Въпроси за мами, които са имали напречно или седалищно положение на плода?

  • 5 281
  • 26
Моята палавница сладка  преди финала реши да проявява характер и се обърна напречно( настрани). Проблема е обаче, че тя продължава да се върти и в някои моменти се измества в седалищно ( с главата нагоре).
Практиката тук е да се прави секцио само при напречно предлежание, а седалищните ги пускат да раждат нормално. Аз лично никак не искам секцио, бях си подготвена за нормално раждане, без упойка и т.н. както първото ми такова, да ама явно малката си има свой план по въпроса, та исках да попитам според вас ако мога да настоявам за секцио при седалищно да го направя ли или да предпочета нормално?
Досега не ми стоеше този въпрос на дневен ред и тъкмо започвам да проучвам въпроса с това какви са рисковете от нормално седалищно раждане и какви от секцио. 
Освен това ако ми споделите дали на някой са му правили механично преместване на плода ( май  desi  беше споменала) и какво е било усещането, ще ми е много полезно.

Знам, че шанс да се обърнем и нормално има, но аз просто искам да съм информирана предварително ако се наложи да избирам.
Благодаря ви!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей!На мен ми обърнаха плода механично,но не беше в последния момент ,а  някъде в седмия месец.Бебето беше напречно разположено.Усещането не е кой знае колко неприятно,но все пак.Просто лекарят завъртя бебето отвън през корема,като натискаше силно.Незнам дали е най-доброто решение,при раждането бебето беше увито в пъпната връв,а водите ми бяха зелено-кафеви (не съм преносила,родих точно на термин).Може и  да няма връзка,но аз не съм сигурна.
Моя приятелка роди по естествен път седалищно разположено бебе.Но си мисля,че в този случай е по-добре секцио.
А е съвсем вероятно бебето да се обърне в нормална поза даже и съвсем накрая.Дано съм ти била полезна.Желая ти успех!
Виж целия пост
# 2
Аз съм чела, че бебчето newsm30 може и в последния момент да се обърне newsm32, така че не се притеснявай. Моето също беше седалищно в 7-я месец, но се обърна. Имаш още време, така че СПОКО и всичко ще е наред  newsm51 newsm51 newsm51 newsm51  love001  love001  love001  love001.
Виж целия пост
# 3
С втория ми син раждането ми беше кошмарно точно поради причината, че беше седалищно.
След 18 часови мъки и опити да го обърнат както трябва (което е много болезнено) започнаха да се губят тоновете на детето а аз бях с кислородна маска и посиняла.Вече бяха подготвили залата за секцио когато започнаха напъните и не можаха да ме резнат но от това тежко раждане детето едвам се възстанови, доста време беше в интензивното.
Определено ти препоръчвам секцио, ние за малко да си заминем и двамата....
Виж целия пост
# 4
Чувала съм,че седалищното раждане протича много трудно дори при едри мами с широк таз.Така че секциото май е за предпочитане,освен ако не рискуваш и не извадиш късмет бебо по време на раждане да се завърти или да му помогнат.Не че го харесвам секциото-мноооого е гадно чувството(особено след пълната упойка едвам се съвзех),но при мен сега се налага и от други обстоятелства-имам си сърцебиене,освен че бебето ми не може да си намери място-ту застава напречно,ту седалищно,първото ми раждане завърши със секцио,а и съм мнооого дребна.Така че нямам избор.Но сега ще раждам със спинална....да съм в съзнание.Както и да го кажа.... мноооого ме е страх,направо не знам как се хванах на това....Каквото и да решиш,стискам ти палци и много,много късмет при раждането ти желая.... newsm10
Виж целия пост
# 5
При второ раждане бебето може да се върти до последно, дори в хода на раждането може да се обърне пак. Така че е добра идея да проучваш, но вземането на решение може да отлагаш до започването на раждането, ако не си съвсем сигурна какво предпочиташ.
При седалищното положение изключително важна е позата на детето - има различни видове седалищно предлежание, като най-добър за нормално раждане е дупето напред и двата крака до главата. Така дупето поема функцията на главичката, не позволява пролапс на пъпната връв и може с по-голяма доза увереност да се опита нормално раждане. Най-лошата позиция е с краката надолу (все едно дали двата или само единия) - при това положение абсолютно се препоръчва секцио. Ти си раждала веднъж нормално, т.е. тазът е изпробван и ако бебето не е с много голямо тегло, вероятно шансовете ти за нормално раждане при подходяща седалищна позиция на бебето са добри. Но - всичко това естествено трябва да се обсъди с лекаря и да се решава в движение, според промените в картинката.
Напречното положение изисква или ръчно обръщане (с готовност за спешно секцио), или секцио - няма начин за вагинално раждане.
Виж целия пост
# 6
Да те карат да раждаш нормално при седалищно предлежание на бебето е лудост, но това е мое мнение. Аз бях по същия начин и в 34 г.с. се установи, че бебка е седалищно. Гинекологът ми /на който имам огромно доверие/ ми каза, че показанията ми са за секцио, защото имам малко околоплодни води и бебка е голяма, т.е не може да се обърне и вероятността това да стане е 20%. Той позна и аз раждах секцио. Желая ти успех и ако имаш доверие на лекаря го направи, но лично аз смятам, че не е нито добре за майката, нито за бебето да раждаш нормално при такива индикации.
Виж целия пост
# 7
Мони беше първо напречно ,после се завъртя е стана седалищно ,после пак напречно абе въобще не си намери място това дете  Laughing
И накрая доки каза че понеже съм дребничка а бебо е едричко ще се ражда със секцио и така и стана.Родих с пълна опойка и мн. лесно излязох от нея след 5 дена бях вече се стабилизирала ,дори ни изписаха по рано с 1 ден  Wink А добрече родих по този начин че иначе щях бая да се озоря със тоя моя шишко  Laughing
Виж целия пост
# 8
Здравей!На мен ми обърнаха плода механично,но не беше в последния момент ,а  някъде в седмия месец.Бебето беше напречно разположено.Усещането не е кой знае колко неприятно,но все пак.Просто лекарят завъртя бебето отвън през корема,като натискаше силно.Незнам дали е най-доброто решение,при раждането бебето беше увито в пъпната връв,а водите ми бяха зелено-кафеви (не съм преносила,родих точно на термин).Може и  да няма връзка,но аз не съм сигурна.
Моя приятелка роди по естествен път седалищно разположено бебе.Но си мисля,че в този случай е по-добре секцио.
А е съвсем вероятно бебето да се обърне в нормална поза даже и съвсем накрая.Дано съм ти била полезна.Желая ти успех!

Благодаря ти за информацията, само да те питам това първо раждане ли ти беше? Освен това само ли тръгна детето на термина или индуцираха? И още едно въпросче в коя посока завъртяха бебето- по часовниковата стрелка или обратно? Един или двама лекари ( т.е имаше ли и вагинално "поддържане" на шийката)?
Питам тези неща защото четох за начините на обръщане и ми е интересно.
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Аз съм чела, че бебчето newsm30 може и в последния момент да се обърне newsm32, така че не се притеснявай. Моето също беше седалищно в 7-я месец, но се обърна. Имаш още време, така че СПОКО и всичко ще е наред  newsm51 newsm51 newsm51 newsm51  love001  love001  love001  love001.

Проблема при мен е, че допреди една седмица ( в 34 г.с.) бебето си беше нормално, обърна се след това. Аз също знам, че може и в последния момент да се обърне, но аз имам много контракции и се очаква да родя по-рано ( лекарите казаха при терми 21 август - ако можеш изкарай поне до 21 юли, после може всеки ден да се роди). Та затова се притеснявам, да не тръгне по-рано раждането, а бебето да е напречно.
Благодаря ти все пак!  bouquet
Виж целия пост
# 10
С втория ми син раждането ми беше кошмарно точно поради причината, че беше седалищно.
След 18 часови мъки и опити да го обърнат както трябва (което е много болезнено) започнаха да се губят тоновете на детето а аз бях с кислородна маска и посиняла.Вече бяха подготвили залата за секцио когато започнаха напъните и не можаха да ме резнат но от това тежко раждане детето едвам се възстанови, доста време беше в интензивното.
Определено ти препоръчвам секцио, ние за малко да си заминем и двамата....


Аз точно от това се притеснявам. Нямам преки впечатления от лекарите, при които ще раждам като специалисти ( в смисъл, че съм ходила само по време на бременността), а и коментари от познати за същите нямам, та не знам доколко са опитни за да ръководят едно седалищно раждане. newsm78
Благодаря ти за мнението!  bouquet
Виж целия пост
# 11
При второ раждане бебето може да се върти до последно, дори в хода на раждането може да се обърне пак. Така че е добра идея да проучваш, но вземането на решение може да отлагаш до започването на раждането, ако не си съвсем сигурна какво предпочиташ.
При седалищното положение изключително важна е позата на детето - има различни видове седалищно предлежание, като най-добър за нормално раждане е дупето напред и двата крака до главата. Така дупето поема функцията на главичката, не позволява пролапс на пъпната връв и може с по-голяма доза увереност да се опита нормално раждане. Най-лошата позиция е с краката надолу (все едно дали двата или само единия) - при това положение абсолютно се препоръчва секцио. Ти си раждала веднъж нормално, т.е. тазът е изпробван и ако бебето не е с много голямо тегло, вероятно шансовете ти за нормално раждане при подходяща седалищна позиция на бебето са добри. Но - всичко това естествено трябва да се обсъди с лекаря и да се решава в движение, според промените в картинката.
Напречното положение изисква или ръчно обръщане (с готовност за спешно секцио), или секцио - няма начин за вагинално раждане.

Ох Хедра аз съм сигурна какво предпочитам  Mr. Green Ама дребния маймун не спря да се върти Simple Smile За последните 3 дена се завъртя 4 пъти. #Crazy И много се притеснявам да не ми го направи този номер точно по време на раждането, дори и да е застанало нормално преди това. Да не говорим, че като се обърне напречно имам чувството, че направо ще ми пръсне корема.
Иначе аз в четвъртък съм на видеозон, ще го видим накъде е точно, макар че гаранция няма.
Благодаря ти за полезната информация!!  bouquet
Виж целия пост
# 12
Mamazori, Anette и  laki, благодаря ви много и на вас за коментарите!   bouquet
Засега ще проучвам, да видим какво ще стане. Аз се притеснявам, че ако тръгнем да го обръщаме ръчно, както имам много контракции пак на секцио ще свършим.
Ама шило в торба седи ли, както казваше баба ми  Laughing Mr. Green
  bouquet
Виж целия пост
# 13
Tandoori,първо раждане ми беше и да,бебето само си тръгна да се ражда с болки и леко пукване на мехура и изтичане на водите.Случайно стана ,че се роди точно на термина.Само един лекар извърши  "завъртането" и нямаше поддържане на шийката,само отвън през корема.Само не съм напълно сигурна в коя посока го завъртя - като че ли по посока на часовниковата стрелка,ама тогава честно казано не съм мислила за това.Смятам,че за посоката на завъртане е имало значение от коя страна е била главата.
Според мен каквото и да се наложи е важното ти и бебето да сте добре.
Виж целия пост
# 14
Tandoori,първо раждане ми беше и да,бебето само си тръгна да се ражда с болки и леко пукване на мехура и изтичане на водите.Случайно стана ,че се роди точно на термина.Само един лекар извърши  "завъртането" и нямаше поддържане на шийката,само отвън през корема.Само не съм напълно сигурна в коя посока го завъртя - като че ли по посока на часовниковата стрелка,ама тогава честно казано не съм мислила за това.Смятам,че за посоката на завъртане е имало значение от коя страна е била главата.
Според мен каквото и да се наложи е важното ти и бебето да сте добре.

 Благодаря ти за изчерпателния отговор! Наистина права си, че има значение как е било застанало бебето.
Дано реши най-после накъде иска да стои  Mr. Green  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия