам с кърменето, че от кърмата ми повръща и аз се изплаших...а колко кърма имах Shocked - цял родилен дом да нахраня.
Спря ми изведнъж преди пет дни, както си седях и махнах сутиена от пълни твърди гърди, ми се бяха изпразнили напълно, аз си помислих, че вече кърмя няма, но преди малко като ктиснах направо пръсна силно newsm78
Виж целия пост
# 10
Айде пак наново, дано тоя път не го изтрия.

Целта на храненето от чаша, със спринцовка и др. под., а не от шише с биберон, е да не се създаде у новороденото т.нар. "объркване на зърното" (не знам как е на български точно) - това е ситуацията ,при която бебето не съумява да засуче от гърдата, защото техниките на  сукане от шише и от гърда са различни и то е привикнало към по-лесното - шишето.

Това е проблем при най-малките бебета, като твоята щерка.

За да стимулираш кърмата, добре е преди всяко хранене първо да предлагаш гърдата, а после - шишето. Щом вече си се уверила, че в гърдите ти има поне 20 мл. мляко, не й предлагай нормалното количество АМ, а дозата, намалена с 20 мл. Това го прави не само сутрин, а през цялото денонощие, защото така се поддържа лактацията.

За цигарите: повечето майки избират да не кърмят, ако ще пушат. Американците имат някакви изследвания, според които 20 цигари дневно + кърмене са по-добрия вариант от хранене само с АМ. Това чисто информативно. На мен ми се струва, че с един разумен модел на пушене, може да се съвместят и двете неща, с цената на някои компромиси - например - пушенето да е непосредствено след кърменето, за да може до другото хранене никотинът да е вече в минимални количества в организма, ограничаване на общия бр. цигарина денонощие - нещо такова...

Има много мнения, че това е момента за тотално отказване от цигарите и аз лично се възхищавам на хората, които наистина успяват да го направят. Аз  поизпушвам по някоя цигара чат-пат, но гледам да е когато не съм с малката и не ми предстои кърмене в близките часове.

Успех!
Виж целия пост
# 11
  bouquet, блатгодаря ти!
Цигарите при мен са страшен проблем, аз също се възхищавам от тези които са се отказали от тях.
Пушех през цялата бременност и сега ми е трудно да ги спра, но щом ще кърмя ще гледам поне 12 часа да не пуша преди сутрешното....  Praynig
Виж целия пост
# 12
Ти както не си пушиш през нощта, кърми бебка Grinning
През нощта нивата на хормона Пролактин, който е отговорен за производството на кърма, са най-високи, т.е. ако я кърмиш нощем, осигуряваш повече кърма, отделно, че нощното кърмене е много важно за малките бебета.
Виж целия пост
# 13
Ето това вече е супер, разбира се, че няма да пуша през ноща и даже ще спирам към 22ч. Hug
Виж целия пост
# 14
Ето това вече е супер, разбира се, че няма да пуша през ноща и даже ще спирам към 22ч. Hug
Бубс,
ако това ще ти внесе някаква яснота в картината, да ти кажа, че много бебета са почитатели на "обърнатия режим" - сучат активно през нощта, а през деня само "мезят". Това често става с бебетата на работещите майки, които отсъстват, като моето злато или синът на [desi]. При тоя модел на хранене основната порция от мляко се приема в нощните часове. Ако кърмиш малката на поискване през нощта, може шда си напълно спокойна, че ще приема кърма, която да я защити от инфекции и пр.

От темата ти в съседния форум разбирам, че нямаш проблеми с идеята за хранене на поискване, така ме просто остави малката мис да си хареса режим и гледай да й угаждаш! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия