АГ шейново - кажете за след раждането

  • 1 386
  • 17
Какво трябва да нося за бебето след раждането - освен помпата за кърма трябва ли да нося шишета и колко? А как стои въпроса със стерелизацията на помпа и шишета - кажете моля как е в Шейново, за да знам ?
Виж целия пост
# 1
Трябва да носиш памперси и кърпички за бебето...и дрехи за изписването.
Нищо друго.
Помпата първите дни не съм сигурна, че може да ти потрябва...
Виж целия пост
# 2
Ами аз си носех кърпички - голям пакет, 72бр и памперси. по-късно таткото ми донесе помпа, че бях със секцио и седях 5 дни и ми дотрябва. А и една биба за всеки случай. Шишета си имат там, не трябва ти да си носиш, а помпата си я миех с много гореща вода. Дрешките за изписането ми ги донесоха в самия ден.
Виж целия пост
# 3
Влажни кърпички за бебето, памперси, тоалетни принадлежности за теб, вземи си бебешко сапунче за миене на ръце, превръзки или лигнин, аз си бях забравила хавлиите  Rolling Eyes в бързината, така че ще е добре да си приготвиш всичко по отраничко и успех Flutter
Виж целия пост
# 4
А памперсите и кърпичките какви пакети и марки и по колко бройки newsm78 Бях чула, че за памперсите искали само на "Памперс"
Виж целия пост
# 5
И аз бях дочула, че само Памперс искали, но всички други мами от мойта стая дадоха други марки, а и нашият бебчо го изписаха с памперс "куча марка". Единственото условие е памперсите да са фабрично опаковани, а не насипно.
За помпата, както и за други такива принадлежности и да забравиш не е страшно - до Шейново има аптека, която е много заредена /е, мъничко са надути цените/, но оттам можеш да се снабдиш с всичко необходимо.  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз раждах там мин.година, но тогава нямаше такова нещо да искат само "Pampers",напротив казаха ми, че ползват всички памперси на куп, а не твоите за твоето бебе, затова купих най-евтините, но бебока го изписаха с перфектно дупе! Laughing Иначе както са ти писали мокри кърпички голям пакет и помпа на мен също ми дотрябва. Леко раждане!
Виж целия пост
# 7
Носих памперси и мокри кърпи,които така и не ми поискаха.Освен тях-дрешки за изписването,но тях ги донесе мъжа ми в деня на изписването-сметнах за излишно да ги размотавам с мен няколко дни.
Виж целия пост
# 8
За памперсите и мокрите кърпички съм съгласна, че трябва да се носят в началото. Помпата също се оказа полезна, особено в първите дни когато гърдите понатежат....А комплекта за изписване е нужен чак при самото изписване когато близките могат да ви го донесат заедно с вашите дрехи.
Относно стерилизацията на шишета - за съжаление така и не можах да получа еднозначен отговор от страна на акушерките. Едните ми казаха категорично, че няма нужда да се цедя, защото така и така ще ми носят бебка, а пъкна на други мами бяха разрешили да дохранват бебчетата си и аз ги виждах как се разнасят с шишета по коридорите....Явно може да се ползват, но аз лично така и не разбрах каква е системата, за да я споделя сега  Cry
Виж целия пост
# 9
Както са писали мамите по горе ... памперси и мокри кърпи за бебо... ако се драска и ръкавички може да дадеш да му сложат. Бях секцио и ми потрябва помпата , но ти трябва стерилизация само ако ще даваш изцеденото на бебо... ако се цедиш само за да си стимулираш лактацията не е нужно да стерилизираш... аз само мих помпата.
Виж целия пост
# 10
Памперси най-малко 20бр опаковани. Без значение от марката. Няма гаранция че ще са на твоето бебе. Мокри кърпички от големите пакети.
Виж целия пост
# 11
Мъжа ми ми донесе памперси и кърпички след като родих. Помпата ми потрябва през втората нощ след раждането, така че е добре да си я вземеш. На мен ми се наложи да се изцеждам на ръка, но в началото много боли  ooooh! Помпата не съм я стерилизирала, защото не съм давала на бебето да яде от шишето към нея.  Ако ти потрябва помпа, ще имаш и кърма, така че по-добре давай да суче. После ще ти е по-лесно вкъщи  Peace
Според мен залъгалките са излишни - няма къде да ги стерилизираш... Naughty

Бях си взела дам. превръзки само от къщи.
Виж целия пост
# 12
Трябваха памперси и мокри кърпи. в последствие ми донесоха и помпа за кърма, защото се наложи да останем малко повече, а гърдите ми бяха като бомби.

Виж целия пост
# 13
Нямаш нужда от шишета,там си имат.Трябва да носиш само памперси малък пакет и мокри кърпички.Аз дадох от средните пакетчета.Дрешките за изписването на бебчо ти ги носят в самия ден.Успех ти желая.
Виж целия пост
# 14
Носят се само пакет памперси и мокри кърпи.Помпа си вземаш само,ако имаш нужда от нея.Може да ти я стерилизират вкъщи, а там да си я измиваш с гореща вода.Колкото до мамите,които разнасят шишета с изцедена кърма в Шейново - това става най-вече за бебетата, които са оставени в кувиоз и не се носят на майките по стаите.На тези майки се дават стерилизирани шишета от самите акушерки,за да се хранят децата с майчино мляко.Когато трябваше да раждам миналата година ми казаха пакет 24 бр. памперси и 72 бр. мокри кърпи,нищо друго за детето.Дрешките за изписването се носят в деня на изпиването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия