Милумил и Аптамил

  • 1 643
  • 20
Въпросът ми, мили момичета, е - каква точно е разликата между тези два продукта? Не говоря за сравняване на състава, а най-общо - коя за какви случаи се препоръчва. Аз мислех, че Милумила е за проблеми с храносмилането, запек и т.н., защото на него пише, че е с пребиотици. И започнах да давам от него (че сме си малко проблемни с акането). После обаче прочетох и кутията на Аптамил и там също пише "с пребиотици".

Е тогава кое на какви деца се дава?
Виж целия пост
# 1
и дмете ам са мазни и доста засищащи, пробвахме и двете. от аптамила беба повръщаше и й се появи запек - взе да отказва. минахме на милумил - добре й понесе, спря запека и качи малко повече грамчета от нана(който ядехме преди).писна й милумила,вече сме на 6 месеца- от 2 е на хумана. но определено от тея 2 млека съм за милумила Peace
Виж целия пост
# 2
Милумилът е по-сладък и мисля , че е по - мазен от Аптамила.Дава се на деца , които даддават по-малко или са злояди.Мисля , че и двете са добри млека, но не са за проблеми като запек или нещо подобно.Ние сме били на Милумил и аз бях доволна от него , но като че ли по-добри отзиви съм чувала за Аптамила.Но което и да даваш е добро щом бебчо го приема не го сменяй. Peace
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми е злоядо и капризно дете. Когато кърмата ми спря пробвах няколко млека и нито едно не й хареса, а не само това, но и повръщаше, особено НАН-а. После купих кутия Милумил и го хареса. Е, не ядеше много, но той наистина е за злояди деца и все пак го ядеше. Когато дойде време обаче да сменим с Милумил 2 - той е доста миризлив - отказа го и купих Аптамил 2. С него обаче имаме проблем с повръщането и скоро смятам да я водя на гастроентериолог, за да видим какво ще правим.
Виж целия пост
# 4
Милумила наистина е за деца с проблемни стомахчета.След 5 опита с други млека стигнахме до него и съм безкрайно доволна,защото акането се нормализира.От Фризовома имаше дори повръщане,а на кутията пишеше,че помага в подобни случаи.Не знам дали е по-мазен от Аптамил(не сме го опитвали),но смятам,че е доста добро мляко и аромата му не е на желязо като всички останали! Grinning
Виж целия пост
# 5
Аптамил давай. Той по принцип не е мазен, в БГ просто млеката са по-различни, не знам защо. Милумил е за деца, които са лакоми и с цел да ядат по-малко. Има скорбяла, ориз, такива неща. Ако детето си яде нормално, няма нужда от Милумил. По-сладък е за тези, които не са с особен апетит. При всички положения Милумил е за деца, които имат някакви отклонения - злояди, дебелички, които лесно повръщат ,той е по-гъст и се задържа по-лесно. Аптамил според мен е най-доброто и ако нямате оплаквания, него ти го препоръчвам. Иначе и Милумил е страхотен, както и всички неща на Милупа. Но да свикваш детето на сладко без нужда според мен е излишно. Успех с избора  Hug
Виж целия пост
# 6
Ние сме на Милумил, на 2,5 месеца сме, не сме били на друго.
Снаха ми даваше такова на племенницата и каза 4е е доволна, педиатърката каза-добре.на Милумила пише за капризни деца 4е  е.разликата е 4е е с аромат на ванилия и малко по-слади4ко.Нямали сме проблеми със запек,ака си всеки ден детето.за килограмите-първия месец 1200, втория-1500, сега за 2 седмици-400г.педиатърката каза 4е е нормално.
Виж целия пост
# 7
Милумилът е по-сладък и мисля , че е по - мазен от Аптамила.Дава се на деца , които наддават по-малко или са злояди.Мисля , че и двете са добри млека, но не са за проблеми като запек или нещо подобно.
Peace
Яна беше на Аптамил, понасяше го много добре. Не сме имали проблеми с храносмилането или  запек.
Виж целия пост
# 8
 HugНИЕ СМЕ НА  АПТАМИЛ . НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ Laughing
Виж целия пост
# 9
Аптамил давай. Той по принцип не е мазен, в БГ просто млеката са по-различни, не знам защо. Милумил е за деца, които са лакоми и с цел да ядат по-малко. Има скорбяла, ориз, такива неща. Ако детето си яде нормално, няма нужда от Милумил. По-сладък е за тези, които не са с особен апетит. При всички положения Милумил е за деца, които имат някакви отклонения - злояди, дебелички, които лесно повръщат ,той е по-гъст и се задържа по-лесно. Аптамил според мен е най-доброто и ако нямате оплаквания, него ти го препоръчвам. Иначе и Милумил е страхотен, както и всички неща на Милупа. Но да свикваш детето на сладко без нужда според мен е излишно. Успех с избора  Hug

Блонди, нещо не можех да схвана - как така едновременно и за злояди и за лакоми деца?
Иначе темата ми е интересна и актуална, защото моят син намали АМ откакто минахме на Милумил2. Дали му е тежко и гъсто или ... и аз незнам какво?! newsm78 И как мислите, дали да пробвам с Аптамил как ще яде?
Виж целия пост
# 10
Започнахме с Аптамил - според мен той е по-мазен от Милумила, после минахме на Милумил НА, а сега сме на Милумил 3 - за след 8 месеца ! Според мен на Милупа са много добри продуктите и каквото и да дадеш няма да сбъркаш !!!
Виж целия пост
# 11
В началото бяхме на Аптамил1 - горкото дете, хвана го разстройство! След това бяхме на Нутрилон Омнео - не му хареса вкуса ли какво не знам, но на втората кутия се отказа от него, иначе нямаше никакви хранителни проблеми! Сега сме на Милумил1, да чукна на дърво - яде го къде по 120, къде по 90 или по-малко грама, но поне не отказва категорично да го вкуси! За мазното, наистина са мазни млека и трябва да се разтворят с много гореща вода или изключително много разбиване!
Виж целия пост
# 12
И Янето е на Аптамил2,няма проблеми,харесва си го.Аз освен Аптамил,друго не съм й давала,така че нямам база за сравнение....но от него съм доволна,бебата си ходи редовно до "памперса'Simple Smile.За милумила и аз знам,че е овкусен допълнително.
Виж целия пост
# 13
А да питам дали може ако детето направи 8 месеца да се дава още Милумил 2, а не 3.

Виж целия пост
# 14
Аптамил давай. Той по принцип не е мазен, в БГ просто млеката са по-различни, не знам защо. Милумил е за деца, които са лакоми и с цел да ядат по-малко. Има скорбяла, ориз, такива неща. Ако детето си яде нормално, няма нужда от Милумил. По-сладък е за тези, които не са с особен апетит. При всички положения Милумил е за деца, които имат някакви отклонения - злояди, дебелички, които лесно повръщат ,той е по-гъст и се задържа по-лесно. Аптамил според мен е най-доброто и ако нямате оплаквания, него ти го препоръчвам. Иначе и Милумил е страхотен, както и всички неща на Милупа. Но да свикваш детето на сладко без нужда според мен е излишно. Успех с избора  Hug

Блонди, нещо не можех да схвана - как така едновременно и за злояди и за лакоми деца?
Иначе темата ми е интересна и актуална, защото моят син намали АМ откакто минахме на Милумил2. Дали му е тежко и гъсто или ... и аз незнам какво?! newsm78 И как мислите, дали да пробвам с Аптамил как ще яде?

За лакоми, които ядат по много. Понеже има в него скорбяла от ориз, по-гъсто и тежко е и детето се наяжда по-бързо и с по-малко количество, сравнено с другите млека. Така поне е обяснено в швейцарския сайт. А за злояди - заради по-ароматния и сладък вкус и пак заради засищането. Пробвай с Аптамил  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия