Моля за помощ! Бяхме на плаж и детето изгоря.

  • 3 189
  • 12
Днес ходихме на плаж за два часа, като повечето време сме били или на сянка или в водата. Като се прибрахме всичко беше ок.
обаче по-късно по раменете, горната част на ръцете и коремчето. Намазах го с бебешко тоалетно мляко и не знам какво друго да направя! Няма диария, повръщане или Т. но аз се притеснявам. Като се прибрахме го намазах с кисело мляко(за всеки случай (така правеше мама на мен) обаче той ми каза че му е студено и го измих. Една съседка ми каза да го намажа с ракия или оцет обаче аз не смея. Моля ви ако някой знае как да го облекча да пише тук. Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Баня с хладка вода или  студен компрес,Алое гел и 1% хидрокортизон 1-2 дневно на засегнатите места.Ако детенце е много неспокойно и раздразнено-може и панадол преди лягане.
Ако се появят мехури не ги пукайте,защото може да се инфектират.
Гледайте да не го излагате на слънце докато не му мине за4ервяването.
За ракия и оцет забравете-само беля ще ви докара!
Виж целия пост
# 2
Вземи Пантенол - спрей , страшно облекчава и действа много бързо !  Hug
Виж целия пост
# 3
Вземи Пантенол - спрей , страшно облекчава и действа много бързо !  Hug
  Наистина много помага  Peace!
  А ако нямате денонощна аптека наблизо може и кисело мляко! Студенината и прочутата бактерия в киселото мляко успокояват и подхранват кожата!
Виж целия пост
# 4
Ох, той за сега е спокоен. Тъй като е късно и няма от къде да купя нито едно от нещата, които ме съветвате мисля да ми дам  Ефералган (само това имам) дано да свърши работа.
Виж целия пост
# 5
и аз знамсамо за киселото мляко...........а дефламол - той не успокоява ли........а нза ракията и оцета - нямам думи.......нали няма да му сложиш нито едно от двете Peace
Виж целия пост
# 6
Дефламолът при мен действа на по- тежки изгаряния. А Пантенолът е железен  Peace
Виж целия пост
# 7
Спокойно! Няма да го мажа нито с ракия нито с оцет! Аз имам Дефламол обаче е отворен преди няколко месеца, дали става? Преди време една аптекарка ми каза, че на мазилата (за външна употреба) нарочно има пишат срок на годност до 1 месец след отваряне (поради икономически причини, но иначе те си ставали. Дали да го намажа с тоя Дефламол?!
Виж целия пост
# 8
   Намажи го! Синът ми като се заля с вряла вода му намазах лицето с Дефламол, който беше отворен 2-3 месеца преди това! Няма страшно!
Виж целия пост
# 9
Докато не му мине при всяко иzлиzане го обличай с блуzка с дълъг ръкав и го мажи с крем поне фактор 60. То това с крема трябва да го правиш всеки ден, де...
Виж целия пост
# 10
Ок. До сега чаках някой да ми каже да го намажа с дефламол и сега ще го направя и ще го сложа да спи. Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 11
Чувала съм за ракията, но на Дияна не съм го прилагала. Моя мъж изгоря по-миналата седмица, маза се със спирт.
За хлапетата най-безобидно е киселото мляко, баня без сапун, Дефламол и подобни мазила.
Виж целия пост
# 12
Минахме ноща спокойно, нямаше проблеми. Сутринта като стана нямаше вече и зачервяване а един много приятен тен. Благодаря на всички, които се включиха!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия