мога ли да дам ананас ?

  • 9 957
  • 19
на 5 месеца  12 дни сме .Ядем плодови,зеленчукови и месни пюрета и всичко много ни харесва.Мога ли да дам пасиран ананас - пресен ?На пюре и сок ги яде ,но са купени
Виж целия пост
# 1
 Мисля, че може. Аз започнах да давам ананас, беше по-голям, но го пасирах. Внимавай само, че остават гадни влакна, които не успява да смели пасатора.
Виж целия пост
# 2
Според нашият педиатър цитрусови, екзотични и мъхести плодове не трябва да се дават до годинка защото до тогава организмът е много податлив на алергии. това обаче не важи за купешките продукти тъй като при тях фабрично е извлечено веществото което предизвиква алергията, така че сама реши  дали да рискуваш или да почакаш още малко.
Виж целия пост
# 3
Аз до годинка не бих дала.
Виж целия пост
# 4
мисля да го бланширам и тогава да го пасирам и дам.Какво ще му пречи толкова,вече е опитал кайсии и банани - все пресни и нищо му няма newsm78
Виж целия пост
# 5
Спада към алергените, често дава реакция след приемане, иначе нищо му няма, но да го изядеш ти  Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз до годинка не бих дала.

И аз.  Naughty
Виж целия пост
# 7
е чак пък до годинка,....много сте крайни . Flutter
Виж целия пост
# 8
е чак пък до годинка,....много сте крайни . Flutter


Е, ти пък за къде бързаш ? След като е алерген, не мислиш ли, че е по-добре да се презастраховаш, отколкото от любопитство да докараш на детето някоя беля, ей тъй, за спорта ?  На 5 месеца сте все пак
Виж целия пост
# 9
след годинка Hug
Виж целия пост
# 10
а защо е алерген ?Какво съдържа ,че е алерген?
Знае ли някой?  bouquet
Виж целия пост
# 11
Ние сме на 1г. и 1м. и още се притеснявам да дам пресен ананас, портокал или киви. Мога ли вече да се "престраша"?  Thinking
Виж целия пост
# 12
Аз май дадох ананас около годинка  newsm78 На твое място бих изчакала още някой друг месец
Виж целия пост
# 13
Ние сме на 1г. и 1м. и още се притеснявам да дам пресен ананас, портокал или киви. Мога ли вече да се "престраша"?  Thinking


Престраши се, но наблюдавай внимателно за реакции, аз първо дадох киви след годинката, понесе го добре, пък и кивито е много полезно  Peace
Виж целия пост
# 14
а защо е алерген ?Какво съдържа ,че е алерген?
Знае ли някой?  bouquet


Ами цитрус е, това не е ли достатъчен отговор на въпроса ти   bouquet
Цитрусите не се препоръчват до годинката. В западните държави се дават и преди това, но те пък не отглеждат ябълки, примерно, всяка държава си е индивидуална в захранването, там климата е друг и организмите им са се приспособили според климата и продукцията която консумират. Има статии по въпроса, ако ти е любопитно разрови се в гугъла  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия