ДЦП

  • 4 159
  • 10
Здравейте,
имам бебе на 3м. Родена е 34 ГС. Нашата педиатърка ни изпрати на невролог, там ни поставиха 2 степен увреждане на двигателната система от възможни 4. Сега ходим на рехабилитация системата по която ни рехабилитират се нарича "ВОЙТА" . Ако някой има информация или е преживял подобно нещо, моля да ми пише.
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Трудно ми е да ти обясня с прости думи, ще опитам. Проблемът при такива деца, е, че отделни мускулни групи са в спазъм,а други- са атрофирали. Това затруднява движението.
Методиката на Войта има за цел възстановяване на двигателната функция на базата на рефлекторно пълзене и рефлекторно обръщане. НАнася се дразнене върху определени ключови точки- пета, вътрешна повърхност на бедрото, рамото. След месеци настъпва двигателен отговор от долния крайник към трупа, шията и главата. Постепенно детето започва да придърпва крачето към коремчето и изтегля трупа и ръчичките напред- учи се да пълзи.
Следващ етап е изработване на рефлекса на опората и крачката.
Дано съм била полезна , успех!

Тук има мама рехабилитатор, нека се включи и тя.
Виж целия пост
# 2
диагноза "детска церебрална парализа" се поставя най-рано на година и 1/2...до тогава има реална възможност за пълно възстановяване. методът Войта, по мои наблюдения е много полезен и помага. Beep горе-долу ти е обяснила за какво става въпрос. аз само ще допълня, че ДЦП е увреждане на мозъка и Войта-та цели, чрез тези специални техники, да създаде нови връзки в мозъка, които да компенсират увредените. не зная дали обясних добре:oops: ако не си ме разбрала, ще се пробвам пак.

не виждам от къде си, но ако си от София, значи ходите в клиниката на Чавдаров. ние водим дъщеря ни там от 3-ия месец/сега е на 8/. също имахме 2-ра степен ЦКС. сега сме напред с двигателното развитие. не зная какво точно те интересува...ако имаш конкретни въпроси - питай...можеш да ми пишеш и на ЛБ.
ако се справяш с английския - ето ти един добър сайт за Войтата:
http://www.vojta.com/cgi-local/ivg_eng.cgi?id=101
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите
Радвам се да разбера, че от терапията има положителен ефект. Надявам се бебетата да започнат да подскачат така  #Milti
Виж целия пост
# 4
Забравих да кажа, че съм от София и посещаваме клиниката на доктор Чавдаров. Терапията ни е от 13ч. Ако желаеш може да ми пишеш на e-mail adresa.
Виж целия пост
# 5
И моето детенце ходи на тези масажи. Той имаше доста проблеми, лежа по болниците и не искаше да прави нищо - нито да  се обръща, нито да посегне кьм играчка. Сега е на година и 8 мес, проходи на година и 5 мес, но вече ходи хубаво. Той имаше 3 степен ЦКС в началото.
Не се притеснявай, бебетата, родени преди термин, имат нужда от малко повече грижи, но всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 6
А какво означава фибродисплазия?
Че на нас ни препоръчаха да ходим на масажи/гимнастика, защото малкия имал данни за такова чудо Sad
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Biby
А какво означава фибродисплазия?
Че на нас ни препоръчаха да ходим на масажи/гимнастика, защото малкия имал данни за такова чудо Sad



http://health.yahoo.com/health/ency/adam/001234
Виж целия пост
# 8
Дано да ви помогна със следващата информация. Преди 2м. оставих бебчо при баба и дядо в Силистра - от където съм. Отдавна знам, че там се провежда убучение по плуване и реших да се поинтересувам и да го запиша /тогава беше на 5м./ та няма да се впускам в подробности - записах го. Оказа се че тези процедури се правят за деца с ДцП каквито бяха  останалите дечица. Майките бяха от вътрешноста на страната и с направление от личен лекар посещаваха процедурите, които  са безплатни. Доколкото разбрах и от майките и от персонала - д-р Стойкова и рехабилитатори ако детето навреме започне тези процедури има доста голям напредък в движенията. Персонала е безкрайно любезен, просто нямам думи, аз бях много доволна, но моето бебе е здраво и това беше за профилктика. Доколкото аз разбрах в тази клиника Чавдаров май също се използва този метод, ако някой се интересува мога да изпратя координати за информация. Имах и някаква книжка, ама не мога да я открия.
Виж целия пост
# 9
Госта бях аз
Виж целия пост
# 10
Ми6и и аз съм родом от Сс. Ако знаеш как ме хвана яд като рабрах че единственото място където мога да водя толкова малко бебе на плуване е родния ми град, а аз съм толкова далеч от там Cry Но не знаех, че е за деца с ДЦП.
Колкото до плуването и ДЦП...използва се като поддържаща терапия...има много добър ефект и се препоръчва, но трябва да се води от специалисти. Чавдаров има цяла статия по въпроса за плуването и лечебната езда, в която се обяснява как може да се навреди, ако сам човек се заеме с подобни дейности.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия