Кое се маха на прахосмукачката, за да пере?

  • 1 264
  • 11
Имаме перяща прахосмукачка елит,но не можем да намерим упътването, та да разберем кое как се премества и кое се маха, за да изперем килими, диван и т.н.  ooooh! Ако някой знам, моля пишете, скоро ще съм на етапа "пробвам, пък каквото стане"   Grinning
Виж целия пост
# 1
Моята не е елит,но сигурно е на същия принцип!
Вътре се махат хартиените торби и би трябвало да има приставка за маркуча с която да се пръска и изсмуква водата!
Ако можеш да я снимаш и да я покажеш ще бъде добре!
Виж целия пост
# 2
snimkata
махнах филтъра,сложих вода, изсмуква, ама не става работата. Не знам дали трябва самия препарат да прави пяна и да пуска пяната.
Виж целия пост
# 3
Накрайника,който слагаш на маркуча трябва да има резервоар и в него разтваряш водата с препарата,а в самата прахосмукачка се събира мръсната вода.
Някъде трябва да има ръчка или нещо подобно,с което да пръскаш!
Виж целия пост
# 4
Най-вероятно резервоар е самата прахосмукачка, защото по едно време нацелих някое ниво на водата, при което почна да пръска, но беше за кратко. Мъркучът се слага откъдето духа въздуха на прахосмукачката, когато трябва да пръска, друг резервоар просто няма. А за изсмукването няма грешка, поне това успяхме да пробваме. друго , което ми идва на ум е да не би препарата да прави пяна и всъщност пяната да се пръска?  Rolling Eyes това вече са си мои нагаждания:) благодаря все пак Flowers Sunflower 
Виж целия пост
# 5
аз намерих упътване на моята прахосмукачка в Интернет. пробвай или се обади на елит от къде да си намериш упътване.
много съм против принципа на пробването)))
Виж целия пост
# 6
Не успях да намеря упътване, а майка ми така е наредила това, което дойде с прахосмукачката, че и тя не знае къде е. Вчера пробвах един комбиниран метод- на терасата пляснах килима, извадих маркуча и със сина ми пръскахме:) после изсмуках водата с прахосмукачката и килима вече е сух Laughing хем се забавлявахме, хем свършихме работа.
Виж целия пост
# 7
Нашата е Delongi и има един отделен резервоар, който се слага само, когато ще се пере-разделен е на две за вода и за препарат-от него само се пръска! А водата - мръсната я изсмуква в резервоара, където се събера и прахта, когато е на обикнобено чистене!
Виж целия пост
# 8
Не знам дали ще ти е от полза, но при нас е така (Филипс):
1. Слага се един резервоар с вода и препарат в нея, резервоара се свързва с тялото на прахосмукачката с едно маркуче (то се пъха в една дупка и края му - специален накрайник - щраква);
2. Накрайника за чистене на прах се заменя със специално приспособление, което има дълъго маркуче, и то се пъха в тялото на прахосмукачката. Въобще идеята е приспособлението, което впръсква да се захранва от резервоара, където е водата с препарата - доколкото виждам, при вас това е проблема.
3. Изсмукването на водата е на принципа на прахосмученето (само, че от специалното приспособление, заменило накрайника за чистене на прах), тя отива в тялото на прахосмукачката, но оттам трябва да е извадена торбата за прах.

Виж целия пост
# 9
 Момичета, разбрахме как става работата, брат ми си изми цялата кола отвътре.
Махал се само хартиения филтър, пълни се вода с препарат и маркуча се премества от страната, от която  въздуха духа навън.
Виж целия пост
# 10
Скъпа Миц,скоро няма да имаш прахосмукачка,ако продължаваш да "експериментираш".Влезе ли водо в ел.мотора отива но кино всичко.Имам перяща прахосмукачка Филипс Триатлон и никога не съм я подлагала на такива "зверства".Иди в магазина,където си я купила и поискай упътване,ще ти дадат.Аз бях загубила за климатика и ми дадоха.Престани с опитите да си прецакаш прахосмукачката,като гледам не е от най-евтините. Sick
Виж целия пост
# 11
Последното не беше прецакване, ами наистина разбрахме как работи Grinning Има предпазител под мотора и когато нивото на водата е по-високо, отколкото трябва, предпазителят се вдига, така че вода не може да влезе в мотора. Идеята е, че пръска само пяна. Може би Елит не трябва да я представят като перяща, защото килима или каквото се пере,само се навлажнява и после трябва да се изчака да изсъхне пяната преди да се започне със сухото почистване.  Общо взето същата работа като да си нанеса препарата върху килима с четката и после да си чистя с обикновена прахосмукачка. Все пак си е ясно, че ако искам наистина перяща прахосмукачка , трябва да си купя някоя с отделен резервоар. И майка ми се страхуваше да не развалим прахосмукачката с брат ми, защото сега тя я използва, но всичко е наред. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия