.....или за опитите да ни изместят от сърцата на децата ни !

  • 2 839
  • 26
....Не , че според мен е възможно , но е доста дразнещо. Става дума естествено за свеки.Според мъжа ми си въобразявам ,но аз знам, че не е въобразяване , просто го усещам във всяка нейна дума и постъпка.ТЯ ДА Е НАЙ - ДОБРАТА( всичко позволява на детето , "не и се карайте , тя е малка ,не разбира..... и т.н), КАКВОТО ВИДИ , ЧЕ НИЕ ПРАВИМ И ТО ЗАБАВЛЯВА ДЕТЕТО , ВЕДНАГА И ТЯ, ПОСТОЯННО СЕ НАТИСКА ДА Я ГЛЕДА , и ДЕТЕТО ВИДИТЕ ЛИ КАТО НЕЯ МРАЗИ ДА ХОДИ БОСО ПРЕЗ ДЕНЯ и оше един куп работи , които в момента ми убягват.Ще кажете обикновенна ревност , а може би не.....Сега като се замисля , моята баба прилагаше същите приоми спрямо мен и моята майка.
Виж целия пост
# 1
Каквото и да прави според мен е обречена на неуспех  Mr. Green На практика това не е възможно, ако детето има любовта и вниманието на родителите си. Освен това ти не можеш да си нон-стоп с него / тях ... по-добре наистина някой близък да се грижи за детето през това време. Няма нищо лошо детето да обича бабите и дядовците си, даже е чудесно. Не се самонавивай.  Peace
Виж целия пост
# 2
Ако свеки не обръщаше внимание на детето, пак щеше да си недоволна, като обръща- що обръща  Laughing
За мен това, което пишеш е нещо нормално и никой не се опитва да измества друг, ако не ти харесва, ограничи контактите им, въпреки, че не го смятам за редно ...
Виж целия пост
# 3
I az sam se chuvastvala po sashtia nachin s moiata svekarva.Kogato sme si v Bg i deteto e dosta vreme u tiah,tia pravi vsichko vazmojno da pokaje che deteto reagira i haresva vsichko na koeto se radvat i te!Ili prosto mu se povtariat neshta,koito toi daje ne razbira,no gi izsiva kadeto sedne i stane-nali e hlape.Men sashto tova me drazni.Ne  e zadaljitelno da dominirash pred maikata za da si dobra baba.A i revnost ima estestveno,no tova e normalno da go chuvstvash.I osobeno kato se ligavi vnucheto totalno,taka che posle sas sedmici ne mojesh da go vkarash v putia!!
Nalagai se i ti i tova e.
Виж целия пост
# 4
Работата на бабите и дядовците е да си лигавят внуците!  Mr. Green
Сега сериозно - едва ли го правят с цел да изтласкат родителите от сърцата на внуците си. Просто хората им се радват, а ги лигавят, защото не са отговорни за възпитанието им - т.е. могат да им позволяват всичко това, което са забранявали като родители. Peace

Писна ми да съм строга майка, искам да съм вече баба!  #Cussing out
Виж целия пост
# 5
....Не , че според мен е възможно , но е доста дразнещо. Става дума естествено за свеки.Според мъжа ми си въобразявам ,но аз знам, че не е въобразяване , просто го усещам във всяка нейна дума и постъпка.ТЯ ДА Е НАЙ - ДОБРАТА( всичко позволява на детето , "не и се карайте , тя е малка ,не разбира..... и т.н), КАКВОТО ВИДИ , ЧЕ НИЕ ПРАВИМ И ТО ЗАБАВЛЯВА ДЕТЕТО , ВЕДНАГА И ТЯ, ПОСТОЯННО СЕ НАТИСКА ДА Я ГЛЕДА , и ДЕТЕТО ВИДИТЕ ЛИ КАТО НЕЯ МРАЗИ ДА ХОДИ БОСО ПРЕЗ ДЕНЯ и оше един куп работи , които в момента ми убягват.Ще кажете обикновенна ревност , а може би не.....Сега като се замисля , моята баба прилагаше същите приоми спрямо мен и моята майка.

ПрАви го, zащото ти й го поzволяваш  Wink
Виж целия пост
# 6
Дразнещо е наистина,но уверявам те има и други по-дразнещи неща които може да направи една свекърва и направо си се отървала леко  Mr. Green.Опитай се да не му обръщаш такова внимание и не го натяквай постоянно пред мъжа ти да не вземе той да започне да се дразни.
А твоята баба успя ли да измести майката от сърцето ти?
Виж целия пост
# 7
Моята майка е същата. Мисля, че е до характер, а не толкова до родствени връзки. Някои хора държат да убедят всички останали, че са най-добрите в еди-какво си и че всичко положително е постигнато единствено заради тях. Може би те дразни повече, защото ти е и свекърва. Но най-важното е ти да си убедена, че си единствена и незаменима за детето си. Това, че бабата повтаря вашите забавления означава, че:1. не познава толкова добре детето, че да може да му измисли други забавления 2. дори и негласно признава, че вие знаете как да го забавлявате по-добре
На сравненията като "обича ... точно като баба", аз отговарям "то май половината деца на тази възраст обичат ...  точно като баба ти". Освен това, всичко положително е наследено от нашия род (както и по-горе писах, невъзможно е да се допусне, че някой друг има принос), всичко отрицателно е наследено от другия род (пак по същата причина  hahaha). С такива хора и да говориш, и да не говориш, полза няма. Просто не й се връзвай!  Тя сигурно дори не усеща, че те дразни.
Виж целия пост
# 8
Аз пък си мисля, че така се опитват да установят някаква връзка, родственост. Аз съм потърпевша на спор от кого ми е косата  Mr. Green - като виновни за тази коса бяха включени баби, прабаби, сестри на баби и дори приятелки.  Mr. Green Сега всеки от родата вижда нещо общо с Фелипе (дори  само в мечтите си)-спял като еди кой си, бял като другиго... Има и по-кофти неща
Виж целия пост
# 9
Бабите са такива. Не знам коя баба не лигави внучето си.
Аз си го обяснявам с факта, че нашите деца приличат на нас. Т.е. раждаме, идва мама, поглежда бебето и възкликва "ах колко прилича на теб". А после кой знае какви мисли нахлуват в главата й. Може би се подмладяват, може би се връщат години назад, и си спомнят трепетите си на млади майки.
Аз сигурно ще бъда същата когато Дияна порасне, и живот и здраве си има дечица.
Виж целия пост
# 10
Честно казано, ни най-малко не ми е неприятно подобно поведение. И майка ми, и свекърва ми постъпват така и мисля, че е нормално. Ние сме майки и се грижим за нуждите на децата си, а те са баби и глезят внуците си. Не го правят, за да те изтласкат, игнорират или нещо подобно - това е необходимост, заради много фактори - като започнеш от това да открият общи черти със себе си (нима е лошо да преоткриваш себе си в децата и внуците си  Thinking) до там,  че да знаеш, че малкото човече пред теб е дете на твоето дете (част от теб, която ще продължи самия теб).
Лично аз не съм първа приятелка със свекърва ми, но ми е страшно приятно, когато шушулките я гушкат и целуват или още със слизането от колата, като идем при нея, започват да крещят "Бабоооо.", или пък на тръгване се тръшкат за нея. По същия начин е и с моята майка. Това не означава, че ме обичат по-малко. Точно обратното - означава, че те по принцип са способни да обичат и да изразяват чувствата си, което пък ме радва.
Виж целия пост
# 11
И баща ми глези страшно много Мони, но мама си е мама и никой не може да ме замести..хи хи.

Понякога съм се дразнила много...особено когато я научи да не се вози в количка, ами я носеше на ръце.. Crazy бях откачила и то от собственият си баща. На който съм му казвала, че не искам да е така и т.н. и т.н...Еми не и не....Нищо не промених..съгласяваше се с мен и после пак същото Confused


Няма да те измести, децата винаги ще си обичат бабите по свой си начин, а мама и тате са съвсееем друга България Laughing Wink
Виж целия пост
# 12
Прекарвай повече време с детето си, обръщай й внимание, води я на интересни места, чети й книжки....сигурна съм,че си прекрасна майка, но сигурно си заета и свеки се възползва!

Кратък пример с мен-прекалено съм заета и нямам никой тук да ми вземе малката от ръцете освен мъжа ми Blush Но Стела ме обожава, меко казано Heart Eyes Само с татито си оспорваме първенството Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Аз мисля, че бабите са, за да глезят внуците си. А родителите да възпитават децата си. Не мен ми е приятно, когато свекърва ми или майка ми угаждат на дъщеря ми или я научат на нещо ново. Аз лично имам страхотни спомени от детството с баба ми, при която можех да правя неща, забранени при родителите ми. Не мисля, че така някой измества децата от сърцата на родителите. Това е абсурдно и ме може да стане, освен ако родителите просто не са си зарязали децата.
Виж целия пост
# 14
Абе доста зор ще види които и да е да измести майка от сърцето на дете.

Иначе моя свекър ми пусна репликата: "Те някои деца повече бабите си обичали от майките. Нашата знае ли се..." и аз  Shocked но го отдавам на преклонната му възраст. 

А като стане въпрос за глезене, ела виж майка ми  Laughing пукат се от лиготия с малката. Беба е Принцесата и се угажда по всеки възможен начин. Но аз се кефа на това. Защото и аз съм била глезкана като малка и ми е било много приятно  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия