Страх ме е!

  • 1 539
  • 29
Ох мамчета, ДЕНЯТ наближава и аз все повече започвам да се шашкам, и да ме хваща паниката! Отгоре на всичко, нямам никаква уговорка с доктор, който да изроди бебенцето ми и много се притеснявам как ще мине всичко. Мислех си да отида в Майчин дом, но не съм сигурна. Познавам там един лекар, Асен Николов се казва, ама той най-вероятно ще е отпуска точно когато ми трябва. Можете ли да ми препоръчате някой доктор, не е задължително да е в Майчин дом..... Уффф, голям страх!!
Виж целия пост
# 1
Спокойно, мила, не се шашкай! Денят наближава, напрежението расте, но ти си повтаряй всеки път, че ще родиш лесно и бързо. Това е най-добрата самотерапия. Аз съм правила така и с двете си раждания, и действително родих лесно и бързо и двата пъти.

За лекар - аз също не съм имала предварителна уговорка с никого. Може би така е по-добре! И двата пъти раждах при лекарите на смяна, нямам никакви забележки, вършиха си работата перфектно. То като се уговориш и платиш, пак не е гаранция, че ще мине всичко ОК.

Господ да ти помага и да те пази, кураж и не позволявай на страха да те превземе! Леко раждане! Peace
Виж целия пост
# 2
Не се страхувай само,моля те Hug. Виж моята ленти4ка Party 4акай си съвсем спокойно бебо да даде знак ,4е идва. Heart EyesА болката...тя 6те мине  bouquet.Успех
Виж целия пост
# 3
Аз не мога да ти препоръчам лекар, но искам да ти кажа, че чувтвото за страх ми е много познато. Не се притеснявай, мисли в положителна насока, че всичко ще мине добре и как след всеки изминал ден наближава мигът в  когато ще си гушнеш малкото съкровище.
Пожелавам ти леко раждане. Hug
Виж целия пост
# 4
Спокойно!!!Настрой се позитивно и всичко ще е наред!!!Леко раждане!!!
Виж целия пост
# 5
Няма от какво да се притесняваш - това е най-естественото нещо, което ще те направи истинска жена!
А след това животът ти се променя невероятно в една чудна и емоционално запълваща посока, така че - ОЧАКВАЙ с нетърпение, а не се страхуваи!

П.С. Аз също нямах лекар!
Виж целия пост
# 6
То и мен, с вс. наближаващ ден ме е страх все повече, но се надявам вс. да завърши благополучно. Пожелавам ти го и на теб   bouquet
Виж целия пост
# 7
спокоино и мен ме бе6е страх но вси4ко мина и замина и сега си гу6кам беб4ето Heart Eyes
Няма от какво да се притесняваш - това е най-естественото нещо, което ще те направи истинска жена!
А след това животът ти се променя невероятно в една чудна и емоционално запълваща посока, така че - ОЧАКВАЙ с нетърпение, а не се страхуваи!

П.С. Аз също нямах лекар!
Виж целия пост
# 8
Спокойно,всичко ще е наред PeaceТака или иначе като тръгне веднъж няма накъде да ходиш.Това беше опит за шега HugА съвсем сериозно-и аз нямах уговорка с лекар,така или иначе като отидеш тези,които са на смяна това им е работата!Ако искаш да се уговаряш,направи го на място,с дежурния екип.Иначе рискуваш да случиш на недоспал лекар,който си вдигнала от сън,примерно.
Какъвто и вариант да избереш,желая ти леко раждане!
Виж целия пост
# 9
Не се страхувай - по принцип и аз изпитвам същото, тъй като ми предстои и на мен след няколко седмици, но раждането е естествено нещо и природата е направила така, че всяка жена да може да го понесе. Не се тревожи, а се опитвай да си представиш хубавите моменти после. Всичко друго ще трае един миг! Като съвет обаче - откажи се от Майчин дом. Овреме потърси друга болници - не е важна толкова уговорката с лекар, важното е да не си в Майчин дом!!!!! Съвета ми е такъв. Ако имаш възможност - Шейново, Св. София и или болница Лозенец.
Аз лично съм в Шейново и имам изрична уговорка с д-р Тодор Димитров, той следи бременността ми и така и аз съм много по-спокойна, разчитам че той ще е тук, всичко е планирано и това ми дава увереност и много оптимизъм.
Виж целия пост
# 10
Лично при мен страхът беше породен от незнанието - едно е да четеш, да ти разказват, друго е да си го изпитал. Сега вече мога да кажа, че раждането не е чак толкова страшно. Ако беше така най-малкото никой нямаше да се "навива" за второ дете. На мен до някъде ми помогна 1). посещението на болницата, в която щях да раждам, там те разхождат и обясняват къде какво се прави; 2). четене на много материали за раждането и разглеждане на снимки и филми. И все пак не можеш да се подготвиш реално. В крайна сметка се оказа много по-леко и лесно, отколкото си го представях.
Успех и леко раждане!   bouquet
И после да се похвалиш!
Виж целия пост
# 11
Всички ни е било страх преди раждането, това е съвсем нормално. Мисли позитивно и си прави планове за дните, които ти предстоят когато се появи бебчето. Всичко ще мине и ще си една щастлива мама Hug
Леко раждане ти желая Peace
Виж целия пост
# 12
Спокойно колежке smile3503 , нормално е да сме изплашени и притеснени поради причината, че ни предстои нещо за което няма как да се подготвиш предварително. ОК - четем, питаме и така, ама то няма 2 еднакви раждания, така че можем само да предполагаме какво ще е. Само да идва и да минава и да си гушкаме бебоците, пък нали казват всичко се забравя.
 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51
                              УСПЕХ ти желая и много късмет
 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51
Виж целия пост
# 13
Съвсем нормално е да те е страх. И аз съм минала по този път. Споко, най-важното сега е да мислиш позитивно и най-вече за това, че съвсем скоро ще можеш да прегърнеш едно малко съкровище. Леко раждане  Hug
Виж целия пост
# 14
Спокойно, всеки минава през страха и кошмара от неизвестното, но накрая чувството е неописуемо, за това по спокойно, и си мисли че всичко ще мине без проблем, и то ще мине така  Joy 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия