Избор на градина

  • 461
  • 4
Мили момичета, по предложение на тати се обръщам към вас за съвет. Имам дъщеричка на 2 год и 3 месеца. В момента е в частна градина в домашни условия с още 3 деца. Много съм доволна, но жената напуска градчето ни и градината се затваря.
При търсенето на алтернатива попаднах на градина, собственост на рускиня. която е много амбициозна и по старите руски методи инвестира в децата безумно много. Имам предвид занимания по музика, математика, език и околна среда, наравно с ежедневните игри. Това за моята дъщеря е прекрасно, защото тя е доста будно и любопитно дете, търсещо постоянно нови предизвикателства. Но... както винаги голямото но. Детето расте общо взето с иврит и малко български, а в градината говорят на руски.  Има и един допълнителен момент на прекалена (според мен) строгост, която аз донякъде уважавам, но не мога да преценя къде тя преминава в "гасене на детското пламъче" и погубване на радостта от живота на детето.
Това са моите колебания - от една страна наистина качествена градина по отношение на обучението, но на непознат за детето език и малко по-строго отношение, от това което тя е свикнала...

Какво мислите вие? За или против?
Виж целия пост
# 1
Моите не съм ги давала на мишпахтон (ако това имаш предвид), но определено е за предпочитане пред Вицо и Наамат! Това с рускинята звучи добре, стига наистина строгостта да не е прекалена. Хубаво е на детето да му се поставят някакви  граници, така и то получава сигурност, знае кое е позволено и кое не. Въпроса е да не се прескача нормата. Ти ще усетиш това по детето- дали отива там с желание. За езика- рускинята не знае ли иврит( дори с акцент)? Всички други деца руско говорящи ли са? Знаеш, че на тази възраст са като попивателни, но още един език би могъл да забави проговарянето- и така има още 2. Но ако трябва да избирам бих отишла на това, както я описваш, определено! Имам приятелки с руски метапелки и са доста доволни!
Виж целия пост
# 2
Тя в момента е в мишпахтон общо са 4 деца. Получи много внимание и любов, от което имаше нужда. Сега вече е на друго ниво, има нужда от нови сблъсъци. При рускинята са 12 деца с 2 жени и отделно учителите, които им водят заниманията, те идват странично. Примамливо е, признавам. А за езика не мисля, че ще има забавяне - тя доста плямпа, но се притеснявам да няма някакво объркване.
Виж целия пост
# 3
Тогава не му мисли много! Дори и да има объркване, ще е временно. Щом детето вече доста говори това няма да е проблем.
И аз съм се занимавала точно с тази възраст- учих психология итпатхутит ле гил а рах. (ама го написах) но в момента не се занимавам с това поради ред причини.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти Тали. Така направих. Обадих й се и от сега до началото на септември ще я водя в петъците, за да привиква. Ще бъда много внимателна и ще се "вслушвам" в детенце Simple Smile
А ти защо не работиш с това? Много интересно ми се вижда... С какво се занимаваш, ако не е тайна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия