За храненето

  • 405
  • 4
Храним се така:
8.30 АМ 240 мл.
11.00 плодово пюре: домашно приготвено + 1-2 лъж. АМ или купешко без АМ щото ако добавя ще стане супер рядко
13.30 зеленчуково пюре - също така: домашно + 1-2 лъж. АМ или купешко без АМ
17.00 каша предимно домашна ориз и елда засега: 1/2 бурканче+1-2 лъжици АМ +останалата част от бурканчето добавям плодово пюре
21.оо 200 АМ

Пускам темата тук, понеже по захранването предпочитам да се ръководя от принципите на кърмачките, иначе кърмих само 1 месец.
Започнахме да ядеме по 30тина гр. пюре от началото на 6тия месец, т.е. когато навършихме 5. Започнах да го захранвам на 4 и 1 седмица но цял месец все по 1 лъжичка, 2 лъжички ядеше.

Още 1 въпрос: вчера дадох пасирани овесени ядки. Дали не беше рано. Въведох му глутена демек. Освен това и пилешко давам от 1 седмица.

Въпросът ми е: стига ли му млякото? Ако трябва едното хранене да давам през ден мляко. Това ме притеснява: белтъчините от къде си ги набавя и дали са достатъчни? Ако трябва да давам повече и по-различни меса? Онзиден ни взеха кръв но не съм се обадила за резултата. Известно ми е, че на 6 месеца много деца още имат нисък хемоглобин, затова изследването на кръвта се прави към 9ти месец, но в БГ педитата още не са се преориентирали и затова това изследване не ме интересува особено и не мисля че ще е показателно.
Благодаря ви предварително.
  bouquet  bouquet Hug
Виж целия пост
# 1
Според мен давай на всяко хранене първо АМ и след това пюре или каша колкото иска.Все пак основната храна до 1годинка е кърма или АМ,а другата храна е за запознаване.Аз лично давам само зеленчуково пюре на обяд и то след кърмене,давам и по малко плод или плодово пюре към 4-5,не всеки ден.Но хранене не мисля да замествам изобщо. Peace
Виж целия пост
# 2
Не мога да преценя дали количеството мляко е достатъчно  newsm78 Обаче броят давания (на мляко) ми се вижда прекалено малък.
До годинка основната храна трябва да е мляко (и то не кисело  #Cussing out) - кърма или АМ. С останалите храни го запознавай, но найдобре е да не заместваш хранене. Т.е. давай Ам и с купешките  Thinking
П.С. В съседния форум също има мами, които спазват препоръките на СЗО и водещите световни педиатри  - късно захранване и предимно мляко до годинка...  Или греша?  newsm78
Виж целия пост
# 3
И на мен ми се струва че броят на млечните хранения е малък. Иначе за глутена е време. За месото, най-доброто е тележкото защото е най-богато на желязо.
Виж целия пост
# 4
Мъни, нямам никакво време и не чета в съседния форум. Освен пък да попитам и там.

Дали АМ е достатъчно качествено за да карам на него? Ако е кърма, хубаво, ама тези сухи млека така ме съмняват...

Дали някъде мога да прочета за храненето с АМ м/у 6 месеца и 1 годинка?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия