да попитам за пералнятя

  • 976
  • 5
най-накрая вече си имам пералня  newsm44 newsm44 newsm44
ето тази http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=688625&cat=60&f=3660
обаче, някои работи не са ми много ясни  Embarassed
например, в книжката навсякъде пише и в магазина ни казаха, че е 6кг+3кг, а на стикера на пералнята е 6кг+4кг.  и аз реших, че е 4-ри newsm78
и 850W/h много ток ли е или малко? /това го има за една програма, която си харесах, но не мога да разбера дали е икономична или не/ newsm78
Виж целия пост
# 1
явно в магазина са сбъркали - 4 кг  си е пише го и в сайта. всички перални със сушилни имат тази разлика и моята /аристон/ е с такова съотношение. което означава че ако пуснеш 6 кг. сухи дрехи ще ти ги изпере но няма напълно да ти ги изсуши или нешо подобно трябва да го пише в книжката.
850 вата е много малко според мен за пералня - това е икономична програма, пералните гълтат по принцип много ток а това е по-малко от киловат за час. ако програмата ти е за пране на 30 градуса нормално е да ти хаби толкова малко ток.
Виж целия пост
# 2
значи няма да се развали, ако суша 6 кг, така ли? просто няма да ги изсуши до край?  Rolling Eyes
а за тази програма не се сещам за колко градуса беше, но е  редуване на пране и кснене и продължава 3 часа
Виж целия пост
# 3
значи няма да се развали, ако суша 6 кг, така ли? просто няма да ги изсуши до край?  Rolling Eyes
а за тази програма не се сещам за колко градуса беше, но е  редуване на пране и кснене и продължава 3 часа

 е гледай да не я претоварваш все пак не е хубаво. пък и като я наблъскаш за да ти ги изсуши ще трябва да пуснеш по-дълга програма за сушене, а все пак имай предвид, че сушенето гълта страшно много ток.
а тази програма дето е 3 часа е егати дългата програма - на моята най-дългата е около час и половина. не знам програмата с предпране колко е защото не я ползвам но не вярвам да е по-дълга от 2 часа
Виж целия пост
# 4
Переш една пералня, вадиш половината и ги сушиш на 2 пъти дрехите. Иначе ще излязат мнооого намачкани дрехите, нямат пространство, трябва свободно да се движат.
Виж целия пост
# 5
Переш една пералня, вадиш половината и ги сушиш на 2 пъти дрехите. Иначе ще излязат мнооого намачкани дрехите, нямат пространство, трябва свободно да се движат.

ти така ли правиш - че то е голяма занимавка бе маце - по-добре да ги простреш да съхнат, кво ще вадиш, ще слагаш ooooh! #Crazy
просто не напълваш догоре казана - пускаш на пране и след него сушене и готово. аз нагласям моята за през нощта - хем хаби по-малко ток, хем на сутринта имаме чисти бельо, чорапи и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия