Възстановяване на 400 лв от касата за раждане???

  • 1 152
  • 7
Днес една позната ми каза, че за здравно осигурените касата възстановявала 400 лв от цената за раждането #Crazy. Да сте чували подобно нещо? Аз лично родих в бившата Тина Киркова, платих 500 лв, заради това, че имах избран лекар и никой нищо не ми е връщал
Виж целия пост
# 1
Ako е раждане в частна клиника , която има договор с касата - да, но ако сумата е "рушвет", никой нищо не ти връща. Друга сума е еднократната помощ при живородено дете - от социално подпомагане.
Виж целия пост
# 2
Мисля,че за избор на лекар не можеш да очакваш парите обратно!Можеш да родиш и без тази услуга при дежурен екип и поради това няма кой да ти върне парите!
Иначе за протокола и аз родих в Света София и платих 500 лева и никой нищо не ми върнал!
Виж целия пост
# 3
Ясно, че ако са пари под масата никой нищо не ти възстановява hahaha. Говоря за официална такса на болница. Само не разбирам какво значение има дали е частна или не болница, а по-скоро има ли или не договор с касата. Обаче, въпреки това, не съм чувала за връщане на такива 400 лв. от каквато и да било болница, та въпроса ми е има ли го това някъде регламентирано??? 
Виж целия пост
# 4
Ясно, че ако са пари под масата никой нищо не ти възстановява hahaha. Говоря за официална такса на болница. Само не разбирам какво значение има дали е частна или не болница, а по-скоро има ли или не договор с касата. Обаче, въпреки това, не съм чувала за връщане на такива 400 лв. от каквато и да било болница, та въпроса ми е има ли го това някъде регламентирано??? 

Ами нормално е ако има такова нещо то да е за частните болници без договор с здравната каса, тези мами които раждат там и са плащали здравни осигуровки нали трябва да се възползват от това, което са плащали. Дават й 400 лв., а тя си плащаш лукса до 2000 (примерно)
В държавните болници държавата е платила за раждането, а избора на екип, ВИП  стая, тати на ражданетои т.н. също е лукс значи от джоба
Виж целия пост
# 5
дали това не е сума, която здравната каса превежда на болницата за всяко раждане?
а не пари, ккоито се дават на майката...
Виж целия пост
# 6
по-скоро е това, последното.
Иначе във Вита връщат 360 лв, ако раждането е през касата.
Виж целия пост
# 7
не мисля че някой ще ти върне пари
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия