За темпото на хранене

  • 392
  • 4
Никога не съм се замисляла по този въпрос...
Вчера дядо ми, който по принцип никога за нищо не ми се меси ей тъй, за спорта, каза, че съм хранела Силия прекалено бързо  newsm78
Когато кърмех- проблем нямаше. Шишето с мляко го пие бавно, защото съм й сложила биберон с малко дупки. Но твърдата храна?!  Thinking
Например- количество от около 200 г ядене го изяжда за не повече от десетина минутки. При положение, че само седи и яде, което е рядкост ( иначе все с нещо друго се занимава по време на хранене, но това е друг въпрос).

Имате ли наблюдения по въпроса?
Виж целия пост
# 1
еми имам, да.Станислав се храни от кухня-на обяд изяжда 2 бурканчета по 200 грама за не повече от 20 минути. Не знам бързо ли е, бавно ли е, ама при положение, че едното е супица и той само гълта като пате? newsm78
Виж целия пост
# 2
На обяд изяжда едно пюре 200- 220 гр  за около 10 мин, следобяд е по-бавен - но най-много 20 мин, защото му давам плодове на парченца и бисквитки и ги дъвче по-бавно. 
Аз не го занимавам с играчки докато се храни, седи си в столчето и си хапва, като реши, че не иска повече затваря устата ( и с кран не можеш да му я отвориш ) или бута лъжицата.

А защо се замисляш? За какво ще да е вредно, ако си хапва бързо...  newsm78
Виж целия пост
# 3
Преди по-бързо, няма и за 10 мин., но от както се храни сама е едно моткане, изсипване на лъжицата, качване на масата, да се добере до нещо- я нож, я ракия  ooooh!
Виж целия пост
# 4

А защо се замисляш? За какво ще да е вредно, ако си хапва бързо...  newsm78

Е, на мен ми става тежко и неприятно, когато се нахраня на бързо, затова...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия