Моля ви за помощ, много съм объркана...

  • 2 387
  • 46
От 1 седмица сме на НАН АР, но започнаха колики и когато започва да се напъва, веднага след хранене повръща докато се оригва или когато започне да хълца...
Имам Фризозом, но не знам дали да почна да го давам него, не знам също какво значи 75градуса, как да ги определя точно...как да го приготвя...
Вече е на 17 дни, чудя се какво да правя, много сме объркани всички в къщи...
Ако може някой да ми обясни като на олигофрен, как да определя температурата за приготвянето, с биберони на Авент сме, НАН-на го пие с трети номер, защото въобще не се разтваря, ако може да мина на Фризото с какъв номер биберон ще е добре?
Много объркани въпроси, но се надявам да ме разберете, опитах да чета библиотеката, но почти нямам време.
Благодаря ви предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Фризовомът е кофти-Фелипе беше като замаян-не спираше да дъвче, да смуче и пр.
Ако повръща след ядене (не на фонтан, а да изтича от устичката)-може да й идва повечко храната, хълцането също може да идва оттам. Аз не съм привърженик на смяната на млеката, особено за малко бебе (освен ако не направи някаква алергична реакция).
За разтварянето на фризовома вече нямам спомени, а за НАН нямам опит  Confused
Пробвай да даваш малко по-малко количество мляко, в началото Фелипе хълцаше след всяко ядене, израства се.
А защо се напъва-проблем с акането ли? Ако е така, може би да слагаш 5 мл повече вода  newsm78
Виж целия пост
# 2
До вчера беше акането, но мисля, че от коликите се напъва...
Като се напъва веднага след ядене повръща, като почне да хълца  - също... Sad
Виж целия пост
# 3
Ния до 6-тия месец пи НАН АР и нямахме никакви проблеми, тъкмо напротив от него се оправи. С Омнеото повръщаше на фонтан. Нея също съм я слагала да спи под наклон, за да не връща и да се задави.
Ако бебка е в легло, повдигни матрака и сложи под негог одеало, на мен така ми казаха да направя.
След 40-тия ден я държах повече в кошницата точно поради тази причина.
Млякото трябва да е гъсто, а не рядко, заради повръщането. Не и давай с такава бибка млякото, много са дупките според мен и тя го изпива сигурно много бързо. И Ния пиеше с Авент.
Ако имаш други въпроси давай, насреща съм, ако мога да помогна.






Виж целия пост
# 4
ох, миличката, нямаш ли добър педиатър, който да те посъветва.
1. млеката не се сменят изведнъж, понеже детето ми беше доста проблемно и алергично ще ти кажа как правех аз по предписание на лекарката ми,
 ккогато искаш да въведеш Фризовома, към всяко хранене добавяш по 10 мл, докато стигнеш 1:1, не се дава чист Фризовом ей така.
другото, което ме притеснява е че е п-о добре да са Фризо 1 и Фризовом, а не Нан и Фризовом
освен това, на 17 дни да пие с биберон 3-ка е абсурдно, много е малко бебето и според мен затова повръща. Храни го с 1, бавно ако ще да е много бавно, така ще избягваш момента в който просто малката ще се е нагълтала с мляко.
Не споменава какво количество храна му приготвяш???
Виж целия пост
# 5
Няма начин НАН АР да мине през друг биберон освен през тройката, много са му големи гранулите, пробвах всички и 1 и 2 но не става... уф, пак плаче, след малко се връщам... Confused
Виж целия пост
# 6
Е това е абсурдно, как да не може, добре ли го разстваряш.
Бибка 3-ка е много. Разбивай го по дълго време и сложи например в 2-ка.
Както пита и Малена, по колко грама изпива?
А колики ще имате, на Ния продължиха до 3-тия месец.
Виж целия пост
# 7
Много го разбиваме, не минава през двойката, яде по 90 грама, днес я напънахме на 120, но втория път повърна...
Виж целия пост
# 8
Виж, когато има колики е много важно как и по колко храна поема. Намери начин да махнеш този биберон, Ходила съм поне 50 пъти при гастроентеролог и знам, че детето трябва да се храни бавноооооо. По малко и по-често ако не му стига, но за определени месеци си има дажби.
Виж целия пост
# 9
Няма начин това гадно мляко да се разтвори, няма...и с гореща вода и с хладка и със стайна температура - не, има си гранули и те запушват биберона, пробвах и аз да засмуча - не става и това е...
Тя яде бавно, за около 15, 20 минути..., но когато я вдигна да оригне, с оригването повръща, не винаги но един път на ден поне всичко връща, заради това исках да сменя на Фризо, поне четох, че то се разтваря напълно.
Съвсем се обърках вече, може би и повече от необходимото се притеснявам, но....
Виж целия пост
# 10
Като сложиш млякото в шишето сипи почти вряла вода и бъркай с вилица, аз така правех. Прави го малко по рано от часа за ядене, за да може да изстине млякото.
Не я насилвай със 120гр. давай и още малко по 90 гр. Повръща, защото и е много 120 грама. Направи това което те съветвам и смени бибата.
Като я нахраниш я дръж повече време изправена хубаво да се оригне и пак я дръж на ръце, ако искаш си я подпирай на рамото и я потупвай леко по гръбчето.
Виж целия пост
# 11
Ние се дохранвахме с НАН в началото. Използвах номер 1 на Авент, но бебка пиеше много трудно и бавно, затова преминахме на номер 2. Не съм имала проблеми с разтварянето. И според мен тройката е твърде голяма и вероятно пие много бързо. Ако не минава през двойка, опитай с този тип на Авент - с процеп, вместо с дупки и позволява да се контролира силата на струята.
Виж целия пост
# 12
Значи с вряла вода Hug, защото не пише на кутията с вряла, но прочетох на Фризото, че трябва да е 75г. на НАН пише само с охладена... newsm78
Виж целия пост
# 13
Ние се дохранвахме с НАН в началото. Използвах номер 1 на Авент, но бебка пиеше много трудно и бавно, затова преминахме на номер 2. Не съм имала проблеми с разтварянето. И според мен тройката е твърде голяма и вероятно пие много бързо. Ако не минава през двойка, опитай с този тип на Авент - с процеп, вместо с дупки и позволява да се контролира силата на струята.
На НАН АР ли сте били?
Виж целия пост
# 14
Ох, мъчно ми става като чета, защото Малена имаше зверски колики заради алергията.

Нан никога не съм давала и не знам каква е гъстотата. Да не би да трябва да е по-тола водата.
Малена пиеше Фризопеп, това е увасно рядко ляко и въпреки напъните от коликите, не е повръщала.
Според мен проблемът е в 3-ката биберон. Ти защо се спря на Нан? не знам какъв съвет да ти дам, не мога да видя млякото коеот даваш какво е и ткъде идва проблема, все трябва да има начин леко да облекчиш болките й.
Ако решиш да сменяш с Фризо, направи го последователно, както ти обясних по-горе и така докато 100% достигнеш количеството Фризо 1. Него можеш и със студена вода да го раздваряш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия