Септемврийче,още малко във корема ми постой, килограмките поне до три преброй!

  • 23 232
  • 293
СЕПТЕМВРИ   2006
Мили дами, както се казва - време не остана... още 3-4 седмици и дружно щ епрекрачим в 9ти месец! Най-важното до тогава е - да имаме чудесни резултати от всички изследвания, бебковците ни да наддават в килца без да бързат да се запознават с нас и, разбира се, ако някоя от нас тръгне да ражда - целият късмет и позитивна енергия от темичката ни да бъдат с нея!!!!!!!!!
Като начало нека стиснем палци на Бори-ана!


Mama Igi-август-33г-София-2ро бебе
 tsur4e-01.09-27г- Англия-1во бебе
bandi-02.09-София-1во бебе stork-girl, Шейново
 Noah-02.09-29г-Холандия-2ро бебе
 сладурче-02.09-Варна-2ро бебе
 walentine-02.09-26г-Пловдив-2ро бебе stork-girlродилен дом "Весела"
lilisha-02.09- 28г-София-1во бебе stork-boy Шейново
 Алина-03.09-28г-Бургас-1во бебе stork-girl
 nase24-03.09-33г-София-2ро бебе
 petka -03.09-35г-Велико Търново-2ро бебе
Dennis-03.09-27г-София-1во бебе stork-boy I АГ "Райна Княгиня", д-р Деновска
 diman-03.09-36г-София-1во бебе stork-girl
stes-04.09-31г-София-2ро бебе, Шейново stork-girl
Свет - 04.09-.....- Добрич stork-boy
 hot chocolate-05.09-София-2ро бебе stork-girl
 Lessyy-05.09-28г-София-1во бебе stork-boy
 Polinbg-05.09-29г -София/Пловдив-1во бебе stork-girl
 jeana-dark-05.09-25г-София-2ро бебе stork-girl
 mertzy-05.09-31г-София-1ви бебета stork-girl stork-boy
 Bori-Ana06.09-31г-Русе-2ро бебе
 Кимбърли 06-09- 31г-София-2ро бебе
 dvv-06.09-21г-Варна-1во бебе stork-boy
 Мария х.-06.09-28г-Варна- 2ро бебе stork-girl
 ileo-08.09-24г-София-1во бебе stork-boy
Чочи 08.09-26г-София-1во бебе stork-boy Шейново
 маминка- 17.09.-35 г- София-2ро бебе stork-boy
 Jesy-09.09-София-2ро бебе stork-girl ІІ градска, д-р Угрински
 Мама Кари-09.09-Бургас-24-2ро бебе
irinii-10.09-28г-София-1во бебе  stork-boy Шейново, д-р Велев
muckata10.09-22г-Русе-1во бебе stork-girl
mari anka-10.09-29г-гр.Стамболийски-2ро бебе stork-girl
 мила 84- 12.09-22г -София-1во бебе Окръжна болница  stork-girl
 АFRODITA-12.09-31г-Варна-2ро бебе
 Кала-12.09-2ро бебе
 pepta-12.09-27г-Варна-2ро бебе stork-boy
Dessy1-12.09-28г-Провадия-2 ро бебе stork-boy
 sparky-12.09-София-1во бебе stork-girl
ive1ina-14.09-26г-Ст.Загора-1во бебе stork-boy
 е.t.-13.09-25г-София-1во бебе  stork-girl
мери -13.09-33г-София-2ро бебе Света София
 assia-14.09-26г-София-2ро бебе stork-girl Майчин дом, д-р Диков
LIBRA- 14.09.-25г-Варна- 1ви бебета stork-girl stork-boy
 radosty22-14.09-Добрич stork-boy
Аetera14.09- 19г-Ямбол-1во бебе stork-girl
ivakrasiva 14.09 -27г - София - 1 во бебе stork-boy Правителствена болница, д-р Станев
 cocolina15.09-30г-София-1во бебе stork-boy
 prysila15.09-36г-Варна-2ро бебе stork-girl
нина011715.09-Варна-1во бебе
 denise15.09-25г.-Рим-1 во бебе stork-girl
das 15.09 37г София, 2ро бебе stork-boy
 nessi 220616.09.-26-София-1во бебе stork-boy
 Mrs.G 17.09-31г-САЩ-1во бебе stork-girl
 вихронрав17.09-27г-София-2ро бебе
 slanced17.09-29г-Плевен-1во бебе
Дони972 17.09 - Стара Загора - 1во бебе stork-boy
 Mari7718.09-28г-София-2ро бебе
 лулова 18.09-28-София-1во бебе stork-boy
Steffi19.09-30г-София-1во бебе stork-girl
 Vesito19.09-31 г.-София-2ро бебе stork-boy Шейново, д-р Нецов /д-р Ковачева/
 Veselka75 19.09-30г-Пловдив-1во бебе stork-boy
 ziyah19.09-28г-София-1во бебе stork-girl
Anqy-20.09-33г-София-2ро бебе
 Алекса -20.09.-24г-София-1во бебе stork-boyСв.София
 bambi76-20.09-29г-София-2ро бебе
никол5-20.09-23г-Бургас-1во бебе stork-boy
 ellyst-20.09-30г- Бургас-2ро бебе stork-girl
Кика- 20.09-София-2ро бебе stork-boy
 Eva77-21.09-28-София-1во бебе  stork-boy
bazel 21.09 36г - София - 1во бебе stork-girl Шейново
 Cveti-22.09-23г-София-1во бебе stork-boy Майчин дом, д-р Диков
 Дидонка-22.09-25г-Кърджали-1во бебе
 Ста_нимира-22.09-София-1во бебе stork-boy
 Алфира-22.09-37г-София-1во бебе stork-boy Св.София, д-р Янакиева
 cazo-23.09-27г-София-1во бебе stork-girl
 MariaF-23.09-27г-Белгия-1во бебе stork-boy
 Каролина-23.09-28г-Канада-1во бебе stork-boy
Ави-23.09-35г-София-1во бебе stork-boy 2ра градска болница
 Кукумявка под прикритие - 23.09 - 32 г - София - 1 во бебе stork-girl
 Веси27-23.09-27г-София-1во бебе  stork-girl
 Cvete_m-24.09-29 г-Варна- 2ро бебе АГ др- Атанасова stork-boy
мама Калина-24.09-София-1во бебе
дилИпилИ- 25.09 -28г-Германия stork-boy
 hella-25.09-34г-Варна-3то бебе stork-girl
 gerchoni-26.09-28г-Русе-1во бебе
 Stelitka-26.09-29г-София-2ро бебе, Правителствена болница
 Tinaina-26.09-26г-Дрезден-1во бебе
 She-26.09-26г-Варна-1во бебе stork-boy
svetlodara - 26.09 - 28г- София- 1во бебе
 Yani-27.09-26г-София-2ро бебе stork-boy Св.София, д-р Гогова
 yoli_plam-27.09-24г-Шумен-1во бебе
 Sesiliq- 27.09-28г-Мюнхен-1во бебе
 viki81-27.09-Пловдив-1во бебе stork-girl
eni-27.09-Русе-1во бебе stork-boy
carrigan 27.09 - 24Г-София - 1во бебе stork-boy
 доникая-28.09-23г-Варна-1во бебе stork-boy
 ева78-29.09-28г-София-1во бебе stork-girl
 Lililili-29.09-Благоевград-2ро бебе stork-boy
Picky- 29.09-27г-София-1во бебе stork-girl
Desssy-30.09-21г-София-1во бебе stork-boy Шейново
 Catnadeen-29-30.09-30г-София-2ро бебе stork-girl
 Avana-30.09-Пловдив-1во бебе stork-boy
 кари1-30.09-31г-София-1во бебе
 пламена - 30.09- 22г-Русе-1во бебе stork-boy
[/size]
!!!ВАЖНО!!! Вписаните в този списък момичета са задължени да изживеят красива, безпроблемна и увенчана с щастлив край през септември 2006 бременност.

НИЕ СМЕ 104 МАМЧЕТА И ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ ОЧАКВАМЕ НАЙ-ЗДРАВИТЕ, КРАСИВИ, УМНИ И РОДЕНИ С КЪСМЕТ 106 БЕБЧЕТА, КОИТО ПО ПРЕДВАРИТЕЛНИ ДАННИ ЩЕ СА:
32 ИЗНЕНАДКИ 42 МОМЧЕНЦА 32 МОМИЧЕНЦА две двойки близначетаПОЛЕЗНО!!!
Женска консултация и задължителни изследвания
Вашето бебе онлайн
Вътреутробно развитие на бебето - размери по седмици
СПИСЪК ЗА БЕБЧО И МАМА
СПИСЪК - "ГОТОВАТА ЗА БОЛНИЦАТА ЧАНТА"
ПОДРОБЕН СПИСЪК ЗА БЕБЧО
ПЕДИАТРИ В СОФИЯ

НЕКА СЕ ПОДГОТВИМ...
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хигиена-дрехи-пособия
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хранене
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-болести и неразположения
С БЕБЕТО У ДОМА /от Ави/

Седалищно прилежание на бебето1
Седалищно прилежание на бебето2
Седалищно прилежание на бебето3 /предоставени от Катнадийн/

Нашите снимки за да добавяме снимки към албума ползваме този сайт и регистрация
www.snimka.bg
потребител: septemvri
парола:2006

.
Предишни теми

От някъде надничат и септемврийските бебоци 2006
 Време бързо ти мини е септември доведи
Септемврийските момичета цъфтят като кокичета
Мартенички вързахме бели и червени - септемврийчетата носим здрави и засмени
Пролетното слънце се подава - септемврийското ни бебче шава
Цъфтят дръвчета, пеят птици, а ние чакаме от септемврийчето ритници
За здраве и късмет на септемврийското дете, Великденският заек подготвил е яйце
Денят по-дълъг става, септември наближава
Слънчице навън напече, септемврийските коремки се виждат отдалече!
Влизаме в последниятриместър, за септември викайте оркестър
Септемврийчето в килца наддава, във корема малко място му остава
Предложения за следващи заглавия
За специална среща нека се подготвим, през Септември празниците ще започнат!
С много вяра, с радост и вълнение, през септември поздравете новото си попълнение!

Юли, август без проблеми, а септември - вън от тез кореми!/Мерци/
Слънце, плодове и витамини, септемврийките събират за двамина /ирини/
Наш'та сладка тема е бебчо във корема - септември 06 /Алфира/
Вижте календара - септември наближава /Алфира/

Виж целия пост
# 1
Ирини, отново чудесна нова темичка! Пожелавам си да я изпишем бързо и само с добри новини!

Ето, че пак съм първа и понеже съм ужасна - като обещая нещо трябва да го изпълня (от мен политик не става  Laughing) съм напечатала лекцията за имунизациите.

Съжалявам за гадното отношение към теб, Ирини, и то в уж частна клиника. Леси, успех в борбата с коките. Аз утре ще дам кръв и урина за изследване. Днес бях на ЖК и попитах кога ще правим вагинален и анален секрет, а докторката учудено ме пита: "Анален?!?"

Бори Ана, надявам се, че всичко е наред и, че болницата ще е по-малкото зло.

Доника, точно като теб усещам нещо като мускулна треска между краката. Такова чувство не съм имала дори при бурен, изтощителен и много продължителен секс.  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
А ето и записките ми от лекцията на тема:

ИМУНИЗАЦИИ НА КЪРМАЧЕТО

Д-р Антонова

Има два вида ваксини (В) – задължителни и препоръчителни. Задължителните са срещу туберколоза, хепатит Б, дифтерия, тетанус, коклюш, морбили, рубеола и паротит (заушка). В може да бъде жива или убита. При първата се инжектира малко количество от заболяването, срещу което се имунизира детето с цел то само да си изгради защита, а при втората се инжектират готови антитела.

Още в родилния дом се слага В срещу туберколоза и хепатит Б. В срещу хепатит Б се прави в родилния дом и след това в първия и третия месец. В срещу туберколозата е жива В. Поставя се на лявото рамо вътрекожно. Към края на първия, втория или даже третия месец може да се получи леко зачервяване на мястото на В, което изглежда като гнойна пъпка. Може да гнои до няколко месеца, но това се случва рядко. Създава се десет годишен активен имунитет. Между седмия и десетия месец на дясната ръка се прави проба манту, за да се види дали бебето има изграден имунитет и защита. Ако не се получи зачервяване при мантуто се прави нова туберколозна ваксина. За съжаление туберколозата съвсем не е рядко явление и има много здрави заразоносители, а имунизационната защита започва две седмици след поставянето на В, добре е да не допускаме много хора при бебето през първите седмици от живота му.

Хепатит Б е вирусно заболяване и засяга предимно черния дроб. Заразяването може да стане от майка, болна по време на раждането, от кръв и кръвни продукти, а също и по полов път. Болестта протича безсимптомно. При новородени и малки кърмачета болестта може лесно да премине в хронична и да доведе до нелечима цероза на черния дроб. В се понася леко от бебетата. Тази е убита В. Един месец по-късно в детската консултация се прави втората ваксина. Ако майката е болна от хепатит Б не бива да кърми бебето си.

Един месец след втората В за хепатит Б започват В, които се понасят по-трудно.
Дифтерия, тетанус, коклюш (ДТК) – с една игла се инжектират и трите микроба и полиомиелит. Най-алергенната компонента е коклюша, който е жива В.

Дифтерията е бактериално заболяване като гнойна ангина, но по-тежко и е свързано с гнойни налепи, понякога само на едната сливица, които много трудно могат да се махнат и се получава кървене, ако се махнат. Тетанусът се получава от замърсени външни съприкосновения, особено където има животни. Протича с много тежки спазми на дъвкателната и дихателната мускулатура. Дори при прекарано заболяване не се изгражда имунитет.

Коклюшът се среща много често в детските градини напоследък. Причинителят е бактериален. Първите симптоми са лека болка в гърлото и температура. Преминава в кашлечни пристъпи за около 10-15 минути всеки.

ДТК В, която се осигурява от здравната каса е жива. Може да се направи и В, при която коклюшният компонент е убит, за да се избегне тежката следваксинна реакция. При живата В може да се вдигне температура от 37,2 до 39,0 градуса за не повече от няколко часа, максимум за ден-два. Получава се и зачервяване на мястото на В, силно безпокойство, плач за 10-12 часа или пък силна сънливост. Може да се получи и тежка алергична реакция, но в много редки случаи. Преди В обсъдете с доктора, който следи бебето ви всички наследствени заболявания от рода на ринит, астма, псореазис и други екземи. Алергичната реакция се проявява до ½ - 1 час след В, а зачервяването след 5-6 часа.

Най-добре е В да се правят сутрин, защото бебчетата имат по-висока температура принципно вечер. Ако реакцията е само местна може да се прояви до 5-6 часа и да стои няколко дни. Може да се направи компрес с равни количества спирт и вода, защото риванолът често предизвиква алергична реакция. Самата В трябва да е топла, т.е. да не е извадена от хладилника точно преди поставянето й. Правят се общо четири В за ДТК – на втория, третия и четвъртия месец и една година след третата В. Може първите три В да са убити, а четвъртата, ако е жива, не е толкова опасна, защото бебето вече има известен имунитет. Температурата се вдига обикновено след поставянето на втората и третата В, защото организмът на бебето се бори по-силно.

Полиомиелит или детски паралич. Причинителят е вирусен. Може да засегне и възрастни. Има и катарални форми, които преминават с температура, разстройство и болки в гърлото и детето може да се излекува само. Пероралната В, която поставя доктора  е жива. 30-40 минути след поставянето й не трябва да се храни бебето, за да може да се изгради локален имунитет още в устната кухина, защото болестта се предава по орално-фекален път. Предимства и недостатъци на живата В. Много е евтина и се поставя лесно. Има и контактен имунитет. Следимунизационната реакция  се състои в разстройство, температура. Може да има и парези и парализи след първата В, макар и много рядко 1:700 000. С подходяща физиотерапия биха могли да се преодолеят. Има и В с готови антитела, при която няма такива реакции. Поставят се общо пет В. Три пъти през един месец, след това на 1 годинка и два месеца и отново се прави една година след третата В. Може първите две В да са убити, а след това третата до петата да са живи. Така бебето ще има защита навсякъде и това е най-подходящият начин за поставяне на тази В. Самата В е бързо развалящ се продукт и е активна само 24 часа след отварянето й. Затова е добре да се комбинират живата и убитата В. Последната се прави в ръката.

Съществува и петвалентна В и тя е по-добра. Петата съставка е срещу хемофилус инфлуенцус, която е от препоръчителните В. При употребата на петвалентната В, тъй като ДТК В се слага 4 пъти, може петата В срещу полиомиелит да е жива.

Морбили, рубеола, паротит – жива В. Прави се на една годинка и един месец в ръчичката. Морбилито се среща рядко. Рубеолата е много опасна за бременните, въпреки, че е една от най-леко протичащите шарки. В се слага два пъти, а третия път е към 12 годишна възраст. Следимунизационната реакция се получава между петия и дванадесетия ден след В. Възможно е леко преболедуване на някое от заболяванията. Рядко може да се получи същинско заболяване от тази В.

Нормалната температура за едно кърмаче е 37-37,2 градуса до 37,3-37,4. Най-добре е да се мери в дупето с живачен термометър. От аналната температура се вадят 0,5 градуса денем, а във вечерните часове – 0,8 градуса.

Препоръчителни В

Хемофилус инфлуенцус – причинител на менингит и пневмонии. Тази В е задължителна в САЩ и Европейския Съюз. Не е жива и се понася добре. Има две фирми, които я разпространяват. Съвместима е с останалите В и може да се прави в един и същи ден с тях.

Пневмококова В – при тръгване на ясла и детска градина. Препоръчва се за често боледуващи деца след две-годишна възраст.

Противогрипна В

Хепатит А – болестта на мръсните ръце. Правят се три В за десет години след две-годишна възраст.

Не е хубаво да се пропусне В ДТК и полиомиелит, защото при по-малко разстояние между В се изгражда по силен имунитет.

При тежки хронични заболявания на бебето, т.е. на деца с тежки аномалии, не се правят В.

THE END.
Виж целия пост
# 3
Много хубава темичка -както винаги Hug
Виж целия пост
# 4
Здравейте,момичета!
Мерси за милите думи,относно кандидат таткото  Simple Smile ,наистина сте прави това че вчера се чух с него ми е на късмет до този час на деня  Simple Smile
честит рожден ден Спарки,желая ти всичко което за теб е значимо да ти се збъдне  Simple Smile
Бори-ана стискам ти палци за престоя в болницата  newsm10
Знам колко е неприятно и с колко притеснения влизах ,аз ...но съм сигурна че при теб всичко ще бъде наред Simple Smile
Статията за недоносените бебчета ,беше публикувана за мен, Катнадийн благодаря ти много за което  newsm51 Извинявам се на всички ако понякакъв начин с тази тема съм разтроила някои от вас ,просто понеже знаете притесненията ми относно по-ранното раждане при близнаците,ми се искаше да прочета някаква поне малко обнадеждаваща информация.
Ирини мерси че питаш за прегледа ми днес  Simple Smile  давам отчет Simple Smile  :
бечетата са добре(за сега ),казах ми че тежат около 1.800/1.900гр.,макар че са малко по-мънички ,било нормално при близнаци ,даже те чак сега почнаха малко да забавят темпото ,а до сега бяха направо едри за близнаци  Simple Smile  ДАНО СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ
Днес прегледа ми беше при лекаря който по принцип си избрах за секциото,и го питах за това което ми каза моята лекарка водеща ЖК,това че тя му иска мнението да ме вземат в болница,той чак се учуди и каза "за какво ще влизаш в болница ,какво ще те правя там",прегледа ме на магарето нали се притеснявах че след предния преглед при него,(на който той каза че малко ми е скъсена шийката,но било нормално за седмиците и за близнаци)една седмица ми бяха по чести и по продължителни контракциите,и се притеснявах.Та той ме прегледа и каза че наистина ми е скъсена ,но нищо плашещо,и нямам разкритие  Simple Smile  (поне засега),но видя че имам течение и се учуди че моята лекърка не искаше да го лекува и ми казваше да изчакам да родя.Той ми изписа една глобула,влагалишно ЛОМЕКСИН, някой знаели това лекарство,той каза да си я сложа понеже от такива течения ,може да се спъкат водите преждевременно.
Питах го дали ако се родят скоро ,недайбоже,ще оцелеят,а той каза че в болницата си имат деца по 700гр.които са живи и са добре ,а моите били към 2кг,а пък съм се плашела,и аз му казах че все пак нали има значение това кога са се родили ,и колко са развити ,а той каза че едното компенсирало другото,т.е. близнаците се раждат по-рано и по-малки ,но по-развити(ДАНО)
край на отчета Simple Smile
ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ САМО ХУБАВИ МОМЕНТИ ДО КРАЯ
ЦЕЛУВКИ И ПРЕГРАДКИ НА ВСИЧКИ smile3525
Виж целия пост
# 5
LIBBRA Ломексина ми го изписаха и на мен , ако си спомняш заедно с антибиотика, едва снощи я сложих тази глобула, щом ти я е изписал Танев, не се притеснявай, по добре е да се отървем от течението отколкото да навредим на бебчовците ни HugРадвам се, че всичко при теб е ок.
Ави страшно точно определение си дала на болката, същото е точно и при мен само дето не знаех как да се изразя Blush Страхотни записки пак си направила, добре че имаш търпение да ги споделяш с нас.
Отново благодарности на Ирини за страхотната страничка  bouquet
Виж целия пост
# 6
Ави, страхотна лекция... Малко страховита ми е информацията - толкова болести, опасности, ваксини...  Rolling Eyes
Лесси, а какви са ти коките - ентерококи, стрептококи??? С глобули ли само ще ги лекуваш или има и допълнителни лекарства? Дано с еоправиш по-бързо Praynig А за секциото - дано докторът ти е преценил правилно. При мамите, които ще раждат секцио поне се знаят нещата - планирано, организирано, ясно. Аз мног ообичам така, нали ме познаваш Wink Не се преуморявай точно сега последните месеци, че после ще т итрябват повечко силички. Blush
За усещането между краката - супер точно е сравнението - като мускулна треска /от секс Simple Smile/, ама не точно...
БориІанка, едва ли ще прочетеш редовете ни, но да знаеш, че сме с теб - всеки ден докато не ни зарадваш с хубава новина!!!
Спарки, как изкарваш празника, сладка?
Либра, много са големи юнаците - браво - само така.
С тея гадни течения - вече се чудя мен с какво ще ме "зарадват" в петък Thinking Praynig

ох - не ми се спи Confused
Виж целия пост
# 7
Здравейте момичета!
Немога да Ви изчета,но страшно много Ви се радвам!
Влизам през ден, зщото правим усилен ремонт на новото жилище а и все още работя.
Нашият татко не дава да пазарувам за бебето предварително, но по край многото покупки за апартамента вмъквам и нещо за мъничето. Скоро ще кача снимки.Обещавам.

Честит Рожден Ден на всички Рожденнички!
Да Ви се отчета и аз... нямам все още контракции,бебчо е добре.Ритка през целия ден,но все още не се е обърнало и докторката предполага че ще си остане до края седалишно. Не можем да го видим какво е защото си седи на атрибутките, но ние нямаме предпочитания и сигурно ще остане изненадка до края.

Sta_nimira –мисля че ако се чустваш добре можеш да си ползваш веларгометъра. Аз почти през целия ден съм в движение и сутрин ходя по 2км на ден на пътеката. Даже движението ще ни е в полза.

Ирини - страхотно оформление на новата ни темичка както винаги.Страхотна си!

Ави - Чета и следя с интерес всяка твоя лекция, мисля че трябва да ти се реваншираме всички Simple Smile

Бори-Анка – с теб сме . Всичко ще е наред и чакаме хубави новини!

Поздрави и прегръдки Hug на всички Ви!
Виж целия пост
# 8
Спарки, честит рожден ден!  smile3510 Пожелавам ти да си много усмихната и щастлива и без никакви притеснения и проблеми да се наслаждаваш на очакването на най-хубавия подарък-малкото сладко бебче smile3522!!!
Момичета, аз досега не съм купила нищичко за бебка Sad. Все ме е страх и отлагам. Напълно разбирам, че това са глупави суеверия и не трябва да им се поддавам, но винаги се намира някой да ми каже, че не трябвало да избързвам, да обиколя магазините, да си направя списък и като се роди бебето, таткото за един ден щял да купи всичко необходимо. Като чета вие колко сте напред с покупките, съвсем започвам да се обърквам!! Има ли някоя друга мама, която смята да изчака и да побърква горкия татко да напазарува всичко сам???
Виж целия пост
# 9
Днес бях на ЖК и попитах кога ще правим вагинален и анален секрет, а докторката учудено ме пита: "Анален?!?"
Ирини, ей това е циман! Само дето на мен ми дадоха една дълга клечка с навит памук накрая да си го взема сама! Слава богу! После клечката се поставя в пластмасова епруветка. Прави се с цел да се види дали има някакви бактерии за да не стане заразяване по време на раждане с нещо на бебето, тъй като разстоянието е много малко от вагината до ануса.
mari_anka,
1. отваряш сайта на http://www.snimka.bg/
2. от дясната страна в жълто поле пише: вход
                                                                     потребител
                                                                     парола
3. на потребител пишеш: septemvri
    на парола: 2006
4. кликваш Вход
5. отваря ти се сиво поле с Моите албуми, избираш си албум, ако имаш снимки на бебешки дрешки, избираш Първите вещи на бебчовците ни. Отваряш албума и го разглеждаш  Laughing Joy
6. Кликваш на Добави снимки в албума от дясната страна горе се намира
7. С бутона Browse избираш снимката от твоя компютър
8. Намаляш снимката до размер 800/600
9. Пишеш някакво описание ако искаш, слагаш име
10. Натискаш най-долния бутон Добави
и снимката ти е в албума на септември  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Здравейте, сладуранки  Hug
Отдавна не съм писала, но съм най-редовния ви читател  Simple Smile
Irinii smile3501  smile3501  smile3501
 Спарки  newsm59 и на всички момичета, които скоро празнуваха. И аз имам рожден ден след два дни както и традиция да го посрещна на морския бряг, така че утре рано сутринта с мъжлето ми заминаваме на моренце.    grinning039 Много се надявам всичко да мине без проблеми, стискайте ми палци  Praynig
Бори-Анка и аз стискам палци всичко да е наред с теб и бебчето и дано следващият път като се включиш да ни зарадваш с хубава новина!
Libra радвам се,че бебчетата ти са толкова големи  Simple Smile
Ави благодаря за полезната информация,която споделяш с нас
Желая ви,мили момичета повече усмивки, по-малко болежки и контракции и хубави резултати от изследванията! Целувки на всички и лека нощ!
Виж целия пост
# 11
Добро утро сладурки!
Два дена нямах нет и като се завърнах какво да видя едната тема изписана че и друга започната!
Sparki  newsm59 честит рожден ден на патерици!Пожелавам ти всичкото щастие на земята!Безпроблемно доизкарване на бременността и едно прекрасно детенце през септември!
irinii   благодаря ти за страхотната темичка!   Hug
Ави   май ще стане традиция всяка нова темичка да започваме с полезна информация предоставена от теб!Благодаря!   bouquet
LIBBRA радвам се,че всичко около теб е добре!И на мен ми казваха едните лекари,че трябва да лежа непременно в болница.Другите които имат интерес да остана хоспитализирана,защото престоя ми на ден е 50лв ми казаха,че няма смисъл!Много е хубаво,че сте се чули с мъжлето ти.smile3548 напълно те разбирам какво ти е въпреки,че нашите раздели не са за толкова дълго време.
Lessyy   защо така категорично секцио?Мисля,че не само голяма главичка е предпоставка за секцио!Да не би таза ти да е тесен за този размер на бебчо,защото и на мен ми казаха,че ако бебо порасне много ще се наложи секцио,но това само заради размера на таза ми.Ако е заради коките няма ли шанс да се излекуват до 9 месец.Все пак има време!
Bori-Ana   стискам палци всичко да се оправи и те чакаме отново на линия след няколко дена!  Praynig
Picky   благодаря ти за отговора!Имаш ли някаква представа каква е разликата между двете изследвания за токсоплазмоза защото  като ходих в лабораторията видях на ценоразписа,че има 2 вида изследвания?Имаше разлика дори и в цените едното 15лв другото 10лв.
Да се похваля стерилната урина ми е чиста!Остана само влагалищен секрет!
Вчера реших да се измеря,че отдавна не го бях правила.Мерките ми в момента са 92-93-92.Много забавно ми стана  Joy Като някое трупче съм!
Лек и успешен ден!




Виж целия пост
# 12
Добро утро!
Аз отново съм ранобудна и затова ви черпя с чаша кафе  food010 за по бързо събуждане.
irinii отново сме с най-хубавата темичка,благодарности за това.Благодаря ти и за вниманието след малко неприятни емоции вечрта завърши страхотно,което е най-важно.Празнувахме само двамата с половинката т.к любимите ми хора не са в София.Бяхме на любимо наше място с хубава кухня и на една ръка разстояние разбира се за мое удобство .Беше късна вечеря,което пак беше различно от ежедневието ми напоследък.Най-хубавото бяха разговорите дори и по телефона с близките ми и приятелите,които осъзнах колко са много макар и надалеч.Осъществих най- накрая и жива връзка с едно приятелче в Англия по скайпа,който ми е страшно скъп и много ми липсва вече 1година.Имах и друга хубава изненада-сестра ми и съпругът и също си инсталирали скайп и ме изненадаха много приятно и така се посмяхме,че забравих за всякакви контракции и спах като къпана.Е това беше стана дълго за което се извинявам.
Ави отново с много хубава и полезна статия,благодарности.
LIBBRA радвам се че всичко е наред с бебоците и според мен се развиват много добре.Мойта беба сигурно е по мъничка а е само една.А за течението гадост и аз моето не мога да го преборя.Преди 20 дни лекувах гъбички с Гино дактарин и ето ме отново с някакво обилно течени,което на всичко отгоре е жълто,но секрет вече ще ми взимат на 02.08,защото така или иначе трябва да мине време от първото лечение.Аз също се страхувам да не доведе до спукване на околоплодния мехур,но ми казаха че щом все пак се лекува дори и да продължава няма страшно.
Stelitka радвам се че си добре и не е необходимоскоро да узнаваш що е контракция.
Steffi и мен ме караха да изчаквам,но от тово ми стана по зле,защото не искам с негативните си мисли сама да предизвикам нещо,затова се впуснах с дребните неща.Изборът е твой,в крайна сметка и той ще се справи дс един списък.
Плами весело изкарване на морето,да го поздравиш от мен и да си изкараш незабравимо твоя ден.
nikol5 честито за хубавите изледвания.Май вече всички сме заприличали на трупчета и в това ни е чара.
Усмихнат и хубав ден на всички и по възможност с по малко неразположения.
Виж целия пост
# 13
 kaffeetrmker_2 Добро утро ,момичета!

С удоволствие тази сутрин заедно с кафенцето прочетох и лекцията на Ави
irinii   мила. ако я добавиш към другата с "Бебето у дома" на заглавната страничка ще ни е винаги под ръка за сверка и препрочитане. Hug както винаги темичката е чудесно оформена.
LIBBRA браво за големите бебоци.Убедена съм ,всичко ще е наред с тях.
Мнооого хубав и слънчев ден ви пожелавам!
Виж целия пост
# 14
Добро утро, момичета
 Да ви се похваля вчера се дипломирах (инжинер)  newsm44 и съм много щастлива,имам чуството че ми е паднал камък от плещите. Бях много притеснена но висчко беше перфектно.
Черпя ви Popcorn newsm38
iriniiблагодаря ти за новата темичка страхотна е
Ави отново с полезна статия,благодарности
LIBBRA радвам се че всичко е наред с бебоците

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия