високо-мазнинно ниско-въглехидратно хранене - 7 част

  • 16 743
  • 78

Spidersport.com

Форум на Спайдърспорт за ВМ НВХ -прочетете всичко основно по закованите теми там. Препишете си работите в бележник, започнете да си пишете храните и количествата, така ще запомняте лесно необходимата информация.
Ето какви храни могат да се ядат.
ВМ-НВД за начинаещи и не само начинаещи
Тук се изчислява колко калории са ти необходими дневно, за да си направиш сметка по uолко калории да ядеш (трябва да се намалят с 20 %, но не тряба да са съвсем оскъдни, защото организма привиква към липсата и не гори мазно), има таблица(калкулатор какво и по колко ядеш... Изобщо този сайт дава  доста информация
 Тези сайтове FitDay  и Calorieking  са за изчисления на калориите и процентното съотношение между мазнини, въглехидрати и протеини. За справка, добре е да са 60%м - 20%в - 20%п. Въглехидратите не бива да надвишават 20 %. Мазнините могат да варират от 50 до 70%, белтъците от 20 до 40%, ако има  дни , в които белтъчините не са в особена норма, не е проблем. За неспортуващи, няма нужда протеините да минават 40% дневно.
 таблица за основните храни, които могат да се приемат.
Рецепти подходящи за ВМ-НВД.
 Пие се доста вода, минимум 2 л на ден, ежедневно се препоръчва и приемането на един лимон или грейпфрут, може да се замени и с ябълка.
Закуската обикновено е кисело мляко с ленено или сусамено семе и пшеничен зародиш или пшенични трици. После, добре е храненията за деня да се поне 3. Хапват се меса и зеленчуци, по-малко млечни неща . Калориите се разпределят равномерно.

*************
Препоръки разни:
 - Водата се пие в повече (всъщност нормално е и задължително по принцип да се пие по 1,5л) за да може чрез диурезата, която предизвиква, да се изхвърлят непотребните токсини от организма... Сутрин си напълнете половин литрово шише с вода или чай, изстискайте половин или цял лимон (според вкуса ви) и сте изпълнили нормата за единия плод, полагащ се дневно. 3 шишета по 0,5л вода за деня ще ви се отразят чудесно. Винаги пред компутера си носете чайче или вода (аз чая го пия по-лесно, отколкото чиста вода) и се наливайте, докато четете или чаткате...
 - Препоръчва се употребата на зелен чай, освен диуретичен ефект, той разхлабва, но и пада кръвното от него, а ние жените сме предразположени към нискокръвие... Та ако не ви понася, не го пийте често.
 - Ако консумирате много кафе, намалето го до 1-2 дневно, замествайте с безкофеиново, а тези, които са в застой въобще да го спрат за известно време. Към кафенцето може да си позволявате понякога сметанка или малко прясно мляко за подобряване на вкусовите качества... Можете да заместите кафята с натурално какао.
какао
сладкият убиец - за употребата на подсладител и вредата от него
 - Ако ви се доще да прегрешите с нещо сладичко или тестено, сторете го преди обяд и то с няколко хапки.
 - Трябва да консумирате ежедневно най-малко по 1 грам рибено масло, за предпочитане капсули "Ескимо 3". Съдържа незаменими мастни киселини, въздействаще върху сърдечно-съдовата система и т.н.. Хубаво е да се приема по време на хранене с белтъчини.
рибеното масло от искрица надежда
Diet for Pregnant and Nursing Mothers - тема на Милко Геогриев относно диетиране при бременни и кърмачки 
защо се пие рибено масло тема в Спайдърспорт
защо се пие рибено масло-2
омега-3 мазнини и интелигентност
статия за лененото семе и омегите
 - Задължителна е употребата на сурови ядки. Орехите са много подходящи. Бадем, лешник, слънчоглед... Соята и царевицата не са ядки. До 50-60гр на ден, понеже са въглехидратни и е желателно да се изконсумират до следобяд.Орехите намаляват риска от сърдечни проблеми с поне 15%. Богати са на омега-3 мастни киселини и на естествена форма на витамин Е (мощен антиоксидант!), фибри и протеини.
Внимание! Фабрично печените ядки (кашу, фъстъци, бадеми) съдържат много сол и хидрогенирани мазнини.
 - Зехтинът би трябвало да е  основен вносител на мазнини във вашето тяло при тази диета. Купувайте си само студено пресован и в тъмна бутилка (зелена обикновено). Информация за него - тук.
 - Закуската ви може да е от омлет с нещо си, айрян, плод, 2 пълнозърнести сухара с масло или кашкавалец. Но може и да е от кисело мляко с ленено семе, сусам, пшеничен зародиш или трици, които също са задължителни в дневното ви меню и е хубаво да ги изконсумирате по-рано. Необходимата дневна доза на изброените сурови и смлени добавки е поне 10 гр или 2 равни с.л. Може да ги добавяте в ястията си, салати, може да си ги накиснете от вечерта в киселото мляко и да добавите чаена лъжичка мед и така да закусите питателно. За глезотия са чудесни овесени ядки със сирене, задължително накиснати от поне няколко часа във вода с малко лимонов сок или капки оцет (за усвояване на минерали..)
питанка за  лененото семе
есенциални мастни киселини
пшеничните трици
покълнали храни
за сусамът и сусамовия тахан
 - Ако се чудите какво да ядете за закуски между основните хранения, добро решение е първата закуска да е ябълка, кашкавалец, омлет, а втората ядки. Бързо, лесно, удобно, калорично.
 - Не забравяйте, че това е високо-мазнинна диета. Мазнините ви трябва да са доста, не ги ограничавайте за сметка на белтъчините. Пример съм аз, който ям месо на воля, понякога забравям да добавя салатка, а и да гарнирам с нея, не добавям зехтин, пък не бива тъй.. А мазнините дават чувство за ситост, отгоре на това са полезни (зехтин, прясно краве масло, сметана...), затова не ги забравяйте и добавяйте. Винаги може да си намажете омлета с масло, да накълцате пържолата и да объркате със сметана (това не е за вечеря обаче!), да полеете зарзаватите със зефтин. Реално погледнато, не се ядат толкова много мазнини, просто  са много калорични.
 - Старайте се да ядете чисти меса, не колбаси разни, с неизвестно съдържание и най-вече соя. Луканка и суджук, сушеница може. Пушени, но не прекалявайте, че и там освен обилно вредно количество соль или разни консерванти съмнителни, та дори веднъж бях прочела нещо карамелово, не го познавам. Натурално най-добре.
 - Хапвайте зелени работи по-честичко - спанак, лапад, коприва, марули, броколи... Приятни за перисталтиката, с малко въглехидности. Омлет със спанак и сирене, копривена чорба със сирене и сметана, импровизирайте!
 - Ако ви се е прияло макаронено изделие, нека е пълнозърнесто.
 -Този режим на хранене пропагандира здравословно ядене на всички видове храни, с ограничение на част от тях. Затова резултатите от лишенията са бавни, но славни. Не се стресира организмът, не ви се образуват стрии, не ви висва кожата, всичко става постепенно, също както постепенно сте надебеляли. Колкото по-бавно се отслабва, толкова по-добре за вас! Отначало се свалят 2-3-5кг, след това по около 2 кг месечно, може и повечко,може и по-малко, зависи...
 - Хубаво е, ако не сте се погрижили за кожата си досега, да го направите в настоящия момент. Най-лесно и дори най-полезно е мазане (ежедневно) със зехтин на цялото тяло. За  мека кожа и подхранена такава. След баня, върху леко влажна кожа втрийте зехтин, объркан с някоъ балсам за тяло, че да ви мирише приятно. Наблегнете на проблемните си области, бедра, корем, ръце, паласки, масажирайте си ги по-интензивно дори... С масажа ще опознаете телесата си, няма да ви хареса сигурно и ще се амбицирате постоянно да добиете строен силует!
за бюстът
 -  друго не се сещам.


високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 1 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 2 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 3 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 4 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 5 част
високо-мазнотийска ниско-въглехидратнеста диета - 6 серия
диети - англ.
Виж целия пост
# 1
Ами как съм-зле. За седмица си върнах свалените 3 кг и сега наново. Но този път стриктно. Втори ден  -без зелен1уци даже. Така дано успея 10-на дни, после ще вкарам и зеленчуците+ сиренето.Алкохол-ниц,естествено. Наблюдавам,че като съм на НВД, от втория ден нататък започва едно страшно ходене до WC по 76576898- пъти на ден!
Виж целия пост
# 2
При мен НВД започна да действа. Чувствам се добре килограмите не намалят много, но обиколките да. Започвам да омеквам, страхувам се от увисване, правя упражнения.
Виж целия пост
# 3
 newsm10 Супер, радвам се за Вас!

АЗ пък се тестувах с онзи Мъ Търман. Всичко отговаря на НВД-то ,  с изключение на някакви сложни въглехидрати, дето да ги ям. Нишесте и скорбяла съдържат, ама не дочетоф кога и колко да ги ям. Но това важи май за 6-те дни. Абе не съм го проучил, че беше любопитно, но явно все пак това е моето хранене, онзи ден ядох картофени ньоки и щях да заспа, много тежко ми беше. Явно е, че сложният въглехидрат като варивата, чернохлебовите, овесените ядки, които ям понякога, са напълно в норма.
Само спорт да имаше, ех!  Sick
Виж целия пост
# 4
Ех, обичам си го ВМ-НВД-то. И действа при мен, макар и бавно, само после да не се оливах с ядене. Ще взема да се пробвам отново, което означава да махна картофите и черните содени питки, които нагъвам сега. И като са ми забранени млечните от всякакъв вид и род, трябва да остана на зеленчуци, месо, яйца и ядки. Но ще го направя!!!! Да речем от сряда - да си изпапам питката, дето си я омесих преди малко.

А всичко това не го ям, защото лекувам кандида, бях разказвала подробно в предишна тема.
Виж целия пост
# 5
Бях ти чела темата, Дивана, колко време мина, има ли подобрение, отзиви някакви да споделиш? Извинявай, ако си писала тампо тоз въпрос, не съм прочел точно това.  Blush
Виж целия пост
# 6
Бях ти чела темата, Дивана, колко време мина, има ли подобрение, отзиви някакви да споделиш? Извинявай, ако си писала тампо тоз въпрос, не съм прочел точно това.  Blush

Чувствам се добре. Вече 50 дни не съм пила нищо различно от вода и чай! В килограми са около минус 4,5-5 вече, може би е по-явно на сантиметри. (но това са килограми качени през зимата) Всъщност аз не съм реално на диета в смисъла на броене на калории и ограничаване - ям колкото ми се яде, понякога даже се лакомя, но ям само позволените храни. Тъй като се очаква отслабването да започне по осезаемо след като се излекува кандидата, смятам че нещата се развиват добре. Уф, дано, щото ми писна вече с тия килограми!
Виж целия пост
# 7
Да, дано! Де ще иде. Спортуваш ли нещо, за стягане на телесата?
Виж целия пост
# 8
Небесна, радвам се за новата тема, време й беше да се появи Simple Smile

ами и при мен неволи - здраво похапване в почивните дни и резултатът още не е заличен. И ми е едно тежко, подуто и гадно... Един въпрос - откъде се купува ленено семе? Досега това го пропусках, но май май има смисъл да се разтършувам.
Виж целия пост
# 9
При мен нещата не са кой знае колко добре, в неделя бях на кръщене и падна едно ядене Embarassed и веднага 1 кило отгоре Sad, няма да се оправя докато не почна голям глад newsm78
Виж целия пост
# 10
Да, дано! Де ще иде. Спортуваш ли нещо, за стягане на телесата?

 Embarassed Embarassed Embarassed Не, но май ще започна да ставам рано и да ходя на плуване и фитнес със съпружеството. Той ходи всяка сутрин, но тръгва към 7 часа, което е нечовешко за мен, при положение че на работя ходя към 10-11-12, както дойде..
Виж целия пост
# 11
Ивайла, ти в кой форум пишеш?! Какъв глад, какво кило? Ти чуваш ли се? Смяташ, че за едно ядене си качила 1 кг мас ли?  Crazy Ще припадам.
Гладувай, невежа!

Дивана, няма нищо по-хуйбаво от сутрешни гюмнастика. Въпрос на навик, ужасно полезен. Но поне да работеше до 22ч, щото до полунощ много тежко ти идва, прав си. Но можеш някакъв режим да измислиш все пак. 2 пъти в седмицата да ставаш рано, щото си струва усилието. Горещо препоръчвам да се активизира тялото със спортуване, така НВД има  прекрасен фефект.
Виж целия пост
# 12
Ивайла, ти в кой форум пишеш?! Какъв глад, какво кило? Ти чуваш ли се? Смяташ, че за едно ядене си качила 1 кг мас ли?  Crazy Ще припадам.
Гладувай, невежа!

Дивана, няма нищо по-хуйбаво от сутрешни гюмнастика. Въпрос на навик, ужасно полезен. Но поне да работеше до 22ч, щото до полунощ много тежко ти идва, прав си. Но можеш някакъв режим да измислиш все пак. 2 пъти в седмицата да ставаш рано, щото си струва усилието. Горещо препоръчвам да се активизира тялото със спортуване, така НВД има  прекрасен фефект.

Мога, мога. Не работя до полунощ, а до към 7 вечерта. А ходя на работа сутрин по-късно - в 10-11 часа, а като окъснея - и в 12.  Добре че нямам фиксирано работно време. Трябва да си обърна режима и да започна да си лягам рано и съответно да ставам рано. Защото сега си лягам в 2.
Виж целия пост
# 13
Ленено семе продават в хапотека и в здравословен магазин, дрогерия, подправков магазин. Wink
Виж целия пост
# 14
 Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия