Сметки за ток

  • 1 990
  • 35
Не знам вече какво става с нашите сметки за ток!Всеки месец идва фиш за 140-170лв.Вече е лято,но дори и през зимата не се отопляваме с електричество.Нямам климатик.Имам 1готварска печка(не готвя всеки ден),хладилник,пералня,бойлер,няколко лампи и компа естествено.Както и да го смятам,тия сметки са абсурд.Преди година ни смениха старите електромери с нови( в къща сме и никой не се "прикачва").И преди плащахме по100,а след смяната сметките се увеличиха.Преди смяната сме подавали жалба,откачиха електромера,държаха го два месеца,казаха,че нищо му нямало и после пак същото.С мъжа ми непрекъснато се разправяме.Той твърди,че нищо няма да се промени,че ако подадем нова жалба,ще вземат електромера и докато е на проверка,ще плащаме колкото последния месец - 140лв.Чудя се какво може да се направи...На вас нормални ли ви се виждат такива сметки?Посъветвайте ме,приемам всякакви съвети.Всички мои близки плащат сметки на половина на нашите.
Виж целия пост
# 1
Висока е сметката, но ако показанията са записани правилно и електромерът е изряден, значи си ги изразходвате  Confused
Имате ли фризер, стар хладилник, стар бойлер  newsm78
Виж целия пост
# 2
Нашата и за м.юли е от същият порядък - 40-45 лв....всеки ден готвя, почти всеки ден пускам по 1-2 перални/пералня клас А/, хладилник - клас А, теревизор, РС и осветление....друго няма Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
скоро и аз се оплаках.за месец май имахме 30лв.за месец юни 78лв.как става това незнам като се има в предвид че не харча нищо па-различно.готвя на газ даже.иначе сме с бойлер,хладилник,пералня,комп.,осветление.по цял ден ни няма и само вечер сме си в къщи.това е срамота.енергото се подиграва вече с хората.
Виж целия пост
# 4
Това са страшно много пари, ние лятото плащаме около 20 лв. на месец - пералня, хладилник, печка, TV, компютър и малко осветление .......май това е Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Висока е сметката, но ако показанията са записани правилно и електромерът е изряден, значи си ги изразходвате  Confused
Имате ли фризер, стар хладилник, стар бойлер  newsm78
Нямам фризер,но бойлерът наистина е старичък.Мисля,че показанията са записани правилно,но все пак къде изразходваме 140лв?Нали е въпрос на математика,не знам вече...
Виж целия пост
# 6
Нашата и за м.юли е от същият порядък - 40-45 лв....всеки ден готвя, почти всеки ден пускам по 1-2 перални/пералня клас А/, хладилник - клас А, теревизор, РС и осветление....друго няма Rolling Eyes

[/quote

Ами значи нашата сметка е със 100лв. повече от вашата(бях забравила да включа телевизора в изброените уреди).
Виж целия пост
# 7
Много бе, какво е туй чудо?  newsm78.
Ние сме с 2 климатика, 2 телевизора, готварска печка, 2 малки проточни бойлера, компютър, 2 хладилника, пералня почти всеки ден  и голям бойлер, също всеки ден, и сметката ни за ток този месец е 66 лв. Осветлението и разните му му там дребни консуматори не ги броя.
Виж целия пост
# 8
Може някой да ви се е закачил, на предишната квартира плащахме сметката и на съседите....
Виж целия пост
# 9
И на мен ми се струва много,едни познати също получаваха страхотни сметки за ток-300лв.,а дори понякога те не са в тях си със седмици,та оплакаха се в енергото ,ама те не предприеха ни6то,тогава решиха за малко да спрат електричеството,за да видят дали някой не се закача към тях и така не си платиха сметките и енергото ги откачиха,но после какво е станало не мога да ти кажа,не съм ги виждала.
Виж целия пост
# 10
И на моите родители последните месеци им идват сметки по 40-45 лв...Ще викат техник да провери какво става!  Crazy
Виж целия пост
# 11
Може някой да ви се е закачил, на предишната квартира плащахме сметката и на съседите....
Не,не се е закачил - електромерът ни е в двора,точно до вътрешната врата.
Виж целия пост
# 12
Може някой да ви се е закачил....

Или е от бойлера...
Много ми се струва.
Ние също сме с нови електромери (блокът е нов) и няма лято, няма зима - плащаме между 20 и 30 лв. (максимум).
Имаме хладилник и фризер, компютърът и единият телевизор работят почти постоянно, вечер обикновено са включени и двата телевизора, в 2-те бани има вентилатори (също работят почти постоянно, че изпитвам ужас да не тръгне мухъл), всеки ден пускам пералня, всеки ден готвя (печката ми е стара), поне по веднъж включвам кафемашината и микровелето. Лампата в коридора към детската свети често по цяла нощ, а другите лампи не ги броя.
Е, нямаме бойлер и не се греем на ток, но пък вашите сметки пак ми изглеждат огромни  #Crazy.
Виж целия пост
# 13
Много бе, какво е туй чудо?  newsm78.
Ние сме с 2 климатика, 2 телевизора, готварска печка, 2 малки проточни бойлера, компютър, 2 хладилника, пералня почти всеки ден  и голям бойлер, също всеки ден, и сметката ни за ток този месец е 66 лв. Осветлението и разните му му там дребни консуматори не ги броя.
Наистина е много,така е вече 2години.Въпросът е,какво мога да направя,за да променя нещата. newsm78
Виж целия пост
# 14
За Пловдив изобщо не се учудвам, нали все пак някой трябва да покрива сметките и на "Изгрев". Като гледам по-горе хора с повече използваеми ел. уреди от нашите плащат на половина по-малки сметки.  newsm78
И аз изпаднах в дълбок размисъл, но за ваше успокоение може да се опитате да изчислите консумираната ел. енергия за всеки уред. Чувала съм, че има устройства, които се поставят на контакта преди самия уред и засича kW-тите, които той реализира за период от време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия