И сп "9месеца" захранва рано!

  • 1 577
  • 20
Купих си списанието си и стигам до следната статия: Малък ококорен пумпал - Вашето дете на седем месеца! Четох, четох и бум таблица за дневния режим на хранене на седем месечно бебе:
Храната се разнообразява
В началото на седмия месец още едно кърмене се замества с нова храна. Това е попарата, която се приготвя от сухар, масло и обезсолено (!) сирене. Тя е много вкусна, хранителна и повечето деца я изяждат с апетит. Тъй като е по-бавносмилаема, най-добре я давайте сутрин в 10 ч., а следващото хранене да е след 3 ½–4 часа. От тази възраст на детето разнообразявайте менюто и със супа от зеленчуци или с бульон от крехко пилешко или телешко месо. Те възбуждат апетита и са богати на минерални соли. Но тъй като хранителните качества на супата и бульона са недостатъчни, не ги давайте в голямо количество и в никакъв случай надробени с хляб като самостоятелна храна. Дневното количество да е около 30 мл. Добре е супата или бульонът да се консумират преди пюрето. По-голямото им количество (около 50 мл) се препоръчва само при деца с намален апетит, като се консумират 15–20 минути преди хранене, за да стимулират апетита.
Давайте на детето през ден по половин твърдо сварен жълтък и месно-зеленчуково пюре. Не забравяйте плодовата каша и плодовия сок.
От голямо значение за правилното храносмилане е колкото може по-рано, още от 7-ия месец, детето да се научи да яде по-твърди храни – бисквита, коричка от пшеничен хляб и др. Вашето дете яде бисквита, ако му я подадете.

Няколко страници по-нататък попадам на друга статия със заглавие: Само с кърма до 6-ия месец, където авторът препоръчва горещо кърменето до 6 месец и късното захранване! Много харесвам списанието, но явно си противоречат! То е ясно, че авторите са различни, но все пак си мисля, че едно такова списание би трябвало да има единна политика по въпроса!
Утре ще има лекция в училището им по въпроса за захранването и ми е много любопитно какво ще говорат!
Виж целия пост
# 1
Мдааааааа, те май във всеки брой пробутват разни неща за ранното захранване Confused
Забелязах обаче, че в "Аз и моето бебе" в юлския брой има статия от мама на алергично дете, която разказва за късното захранване... /Да ги похваля де, защото откакто чета бебешки списания май това е първото подобно, което срещам/  Wink
Виж целия пост
# 2
Да и аз го четох! но се чуда дали да не им пишем?
Виж целия пост
# 3
И те ли......до кога така незнам вече #Cussing out
Поне медиите да са малко по-информирани Confused
Виж целия пост
# 4
 smile3507 smile3507 smile3507
И те,и те ,и то отдавна. WinkА като си представя,че го купувах това списание.Влизане във форума си трябва,иначе няма спасение.Ако може още от родилното луканки да хапват,най-добре ще е.Бисквитки-повечето от които с хидрогенирани растителни мазнини-това е най-подходящата храна за бебетата на 7 месеца Twisted Evil
Виж целия пост
# 5
организираме се да ходим няколко майки на училището им  утре по темата и ще докладваме!
Виж целия пост
# 6
То е ясно, че авторите са различни, но все пак си мисля, че едно такова списание би трябвало да има единна политика по въпроса!
Утре ще има лекция в училището им по въпроса за захранването и ми е много любопитно какво ще говорат!

моля те, питай ги директно! ужасно съм любопитна какво ще ти кажат! Ох, чак ми се иска да се завлека там с бебка, ама сигурно ще е лудница... И за писмо съм навита или имейл, да приготвим и да им го пуснем, подписвам се веднага... Бремелинките с какви гладни очи гълтат информацията от това списание и как го цитират като светая светих, мани-мани...
Виж целия пост
# 7
Добрютро bowuu
Виж целия пост
# 8
Ще ни се (ние сме 3 мами) и ние да отидем, че сме доста неориентирани и объркани от купищата информация, която сме прочели и чули  newsm78 Дали ще ни пуснат без да сме записани?  newsm78 И някой бил ли е на такава лекция вече? Дали си струва?  newsm78
Виж целия пост
# 9
И ние не сме записани! така че идвайте! Да направим агитка!
Виж целия пост
# 10
Аз със сигурност ще ходя, преди кърмаческата среща до ВДК, че много ми събудиха любопитсктвото и броя на списанието мисля да взема, че наистина е интересен, понякога и аз се чудя, защо още давам пари за това списание!
Виж целия пост
# 11
Забелязах обаче, че в "Аз и моето бебе" в юлския брой има статия от мама на алергично дете, която разказва за късното захранване... /Да ги похваля де, защото откакто чета бебешки списания май това е първото подобно, което срещам/  Wink
I aз останах приятно изненадана от списанието и статията.Единствено ме подразни,че дават схемата за алергични деца,а би трябвало за всички да важи.Даже мислех да пиша в редакцията...
Виж целия пост
# 12
Момичета, разкажете утре моля ви се Praynig И задължително ги питайте дали са чели Националния план за хранене, тъпаците му с тъпаци #2gunfire Жълтъка през ден, просто ме уби #Cussing out
Малко офф: някоя от вас да има юлския брой на списание Мама, трябва да са писали за Отвореното писмо и протеста, а около нас никъде го няма Sad
Виж целия пост
# 13
Извинявам се, че въпросът ми не е много по темата, но ето това:
От тази възраст на детето разнообразявайте менюто и със супа от зеленчуци или с бульон от крехко пилешко или телешко месо. Те възбуждат апетита и са богати на минерални соли. Но тъй като хранителните качества на супата и бульона са недостатъчни, не ги давайте в голямо количество и в никакъв случай надробени с хляб като самостоятелна храна. Дневното количество да е около 30 мл. Добре е супата или бульонът да се консумират преди пюрето. По-голямото им количество (около 50 мл) се препоръчва само при деца с намален апетит, като се консумират 15–20 минути преди хранене, за да стимулират апетита.

ме накара да се зачудя: Наистина ли не е добре супата да се дава на отделно хранене? Аз давам супичката от кухнята с 1 сухар към 17,30-18 ч. Струва ми се че ако давам супа на обяд преди пюрето, няма да го изяде цялото...
Извинявам се отново за ОФФ-а
Виж целия пост
# 14
Не знам за захранването, отдавна не ги купувам, но им писах скоро възмутително писмо. Относно лекциите им всеки вторник, където авторитетни акушерки от реномирани болници ме дезинформираха относно правилното кърмене и заради тях за малко да кърмя по-малко и от месец и че следвайки напълно противоположни на техните съвети едвам закрепих положението, кърмейки 9 месеца с помпа. Засегнах малко и ранното захранване и СЗО и Националния план. Отговориха ми, че ще ми отговорят в бр. 125, което е след 2-3 месеца. Кой знае колко луда ще ме изкарат в него. #Cussing out

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия