Бременност и пукване на киста

  • 543
  • 5
 Thinking Моля Ви в 4 г.с. съм и имам киста. Искам да попитам на някоя мамичка пукала ли се е киста докато е чакала бебчо, какво е усещането и какви мерки е предприела. Много ще съм Ви благодарна Heart Eyes.
Виж целия пост
# 1
За каква киста говориш? Има доста.
Виж целия пост
# 2
Не съм много сигурна за вида на кистата, на десния яйчник е и е около 4 см.
Виж целия пост
# 3
В началото на бременността и на мен ми видяха уж 3 кисти на десен яйчник, но лекарката ми обясни че това може и да са неспукани фоликули. Не се притеснявай, на следващия си преглед дори нямах помен от тези "кисти", или се пукат или ако се наложи се следи по-обстойно през бременността, важното е да не нарастват. Предполагам, че при теб направоо ще си изчезне Peace
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай.
Това обикновено са функционални кисти, които изчезват без да разбереш дори още в началото на бременността.

Аз и двата пъти имах...изчезнаха без да усетя.
  bouquet
Виж целия пост
# 5
Аз съм с 10-11 на единия и горе-долу толкова на другия.В началото като теб имах само една 3,5см.Пих хормонални препарати различни през различните години.Кистата ми откриха 1996-1997г.След тримесечно отсъствие на цикъл.През 1999-2000г. ми казаха че не само не се е изчистила ами напротив образували са се огърлици по протеженение на яйчниците в резултат мензиса ми идваше,когато си поиска,и спираше пак когато си поиска.Казваха,че трябва да съм спокойна да нямам стресове,но положението наистина е невротизиращо!
В крайна сметка се установи че имам класически синдром Щайн-Льовентал и към останалите екстри върви хормонален дисбаланс и неконтролируемо нарастване на килата.Така от красиво момиче с извънредно елегантна фигура 50кг.се превърнах в подпухнала и неугледна,нещастна и дебела жена85-87кг.Все още си имам кистите и се боря с килограмите,но най отчаяна бях когато разбрах че състоянието ми се води като форма на безплодие...и може да нямам деца или само чрез евентуална лапароскопска намеса!Или ин-витро!Най-гадното обаче е че попадам в рискова група на предразположение към злокачествени израждания и трябва да следя с нужното внимание състоянието си и да си преглеждам гърдите както и да пускам контролни цитонамазки,може и прегледи с колпоскоп.
След 7години мъки и неприятности Господ се смили и по милост божия забременях някакси имам прекрасно момченце,което кръстих на баща си и на "онзи който е патрон на името"!Да ми е живо и здраво и да ме радва много!
Всички ми казваха че са фоликулни кисти ,че са физиологични и да не се притеснявам,че ще изчезнат,но не стана така!А съм била много отговорна към проблема си!Обърни внимание веднага,иди при специалист да те видят на ехограф,пусни си хормонално изследване с пълен статус на хормони без да спестяваш,виж си и хормоните за евентуална  гуша,ако има нещо трябва да се пият препарати,които се вземат и по време на бременността с цел превенция от някои възможни усложнения при плода.Трябва да си напълно информирана,казвам всичко това не за да те плаша а за да знаеш че с бездействие
няма да ррешиш нещата.Най-малкото за собствено успокоение си направи нужните прегледи и консултации при професионалист!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия