Цитрусови плодове

  • 2 348
  • 14
След кой месец могат да се дават цитрусови плодове на бебетата?
Виж целия пост
# 1
аз пробвах с портокалов сок към 10-11 месец. Хареса го.
Виж целия пост
# 2
По добре чак след годинката
Виж целия пост
# 3
Tази седмица дадох за сефте киви. Яде го с невероятна наслада. След това акото му беше в семенца цялото. Дадох го защото се беше запекал, а и защото е много богато на витС. Честно, обаче много ме беше страх да не направи алергия. Слава Богу всичкое наред. Grinning
Виж целия пост
# 4
Az ot nachaloto na sedmia mesec, t.e. ot sedmica, ot vreme na vreme kapvam po edna-dve kapki limon vav vodata na malkia. Inache dosega ne sam se prestrashila da davam nishto drugo. Chetoh vav forumite da ne barzam predi godinkata. No imam blizka mama na tri deca, koiato dava portokalov sok oshte ot 3-tia mesec i tia me savetva da opitam veche. Ta sigurno shte dam drugia mesec i az kivi.  Close-mas:
Виж целия пост
# 5
Аз съм давала едно време на големия ми син сок от портокал на около 4 месеца.Много му харесваше иначе знам ,че не се препоръчва толкова рано.
Виж целия пост
# 6
Че аз захраних мойто чаве със сок от киви (на 2 месеца). Нищо не и стана, но ако знаех повече, нямаше да и го дам (педиатърката ме посъветва за това).
Виж целия пост
# 7
Малката е на 8 месеца и преди няколко дена я пробвах със сок от портокал и киви.Изцока го с голямо удоволствие,а и засега няма странични реакции.При положение,че не е алергична,не смятам да я лиошавам от тези витаминозни плодове.
Виж целия пост
# 8
Я, да ви питам....Как приготвяте пюре от авокадо?Като всяко друго ли ( сварено и пасирано) или директно го давате? Как е по-добре....плода да е по-мек или напротив?
Виж целия пост
# 9
Цитат на: sunshine3
Я, да ви питам....Как приготвяте пюре от авокадо?Като всяко друго ли ( сварено и пасирано) или директно го давате? Как е по-добре....плода да е по-мек или напротив?


Авокадото трябва да поддава на натиск, режеш и с лъжицата обираш "месото", пасираш заедно с един банан. Да ви е сладко!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Павлина
Цитат на: sunshine3
Я, да ви питам....Как приготвяте пюре от авокадо?Като всяко друго ли ( сварено и пасирано) или директно го давате? Как е по-добре....плода да е по-мек или напротив?


Авокадото трябва да поддава на натиск, режеш и с лъжицата обираш "месото", пасираш заедно с един банан. Да ви е сладко!


Йееее.....точно такива купих преди малко....... Flutter Даже май повеччко поддава, ама след малко отивам да го приготвя и ще се похваля как е станало.... Wink
Виж целия пост
# 11
Цитат на: sunshine3
Цитат на: Павлина
Цитат на: sunshine3
Я, да ви питам....Как приготвяте пюре от авокадо?Като всяко друго ли ( сварено и пасирано) или директно го давате? Как е по-добре....плода да е по-мек или напротив?


Авокадото трябва да поддава на натиск, режеш и с лъжицата обираш "месото", пасираш заедно с един банан. Да ви е сладко!


Йееее.....точно такива купих преди малко....... Flutter Даже май повеччко поддава, ама след малко отивам да го приготвя и ще се похваля как е станало.... Wink


Хммм....ми то много странно на вкус това авокадо.....(аз не бях опитвала.... Embarassed )...по-точно безвкусно..... Sad  Но с един банан става за ядене....и Бебка го хареса...и става едно такова гъсто, мазно...че аз го поразредих с малко преварена вода..Надявам се да е полезно!
А правите ли нещо с големите костилки?
Виж целия пост
# 12
мазничко става да, може да използваш и за вас с татито ( на салата примерно с разни други неща), с бананчето е много вкусно! А костилката може да я боднеш с клечки за зъби в една чаша с вода. Ако имаш намерение да си правиш гора от авокадови дървета Bulb
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Павлина
мазничко става да, може да използваш и за вас с татито ( на салата примерно с разни други неща), с бананчето е много вкусно! А костилката може да я боднеш с клечки за зъби в една чаша с вода. Ако имаш намерение да си правиш гора от авокадови дървета Bulb


Какво имаш предвид с клечки за зъби? Би ли обяснила по-точно?
Колко клечки и къде да ги бодна?
Виж целия пост
# 14
в " На кафе" по Нова го показваха този начин, бодваш няколко клечки за зъби в костилката, слагаш в чаша с вода така че само една част да се потапя във водата. Мисля че така беше Confused ако нещо бъркам - поправете ме Embarassed Показваше го новото готваче на Гала - не си спомням името му.....върти ми се нещо като Жорката.. Rolling Eyes
междувпрочем във Варна имам проблеми в последно време с намирането на авокадото - в Метро чак днес открих едно мъничко такова, самотно останало в щангата. В Пикадили преди се намираха, сега и там нямаше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия