залежалите пюрета на Нестле

  • 744
  • 13
В детските кухни на Красна поляна и Западен парк от миналата седмица се дават като "помощи" от общината, две кутии по 250 мл на Нестле (каши, супи и др.).
Малката, но важна подробност е, че срокът им на годност изтича след броени дни. От 1 август кухните не работят, така, че кутиите с детска храна не могат да бъдат използвани тогава, когато няма да има прясно сготвена храна.
Невероятната "благотворителна" акция на Нестле явно е с цел да се отърват от застоялата по рафтовете храна, като я изтеглят от търговската мрежа и я пробутат на децата хранещи се в детските кухни. Пардон, има вариант дори и общината да е платила за това  Mr. Green
Колко много се прави за децата в тази държава, невероятни, направо нечовешки усилия да се подобри живота на нашите малки съкровища  Twisted Evil
Всъщност вече няколко майки ми се оплакаха, че децата не са харесали безплатният "подарък".
Защо ли?!
Важното е, че все пак има малко реклама за Нестле, макар и не най-добрата  Laughing
Виж целия пост
# 1
децата просто не са харесали тези продукти, а не че са отлежали.
Виж целия пост
# 2
Стига глупости! Все ще намерите кусур, да не ви даде човек нещо  ooooh!
И от магазин съм купувала храни малко преди да изтече срока, нали е все още В срок, мислиш ли, че е написан случайно, винаги се дава аванс и храната може да се яде дори след него (не съм давала след срока, но на практика е така).
Какво предлагаш? Да спрем да ядем храна, ако не й остава 1 година от срока ли?

Не разбирам защо във всяко нещо трябва да търсите под вола теле ...
Виж целия пост
# 3
Нестле е най- гаврещата се с децата фирма за храни, за която съм чувала.......нали руснаците ги съдиха, че използват ГМО .........без да са ги обозначили на етикетите на детските пюрета......кой знае какви други опити си правят с децата в Африка или други бедстващи райони, където пращат храни..........
Виж целия пост
# 4
Браво secretgarden! Много точно се разбрали смисъла на посланието!  Grinning
Виж целия пост
# 5
Неслучайно в половината цивилизован свят кърмачките бойкотират Нестле - точно заради некоректните им практики на реклама и пласиране на бебешки храни.
Неотдавна имаше и случай, при който в няколко европейски страни властите принудиха Нестле да изтеглят от пазара милиони литри готово за пиене течно адаптирано мляко, защото беше замърсено с някакъв непозволен химикал.
За съжаление не всичко, което се продава в магазина, е най-доброто за потребителя. Ако пък се подарява или дава безплатно, трябва допълнително да се внимава, мисля аз.
Виж целия пост
# 6
По-добре, отколкото да ги изхвърлят, нали? Щом са в срок на годност - не виждам никакъв проблем. Никой не е казал, че тези храни трябва да се ядат в месеца, когато кухнята не работи.
Виж целия пост
# 7
Аз никога не бих яла храна ,на която крайният срок на годност изтича след 2дни -дори и след 20дни да е! а какво остава да дам на малко дете.не бих рискувала,дори да  е "подарък". Naughty
Виж целия пост
# 8
Аз никога не бих яла храна ,на която крайният срок на годност изтича след 2дни -дори и след 20дни да е! а какво остава да дам на малко дете.

хляб, сирене, месо не ядеш ли?
Виж целия пост
# 9
Ами и на нас ни дадоха такива "подаръци" и малката въобще не ги хареса...казвам просто за статистиката - ако има мъници, на които са им харесали мога да дам и нашите.
Виж целия пост
# 10
Нестле е най- гаврещата се с децата фирма за храни, за която съм чувала.......нали руснаците ги съдиха, че използват ГМО .........без да са ги обозначили на етикетите на детските пюрета......кой знае какви други опити си правят с децата в Африка или други бедстващи райони, където пращат храни..........
Какво е ГМО?
Виж целия пост
# 11
Генно Модифицирани Организми
Виж целия пост
# 12
работя във фондация. нестле са дарявали бая неща именно с итичащ срок на годност. за всяко от нещата, които са ни дарявали, са предостаяли протокол от ХЕИ, указващ, че съответната стока има разрешение за използване още 6 месеца, например. не виждам нищо лошо в това. ако, обаче, имаш и най-малкото съмнение за качестото на продукта, който ти се дава, просто не го използвай. до момента ние не сме имали издънки с нестле, което не значи, че няма да има за в бъдеще. но пък гранзиозни заключения, касаещи децата в африка и т.н. вече ми идват в повечко. шъ мъ прощавате, ама е така.
   bouquet
Виж целия пост
# 13
Ей, наистина все кусури намирате! Не ви ли е ясно, че производителите на детски храни и лекарства винаги се презастраховат в крайния срок на продуктите си? Аз също не бих дала пюре с изтекъл срок на годност, но давам с изтичащ . Има една тънка разлика, м?!
В нашия град един от детските магазини често пуска на половин цена пюрета, каши и млека с изтичащ срок на годност. И свършват моменталически, нали се сещаш...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия