Има ли допълнителни "поражения" след втора бременност?

  • 5 833
  • 29
От сумати време се каня да пусна такава тема. Имам впредвид, ако не се качват повече илограми, отколкото първия път /дори по-малко/, ако полагаш същите гижи за себе си /или по-добри/...Има ли все пак някакви допълнителни поражения върху кожата? Нови стрии? Да стане по-отпусната? Или каквото се сетите. Да е по-бавно въстановяването? Да се свалят по-трудно килограми?
Виж целия пост
# 1
Аз, уви, имах доста повечко "поражения". Качих много повече кг, които съответно свалих много по- трудно. Кожата ми не е със същата еластичност (тук и ЕГН-то играе роля Wink) и имам повечко стрии. Най- общо, където ми се появиха стрии през първата бременност, там се появиха и сега. Единствено ми бе пощаден корема Sad
Изобщо, аз не бях от красивите бременни и родилки. Важното е, че децата са ми живи и здрави.
Между другото, след второто раждане всички казват, че съм се разхубавила. Не знам дали е така. Сега и като отслабнах, определено се и подмладих и не ми личат моите вече 35 години. Wink

Желая ти леко раждане, хубаво и здраво бебче на финала!!!
Виж целия пост
# 2
И аз искам да знам, 4е напоследък само за това мисля. Според мен, зависи от генетика и възраст.
Виж целия пост
# 3
Ами...за възрастта при мене не е фактор, все па има само година и 1 месец между двете...
Виж целия пост
# 4
По мои наблюдения (и при мои приятелки) след вс. следваща бременност възстановяването е все по-трудно...килограми, целулити, отпуснатост и т. н.
Виж целия пост
# 5
 smile3511
Виж целия пост
# 6
Познавам две дами, които си родиха второто и третото дете съответно на 36 и на 42 години, и в момента фигурите са им са като на 25 годишни кънкьорки, изобщо няма да кажеш, че са раждали  Simple Smile Като към картинката прибавя и майка ми, която също е родила второто си дете (мен) на 36 и съдейки по снимките изобщо не се е променила, мисля, че нямаш основания за тревога!

Успех   bouquet
Виж целия пост
# 7

Е, де!!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 8
Ами при мен нещата бяха по-зле на тема възстановяване - всъщност вече почти си възвърнах всичките старите кг - аз бях си ги възвърнала и от предишната бременност преди да забременея за втори път, но имам един голям и основен проблем!!!!
Кожата на КОРЕМА - еми виси си отвсякъде - не че си личи през дрехи да кажем - е не си позволявам да хода с гол пъп Simple Smile - но не е и най-приятната гледка.....
Появи се и повечко целулит - айде това може да е от ЕГН и рижим - да не приписвам всичко на бременността де.... Embarassed Blush, но като цяло и аз съм на мнение, че втория път нещата са по сложни с възстановяването.....

А иначе и на мен много хора ми казват, че съм се разхубавила..... ама бих го тълкувала по скоро като неудачен комплимент   Thinking ooooh! Laughing
Виж целия пост
# 9
Искам малко да ви окуража мили дами!!!
При мен - първа бременност на 30 - 23 килограма отгоре. Свалих ги верно докато синът ми навърши годината без диети и без никакви усилия.
Втора бременност на 34 - качени килограми само 9. Излязох си от родилния дом с панталон от преди забременяването.
Така че - явно не винаги при втора бременност нещата са по-зле!
Надявам се ако се включа трети път /ще е 40 и със сигурност - да се повтори ситуацията от втората ми бременност/

п.с. за сметка на това сега ми се лепнаха като че ли от въздуха едни 7-8 килограма и стрелката на кантара просто залепна там където е  #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 newsm78.
Ама ще се борим де! Не се давам лесно!
Виж целия пост
# 10
Не е болка за умиране. След като килограмите, грижите за кожата и прочие са ОК, мисля, че всичко ще е наред. При мен беше така:
Първа бременност

Качени кг - 9
Свалени кг- за 2 месеца
Стрии       - 0
Целулит    - 0
Корем       - възстановен за 3 месеца, като нов
Гърди       - никаква разлика (освен големината), но кърмих само 2 месеца и половина
Бях на 20

Втора беменност

Качени кг - 11
Свалени кг- за 3 месеца
Стрии       - 0
Целулит    - намира се, но не е от бременността
Корем       - възстановен за 4 месеца, но още има малко излишна кожа(не тлъстини)
Гърди       - разлика в големината има (без сутиен) и мааалко по-притеглени от Земята, кърмих само месец и половина
На 26 съм

И се надявам, че гърдите ще се позакръглят малко след още 4-5 месеца, но и да не стане, не е беда. Мисля, че изглеждам добре  Sunglasses. Не съм пожертвала хубостта си Mr. Green
Виж целия пост
# 11
А аз искам да попитам за промяната в гърдите която настъпва, по точно малките гърди- на една моя позната след второто раждане никакви не и останаха, н друга пък станаха по големи. При вас как е, дали зависи и от това кърмиш ли или не, защото аз първото си дете не съм кърмила заради носителство на австралийски антиген и сега се чудя ако ми разрешат какъв ще бъде резултата, защото колкото са ми малки ...много се притеснявам да не си остана съвсем без тях, споделите как е при вас...
Виж целия пост
# 12
Според мен при всеки е различно и зависи от кожата и грижите. Не, че съм раждала 2, но при първото качих 15 кг.Нямам стрии, целулита не е от бременноста, бавно си върнах кг (година и повече) и бях на 28г. Но за сметка на това бюста ми няма нищо общо с преди. Винаги съм била с малък бюст, но по време на бременноста и кърменето бях с огромен направо. За това сега почти го няма. Едва ли това би ме спряло за второ обаче.
Виж целия пост
# 13
Клеми, аз съм на 30 и след две бременности, по време на които качих по 20 кила (на всяка) в момента си влизам в студентските дънки и на килограми съм колкото бях и преди първата бременност.  Sunglasses
И двата пъти си върнах първоначалните килограми много лесно, въпреки че не пазя стриктни диети, не правя тежки упражнения, не полагам кой знае какви маниакални грижи за себе си...  Mr. Green
От първата бременност - една стрия на корема, която се поразтегли малко от втората, но само толкова. Други не се появиха.
Гърдите ми поувиснаха и се смалиха доста повече от след първата, но го отдавам на кърменето (13 месеца). Първото дете го кърмих само месец и половина.
Може би ханшът мъъъничко ми се е поразширил, но иначе други кой знае какви поражения нямам.
Бременей си спокойно! Ще бъдеш прекрасна и като бременна, и след това - сигурна съм!  Hug
Виж целия пост
# 14
Първа бременност

Качени кг - 14
Свалени кг- за 2 години, като зор си дадох чак края на втората
Стрии       - 0
Целулит    - доста
Корем       - възстановен на 10-15 ден
Гърди       - увиснаха си като уши на кокер шпаньол, а кърмих само 20 дниSad
Бях на 21

Втора беменност

Качени кг - 10-12кг
Свалени кг- за няма и месец
Стрии       - 0
Целулит    - пак доста
Корем       - на 10 ден вече го нямаше
Гърди       - нямаше на къде повече да висват. Кърмих 8.5 месеца
Родих на 28

Разликата между двете бременностти се състоеше основно в това, че вторият път драйфах много и бебето се скъсваше от ритане. Спрямо мойта физика не намирам разлика.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия